stichting NGL verslagen MAAR IK BEN NIET ZO N SCHRIJVER. Elke maand valt NGT Geodesia bij u in de bus. De ene keer denkt u wellicht: „Hé, dat is een leuk artikel", de andere keer: „Bah, niets van m'n gading"! In Nederland is maar één landmeetkundig tijdschrift en dat is NGT Geodesia. Nu is het vreselijk moeilijk om het alle lezers, dat wil zeggen alle landmeters, fotogramme- ters, stadsinrichters, geodeten, vastgoeddeskundigen, landinrichters, juristen, landmeetkundigen, hydrogra- fen, opnemers, kartografen en nog zo wat, elke maand weer aan hun trekken te laten komen middels artikelen die aanspreken. Hierbij kan de redactie echter slechts een beperkte rol spelen; zij is alleen de laatste schakel in het proces dat bepaalt wat er uiteindelijk in het volgende nummer van NGT Geodesia komt. Echt bepalend zijn de auteurs!!! Als zij besluiten een artikel te schrijven over een bepaald onderwerp, dan moet het wel heel vreemd lopen als het vroeger of later niet in NGT Geodesia verschijnt. Auteurs kunnen we nooit genoeg hebben om het steeds weer mogelijk te maken een qua inhoud gevarieerd num mer uit te brengen. Vandaar onze oproep aan alle lezers of zij niet eens willen nadenken om een onderdeel uit hun eigen werkervaring tot een artikel voor NGT Geode sia te maken. De redactie is u dankbaar en de lezers van dit tijdschrift ook.... Het formulier dat is afgedrukt op de pagina hiernaast kunt u gebruiken voor een korte samenvatting van wat u denkt te gaan schrijven. Dit formulier stuurt u dan naar de redactie van NGT Geodesia. U krijgt het formulier spoedig daarna weer terug met de naam van een coördi nator dit is een lid van de redactie die voor u als con tactpersoon zal optreden en de maand waarin de pu- blikatie is gepland. En nu niet zeggen: „Maar ik ben niet zo'n schrijver...", maar gewoon het formulier invullen en opsturen!!! Knip het desnoods uit of maak een kopietje voor het ge val u over een paar maanden een idee hebt! U zult zien wat een leuke reacties u krijgt als uw artikel eenmaal is verschenen. Tot slot nog één ding: wij onderscheiden als redactie twee soorten publikaties: zogenaamde kortschriften en artikelen. Het verschil tussen beide ligt in het feit dat een kortschrift zeer beknopt is (1 a 2 pagina's) en voorname lijk dient als aandachttrekker voor een bepaald onder werp, terwijl de artikelen een onderwerp meer volledig beschrijven. Kortschriften krijgen prioriteit bij het publi ceren. En verder.... Natuurlijk bestaat NGT Geodesia niet alleen uit artikelen. Net zo belangrijk zijn de overige rubrieken, zoals Reac ties, Berichten, Verslagen. Daarom hierbij ook het ver zoek ons al uw aankondigingen van bijeenkomsten, reacties, (reis)verslagen, (pers)berichten, folders over nieuwe apparatuur, personeelsbladen of interne publika ties toe te zenden, waarvan u maar denkt dat het ge schikt materiaal bevat voor NGT Geodesia. Door deze berichten e.d. wint NGT Geodesia aan nieuwswaarde en dit zal zeker de leesbaarheid verhogen. Denkt u wel even aan de uiterste inzenddatum: zie de inhoudspagina. Bij voorbaat dank. Redactie NGT Geodesia, Waltersingel 1, 7314 NK Apeldoorn. NGT GEODESIA 87 UITREIKING KONING WILLEM I PLAQUETTE Koning Willem I leefde van 1722 - 1843; zijn regeerperiode duurde van 1815 - 1840. In Nederland en België, toen nog de Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden, wordt hij gezien als de grondlegger van de industrialisatie van onze landen. Hij was een groot voorstander van onze internationale handel. In 1958 besloot de toenmalige Vereniging Nederlands Fabrikaat (VNF) om periodiek een onderscheiding uit te reiken aan die Neder landse onderneming, die in hoge mate bijdroeg aan de ontwikkeling en reputatie van de Nederlandse industrie in binnen- en buitenland. Dit werd de Koning Willem I Prijs, welke sindsdien elke twee jaar (met uitzondering van 1974) werd uitgereikt aan in totaal elf onder nemingen. In de jaren zeventig verdween de VNF weliswaar, maar het werk werd overgenomen door de Stichting Koning Willem I Prijs. In 1981 werden de doelstellingen aangepast en de naam gewijzigd in „Ko ning Willem I Stichting". Bovendien werden de onderscheidingen gesplitst in „prijzen" in de even jaren en „plaquettes" in de oneven jaren. Na deze lange, maar noodzakelijke inleiding zal het u duidelijk wor den, waarom deze in ons tijdschrift staat. Dit jaar namelijk werd de plaquette onder meer uitgereikt aan het ingenieursbureau Braven- boer en Scheers, voor diegenen die ook de advertenties in ons tijd schrift lezen geen onbekende. Het specifieke gebied waarvoor B&S de onderscheiding ontving, was „innovatie", waarbij het in eigen huis ontwikkelde CartoCAD-systeem een bijzondere vermelding kreeg. De plechtige gebeurtenis vond plaats op 2 juni 1987 in de Ridder zaal in Den Haag, waarbij uw redacteur als persmens hoog bo ven het genodigde publiek uit, de gehele ceremonie mocht bijwo nen. Na de opening door de heer Duisenberg, in zijn functie van voorzit ter van de Stichting, en een toespraak van de Minister van Finan ciën, Ruding, reikte Prins Claus de plaquettes uit aan de prijswinnaars. In het dankwoord dat de heer Bravenboer mede namens de overige prijswinnaars sprak, memoreerde hij het feit dat de onderscheiden firma's alle buiten de Randstad waren gehuisvest. BOVA- autobusfabriek in Valkenswaard, Bronkhorst High-Tech in Ruurlo, Wientjes Beheer in Roden, en tenslotte B&S in Terneuzen. Voor Bravenboer een bewijs dat er ook „in de provincie" van alles gebeurt! Op de foto Prins Claus met vertegenwoordigers van de onderne mingen. Den Haag, 2 juni 1987. Het bijzondere van de onderscheiding van B&S is voor mij twee ledig: in de eerste plaats ontvangen zij als eerste niet-industrieel be drijf deze onderscheiding; in de tweede plaats betreft het hier een reken- en tekensysteem, bestemd voor gebruik op een microcom puter, waarmee de landmeetkunde duidelijk naar buiten treedt. Misschien krijg ik toch nog eens gelijk met de gedachte, dat er een grote(re) toekomst is weggelegd voor de „kleinere" systemen. Al was het maar omdat de mens van nature individueel is ingesteld en daarom graag iets van en voor zichzelf heeft, een „personal" com puter bijvoorbeeld. Peter Miete 291

(NGT) Geodesia | 1987 | | pagina 27