Het opzoeken van de kavel in het bestand gebeurt door de coördinaten van het aangewezen punt te vergelijken met de coördinaten van de centrumpunten van de kavels, waarbij een vrij ruime tolerans wordt gehanteerd. Vooral indien kleine kavels bij ejkaar liggen, kan het voorkomen dat een naast de bedoelde kavel gelegen kavel binnen de tolerans valt en op het scherm als de aangewezen kavel wordt aangegeven. Vandaar de con trole. Fig. 6 geeft een afbeelding van het scherm met een her- tekend beeld van de in fig. 5 voorkomende situatie nadat de oude kavels 1902, 2902 en 2903 zijn verwijderd. Bijhouden administratie Voor het bijhouden van een administratie worden de ge gevens ontleend aan de uitkomsten van de toedelings berekening. Per bedrijf is opgenomen in welke vakken het een bepaalde niet-uitruilbare oppervlakte heeft lig gen en in welke vakken aan het bedrijf een bepaalde oppervlakte is toegedeeld. Met deze gegevens wordt in het systeem een administratie bijgehouden, die het mogelijk maakt op elk gewenst moment op het scherm zichtbaar te maken wat aan een op te geven bedrijf oor spronkelijk moest worden toegedeeld, wat reeds is toe gedeeld en wat nog moet worden toegedeeld (tabel 1). OP TEKENING CEMEÉITE MAM TEKENING GEEOPOl J'JH, N»lt£E. Ö-NKOPP) 0 ITEM IJ/N) i Fig. 6. Afbeelding van het scherm met het resultaat van de in fig. 5 uitgevoerde bewerkingen. De kavels 2902 en 3303 zijn de nieuw gevormde kavels. Bedrijf: 7190231 (21) Toe te delen: niet-uitruilbaar 2,15 ha in vak 12 3,61 ha in vak 14 1,98 ha in vak 10 uitruilbaar 6,21 ha in vak 12 3,87 ha in vak 11 Reeds toegedeeld: kavel 2101 (8,63 ha) kavel 2102 (3,61 ha) Nog toe te delen: 5,85 ha Tabel 1Voorbeeld van de administratieve informatie met betrek king tot toedeling zoals op het scherm wordt weergegeven. Niet-uitruilbare en uitruilbare grond zijn apart in de tabel vermeld. De niet-uitruilbare grond moet in ieder geval binnen het aangegeven vak worden toegedeeld. Het kan zijn dat de oorspronkelijke kavel moet worden gehand haafd, indien het bijvoorbeeld een kas betreft, of dat alleen de opgegeven oppervlakte moet worden toege- Zuidlaarder Fig. 7. Gedeelte van een getekend toedelingsplan. 258 NGT GEODESIA 86

(NGT) Geodesia | 1986 | | pagina 22