INHOUD nederlands geodetisch tijdschrift 29e jaargang - no. 5 - mei 1987 uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde 170 In dit referaat worden uitvoerig en gedegen de huidi ge Vlaamse wetgeving, de daarop gebaseerde procedure en de aspecten van rechtsbe scherming behandeld. Op vallend is het belang van de jurisprudentie voor de rechts gang in de procedure dat uit het referaat blijkt. Misschien volgt dit uit de vakdiscipline van de referent. 178 De co-referent beschrijft op negen punten de verschil len tussen Vlaamse en Neder landse situatie en doet daar een handig schema van de beide basisprocedures bij. Daarmee vergastte hij, om met z'n eigen woorden te spreken, onze Vlaamse vrienden op een zeer globale vergelijking; het geen, veronderstelde hij, bij hen tot grote vrolijkheid zou leiden. 181 Iedere landmeter moet weieens middels een gelijkvor migheidstransformatie een in eerste fase vereffend kringnet aansluiten op gegeven RD- coördinaten, gedigitaliseerd kaartmateriaal inpassen in een coördinatenbestand, of een ab solute oriëntering uitvoeren bij de fotogrammetrie. 188 Wordt 1987 het jaar van de lijnsegmenten? Naast de activiteiten van de SSVI/VVI hebben ook de vier grote ste den van ons land de handen ineengeslagen. Resultaat is een aantal onderlinge afspra ken en een standaardisatie die ook zou kunnen worden toege past door andere gemeenten. De gemeente Hilversum heeft de primeur in ons tijdschrift. Bert Hop, hoofd van de afde ling Landmeten, meldt zijn ervaringen met de opbouw van het lijnsegmentenbestgnd. EN VERDER NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3100 exemplaren. Redactie ir. M. P. Moolenaar, eindredacteur, Zutphen tel. kantoor (055) 77 51 23 tel. huis (05750) 1 48 26 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden G. W. Eversdijk, Breda ir. W. N. Ferwerda, Overveen P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn Redactie-adres Waltersingel 1 7314 NK Apeldoorn tel. (055) 77 51 23 Inzending kopij Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de eind redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de eind redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: P. H. de Jonge, Lingedijk 22, 4191 VE Geldermalsen tel. kantoor (03240) 3 77 00 tel. huis (03455) 7 16 59 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. v. Schendellaan 16, 5531 TV Bladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden t 49,15 per jaar (binnenland); I 60,90 per jaar (België); f 74,10 per jaar (buitenland) en f 92,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS f 33,50 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van f 5,— per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: f 10,35, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. S 1987. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 87 ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 1 1000; tel. huis (05933) 324 58 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat Op 26 maart 1987 kwamen Vlaamse en Nederlandse land inrichters bijeen in Baarle- Nassau. Gedurende de studie dag werden onder het thema: LANDINRICHTING IN VLAAN DEREN EN NEDERLAND: EEN VERGELIJKING de onderwerpen planvorming en bestuurlijke aspecten, her verkaveling en rechtsbescher ming, en evaluatie van landin richtingsprojecten belicht door afwisselend een deskundige uit Nederland en Vlaanderen en werden de verschillen tussen beide landen door co-referen ten van de „tegenpartij" naar voren gebracht. De bijdragen waren interessant en vakkun dig en hoewel niet alleen be doeld voor landmeters, vond uw redactie een aantal voor u als lezer van belang. Het eerste paar volgt in dit nummer, te zijner tijd meer. Ook andere vormen van samenwerking bieden mogelijk heden om van elkaar te leren en hierbij worden Vlaamse col legae op de mogelijkheid ge wezen landmeetkundige artike len in de breedste zin, in dit tijdschrift te publiceren. Herverkavelingsproces en rechtsbescherming: Vlaamse procedure dr. jur. M. Heyerick Herverkavelingsproces en rechtsbescherming: Verschil Vlaamse en Nederlandse procedure ir. W. H. de Vos Over het aansluiten van puntenvelden dr. ir. P. J. G. Teunissen ir. M. A. Salzmann ir. H. M. de Heus Het werk van Teunissen, Salz mann en De Heus belicht alle theoretische aspecten die aan deze aansluiting verbonden zijn. Dit nummer beginnen we met een Algemene inleiding en een verhandeling over Het rangdefecte lineaire tweede standaardvraagstuk. In vol gende uitgaven komen een al gemene vereffeningsaanpak en de precisie- en betrouwbaar heidsbeschrijving voor dit pro bleem aan de orde. Laat u niet teveel afschrikken door de vele formules; in het vierde en laatste artikel van deze serie komen de voorbeel den aan de orde, die u voor uw eigen toepassing vast op weg kunnen helpen. Ervaringen met de opbouw van een lijn- segmentenbestand in de gemeente Hilversum J. A. M. Hop Agenda190 Stichting NGL190 Berichten191 Verslagen 191 Publikaties. 196 Literatuur195 169

(NGT) Geodesia | 1987 | | pagina 1