nu. i sst.t Gedeeltelijk minuutplan Barneveld Dl. Schaal 1 1250. de tenaamstelling gewijzigd. De betrokken partijen die nen daarbij tot in details overeenstemming te hebben over de begrenzing, het beheer en het gebruik van het verjaarde perceelsgedeelte. Als men dit wil regelen door het vestigen van erfdienstbaarheden, moet dat bij nota riële akte gebeuren. In dit geval zijn deze zaken geregeld bij onderhandse overeenkomst, die niet in de openbare registers is overgeschreven. Wel is de tweezijdige verkla ring van verjaring vergezeld van een eensluidend af schrift, ter overschrijving bij de bewaring aangeboden. Bovenvermelde procedure is gevolgd voor de kerktorens van de Nederlands Hervormde kerken van Barneveld, Voorthuizen, Garderen en Kootwijk. Als afronding volgt dan nog de aanwijzing door beide partijen aan de meten de ambtenaar van het Kadaster, gevolgd door toepas sing van de meting en aanpassing van de kadastrale legger. Mocht desondanks de vraag: „Wie is eigenaar van de kerktoren?" nog eens opduiken, dan is de kadas trale legger tenminste in overeenstemming met de rechtsopvatting van betrokken partijen. bleek, dat de toren en kerkgebouw gezamenlijk één kadastraal perceel vormden, dat ten name van de Neder lands Hervormde Kerk was gesteld. Door vergelijking van het minuutplan met het recente bijblad bleek, dat na 1830 twee zijbeuken zijn aangebouwd. De landmeters, die bij de oprichting van het kadaster de opmetingen en tenaamstelling hebben verricht, kenden de Staatsrege ling van 1798 mogelijk wel, maar zij moesten zich base ren op de „Receuil Méthodique", die paste bij de Franse wetgeving. Na overleg met de Bewaring van het Kadaster te Arn hem werd gekozen voor de volgende oplossing: het opstellen van een tweezijdige verklaring van verjaring! Zolang de Kadasterwet nog niet in werking is, mag dat een onderhandse verklaring zijn. Na overschrijving op het Hypotheekkantoor wordt op grond van die verklaring VERKLARING VAN VERJARING De ondergetekenden: 1. a. Frederik Anton Tick, direkteur van een garagebedrijf, geboren op 10 september 1935 te Barneveld, wonende Con- stantijn Hjygensstraat 20 te Barneveld. b. Gerrit Zwart, gemeenteambtenaar, geboren op 13 maart 1946 te Oss (Noord Brabant), wonende Doornenburg 50 te Barneveld beide optredend als kerkvoogd namens De Nederduitsch Ffer- vormde Gemeente te Barneveld 2. Mr. Cornelis Willem Labree, burgemeester der gemeente Barneveld, geboren op 13 januari 1928 te Leeuwarden, wonende Thorbeckelaan 64 te Barneveld optredend namens de Gemeente Barneveld ingevolge artikel 78 van de Gemeentewet. verklaren: - dat het kadastrale perceel Barneveld sectie D nr. 1627 groot 2370 m2 bij het Kadaster te Arnhem ten name is gesteld van De Nederduitsch hfervormde Gemeente te Barneveld - dat een ter plaatse aangeduid gedeelte van dit perceel ter grootte van ongeveer 80 m2 (kerktoren), door de gemeente Barneveld gedurende een periode van meer dan 30 jaren voort durend en onafgebroken, ongestoord, openbaar, ondubbelzinnig en te goeder trouw als eigenaar is bezeten, zodat dit perceels gedeelte door verjaring eigendom is geworden van de gemeente Barneveld verzoeken: de Hypotheekbewaarder te Arnhem voormeld perceelsgedeelte met uitzondering van de ruimte waarin de windvoorziening van het orgel staat opgesteld en de trap naar bovengenoemde ruimte in de kadastrale legger ten name te stellen van de Gemeente Barneveld. getekend te Barneveld, 1. a. december 1984 w.g. F.A. Tick President Kerkvoogd w.g. G. Zwart Secretaris Kerkvoogd w.g. Mr. C.W. Labree Burgemeester der Gemeente Barneveld. Barneveld Dl. Schaal 1 1000. Tweezijdige verklaring van verjaring. NGT GEODESIA I 345

(NGT) Geodesia | 1986 | | pagina 19