INHOUD nederlands geodetisch tijdschrift uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde EN VERDER 30e jaargang - no. 1 - januari 1988 15 De landmeetkundige aspecten van een groot inge wikkeld bouwproject worden aan de orde gesteld, waarbij wordt ingegaan op de positie van de landmeter in de organi satie en zijn rol in het „verta len" van de nauwkeurigheids- eisen naar de praktijk. 19 Een „waterstater" in den vreemde. Op bloemrijke wij ze wordt verhaald over het TAT-project in Indonesië, met als doel het leveren van tech nisch en management „know how" voor het ontwerpen, ver kennen en meten van peilmerknetten. 23 In deze lezing wordt oude kennis over het waterpassen opgehaald en nieuwe kennis toegevoegd. De problemen met bestaande apparatuur wor den uitgelegd en de nieuwe ontwikkeling bij Rijkswater staat, wat betreft kruisdraden- plaatjes en bakens, uit de doe ken gedaan. NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3200 exemplaren. Redactie ir. H. J. G. L. Aalders, hoofdredacteur, Apeldoorn tel. kantoor (055) 77 51 23 tel. huis (055) 55 93 68 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden ir. W. N. Ferwerda, Overveen P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn J. H. J. M. Vos, Huissen Redactie-adres Waltersingel 1 7314 NK Apeldoorn tel. (055) 77 51 23 ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 1 1000; tel. huis (05933) 32458 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat Inzending kopij Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de eind redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de eind redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: ing. C. M. van Maris, J. van Arkelstraat 19, 4121 EJ Everdingen tel. kantoor (030) 91 95 73 tel. huis (03472) 16 19 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Bladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden f 49,65 per jaar (binnenland); f 61,55 per jaar (België); f 74,90 per jaar (buitenland) en f 93,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS f 33,85 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van f 5,05 per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: f 10,45, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. 1988. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 88 De gaande en komende man Interview met ir. M. P. Moolenaar en ir. H. J. G. L. Aalders 2 Middels een kort interview kijkt de scheidende eindredac teur van NGT Geodesia Maar ten Moolenaar terug op z'n vierjarige „bewind", dat met deze editie tot een einde komt. Tegelijkertijd kunt u als lezer kort kennismaken met zijn op volger Henri Aalders. Veel succes Henriü HET 14e NGL CONGRES 4 Dit nummer is het eerste van een serie van drie over het 14e NGL congres. Het bevat een verslag van een aantal ge beurtenissen tijdens het con gres, zoals de openingsrede van de voorzitter, een impres sie van het congres, van het alternatieve programma, van de tentoonstelling en van de feestavond. Daarnaast komen ook de enquête over het con gres en NGT Geodesia aan de orde en is er een verslag van de prijsuitreiking van het beste artikel in NGT Geodesia in de jaargang 1986 te vinden. Tot slot treft u de inhoud van de lezingen van de eerste con gresdag aan. Deze waren zon der uitzondering interessant; er moeten echter wel enkele kant tekeningen worden gemaakt. Het betreft het feit dat op dit congres, anders dan voor gaande keren, nu geen forum discussie heeft plaatsge vonden. Daardoor kan men fei telijk niet meer spreken van inleidingen, maar van lezingen. Sommige sprekers waren dan ook gevraagd lezingen te hou den, hetgeen ze helaas alle maal nogal letterlijk hadden opgevat. Alle voordrachten werden van een blaadje voor gelezen, in plaats van gepre senteerd, zoals de schrijver van dit redactioneel vindt. Inhoudelijk is er op deze wijze natuurlijk niets op aan te merken. Een positieve kanttekening is op zijn plaats over het feit dat de organisatie voor een goede verhouding had gezorgd van sprekers uit het bedrijfsleven en uit de overheid. Landmeten in civiel- en cultuurtechnische projecten ir. J. Erkelens 11 Een overzicht van de activiteiten van een civiel- en cultuurtechnisch ingenieurs bureau, met een toespitsing op de bewaking van kosten en kwaliteit. Er wordt verder inge gaan op een aantal projecten, waarbij blijkt, dat er steeds meer vraag komt naar digitale verwerking en presentatie van gegevens. Landmeetkunde ter ondersteuning van in dustriële bouwprojecten ing. W. Eimers Indonesië op peil ing. W. A. van Beusekom Waterpassen in ontwikkeling J. H. ten Damme Agenda28 Stichting NGL 28 Berichten28 Verslagen 32 Publikaties33 Instrumentele ontwikkelingen34 Scripties 35 Literatuur36 Personalia52

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 3