TU Delft Hoogleraar Mathematische Geodesie en Landmeetkunde m/v (De Faculteit der Geodesie verzorgt de universitaire opleiding tot geodetisch ingenieur). bij de Faculteit der Geodesie, Vakgroep Mathema tische en Fysische Geodesie. Functie-informatie: Het vakgebied van de nieuwe hoogleraar omvat waarnemingsrekening, geodetische rekentechniek en puntsbepaiing. Als nieuw aandachtsgebied komt daarbij de analyse en toepassing van stochastische processen. De hoofdtaak van de nieuwe hoogleraar is het beoefenen van het vakgebied in onderwijs en onder zoek. Kort omschreven zijn de taken: - stimuleren, coördineren en uitvoeren van het onderwijs- en onderzoeksprogramma van de vakgroep waaronder de werkeenheid mathema tische geodesie en landmeetkunde ressorteert - intensiveren en onderhouden van contacten met verwante vakgebieden binnen de faculteit - verzorgen van onderwijs - in de vorm van colleges, werkcolleges en begeleiding van afstudeer projecten - op het vakgebied - zorgdragen voor het ontwikkelen van theorieën op het vakgebied en met name zorgdragen voor het ontwikkelen van onderzoek op het gebied van de dynamische gegevensverwerking. Het onderzoek van de desbetreffende werkeenheid geschiedt in projectvorm en wordt in samenwerkings verband uitgevoerd. Profielschets: Van de te benoemen hoogleraar wordt verwacht dat hij of zij: - ruime ervaring heeft in het verrichten van weten schappelijk onderzoek op het gebied van de mathe matische geodesie en landmeetkunde blijkend uit promotie of gelijkwaardige onderzoeksprestaties en uit andere wetenschappelijke publicaties - internationaal erkend is als bij uitstek deskundig op het beschreven vakgebied en achtergrondkennis heeft op het gebied van de analyse van stochas tische processen - beschikt over gebleken onderwijskwaliteiten - beschikt over een breed inzicht in de ontwikkelings tendensen in de geodesie als geheel en de problemen die zich in de praktijk voordoen: hiervoor wordt praktijkervaring op prijs gesteld - leiding kan geven aan een grote werkeenheid - meewerkt aan bestuurlijke taken binnen de faculteit - open staat voor de in Delft op het gebied van de mathematische geodesie ontwikkelde theorieën, de continuïteit van deze ontwikkeling waarborgt en in staat is met eigen ideeën een nieuwe fase in deze ontwikkeling in te leiden. Geboden: Salariëring volgens rijksregeling, afhankelijk van kennis en ervaring, conform de voor hoogleraren vastgestelde salarisschalen. Directe opneming in pensioenfonds. Procedure: De Technische Universiteit Delft wil graag meer vrouwen in dienst nemen. Daarom worden vooral zij uitdrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Informatie: Zij die inlichtingen willen inwinnen over deze leerstoel kunnen zich wenden tot prof. dr. R. Rummel, voorzitter van de benoemingscommissie, telefoon 015-785100, of de Secretaris-beheerder van de Faculteit der Geodesie, ir. A.A.P.J.M. van Lamsweerde, telefoon 015-781984/782586. Sollicitatie: Degene die meent deze plaats te kunnen vervullen, danwel de commissie op anderen wenst te attenderen, wordt uitgenodigd schriftelijk te reageren, in het eerste geval met toevoeging van curriculum vitae en lijst van publicaties. Sollicitaties binnen 30 dagen na publicatie te richten aan de Secretaris-beheerder van de Faculteit der Geodesie, Thijsseweg 11, Postbus 5030,2629 JA Delft. De Technische Universiteit Delft verzorgt universitair onderwijs in 14 verschillende studierichtingen, verdeeld over 14 faculteiten. Er studeren ca. 13.000 studenten en er werken bijna 5.000 mensen. Ruim 60 vakgroepen geven onderwijs en verrichten weten schappelijk onderzoek. Daarnaast is er een aantal centrale diensten, zoals: de Centrale Bibliotheek, het Rekencentrum, de Centrale Werkplaats, de Centrale Elektronische Dienst en het Bureau van de Universiteit. Faculteit der Geodesie Technische Universiteit Delft NGT GEODESIA 87 gg7

(NGT) Geodesia | 1987 | | pagina 45