Adviseren over de inrichting van de vastgoedinformatievoorziening; wat kan dat voor gevolgen hebben doordrs. D.. F. van der Mei, voorzitter van de voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie. Drie jaar geleden werd de RAVI door de toenmalige Staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer, mr. G. Ph. Brokx, geïnstalleerd. Op de RAVI conferentie van 2 juni 1987 hebt u met het werk van de Raad in deze drie jaren kennis kunnen ma ken. De minister heeft daar aangegeven, welke accenten hij legt bij de opvolging van de adviezen van de Raad. Anderen zijn er ingegaan op de consequenties van het werk van de Raad voor hun organisaties. Op een drietal punten zal nader worden ingegaan: a. de accenten, die de Raad in de afgelopen periode in haar advisering heeft gelegd, de redenen hiervoor en de resultaten hiervan; b. de onderwerpen, waarover de Raad adviezen in voor bereiding heeft; c. de richting, waarin de advisering van de Raad in de komende jaren zou kunnen gaan. Eerst worden de accenten belicht die de Raad in de afge lopen periode in haar advisering heeft gelegd. Laat ik het instellingsbesluit van de Raad in uw herinne ring terugroepen. In dit besluit worden vijf terreinen ge noemd, waarover de Raad de bewindsman van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer advi seert. Deze terreinen zijn: inrichting van de informatievoorziening; standaardisatieaspecten van gegevens; kostenverrekening bij informatieverstrekking; algemene aangelegenheden betreffende het Kadas ter; op vastgoedgebied te verrichten onderzoek. Het instellingsbesluit betreft het complete terrein van de informatievoorziening. Het is een omvangrijk terrein. De coördinerend bewindsman zag dit waarschijnlijk ook en hij overhandigde mij als voorzitter van de Raad direct bij de installatie reeds een werkplan. In dit werkplan gaf hij zelf aan, aan welke onderwerpen hij prioriteit toekende. In de afgelopen periode heeft het werk van de Raad zich in eerste instantie sterk geconcentreerd op de advisering op de onderwerpen genoemd in dit werkplan. De Raad heeft hierbij wel een accent gelegd. Zij heeft ernaar gestreefd om zo snel mogelijk met bestuurlijk zo breed mogelijk gedragen adviezen te komen over de gewenste inrichting van de informatievoorziening. In deze maat schappij, waar de invoering van de informatietechnolo gie steeds verder om zich heen grijpt, moet in haar visie In het congresboek van de conferentie van 2 juni 1987 van de voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie (RAVI) is ten gevolge van een vergissing de rede van de voorziter van de Raad niet op genomen. Op verzoek van de RAVI is door de redactie van NGT Geodesia daarom besloten deze rede hier integraal af te drukken. duidelijk richting worden gegeven aan de inzet van deze technologie binnen organisaties. Alleen dan is verspilling van middelen te voorkomen en alleen dan wordt com municatie tussen organisaties op langere termijn veilig gesteld. Ik ben dan ook verheugd, dat het de Raad in de afgelo pen drie jaar is gelukt reeds op twee gebieden met dit soort richtingbepalende structuuradviezen te komen. Het advies Basisregistratie voor woonverblijven" geeft de richting aan voor de ontwikkeling van registratieve vastgoedsystemen en hun relatie met andere informatie systemen binnen de overheid. Het advies Basisidentifi catiesystemen voor vastgoedinformatie" geeft de relatie tussen vastgoedsystemen met registratieve en vast goedsystemen met kartografische basisgegevens. Recht Gebruik Register Kadastrale kaart Topografische kaart - Kaart Basisidentificatiesystemen voor vastgoedinformatie (RAVI-4) Basisregistratie voor woonverblijven CRAVI-5) De RAVI-advisering over de richting van de vastgoedinformatie voorziening. Met deze adviezen heeft de Raad zich uitgesproken over de gewenste structuur van een groot deel van de basis registraties op het gebied van vastgoed. Alleen de advi sering over de gewenste basisregistraties op kartogra- fisch terrein moet nog komen. Dit is ook wel enigszins te verklaren. De automatisering van de grootschalige kaartvervaardiging is van recenter datum dan de auto matisering van administratieve processen. Hierdoor be vinden vele betrokken instanties zich nog in de eerste fa ses van het automatiseringsproces. Toch meen ik, dat het van belang is, dat dit jaar ook de eerste aanzet wordt gegeven voor de advisering over de inrichting van de ba sisregistraties op kartografisch gebied. Alleen dan is het voor de betrokken instanties mogelijk om zonder verlies 282 NGT GEODESIA 87

(NGT) Geodesia | 1987 | | pagina 18