De gaande en komende man. Interview met de scheidende en de nieuwe eind/hoofdredacteur van NGT Geodesia door de redacteuren G. M. van Osch en F. J. J. Brouwer. SUMMARY A new chief editor for NGT Geodesia Starting this issue, the editorial committee of NGT Geodesia will be chaired by a new chief editor, ir. H. J. G. L. Aalders. In the following interview, he presents himself and his ideas concerning this perio dical to the readers. At the same time the parting chief editor, ir. M. P. Moolenaar looks back to what has been accomplished during the last four years. Maarten Moolenaar (I.I: 1984- 1987; Henri Aalders: 1988- Met ingang van dit nummer krijgt de redactie van NGT Geodesia een nieuwe eind/hoofdredacteur in de per soon van Henri Aalders. Via onderstaand interview kunt u even met hem en zijn ideeën rond NGT Geodesia ken nismaken. Ook aanwezig was de scheidende eind redacteur Maarten Moolenaar, die bij de functieover dracht nog even terugblikt. Een dubbel-interview der halve, met de gaande en komende man! Maarten, waarom leg je nu na vier jaar je functie neer en wat zijn je eventuele verdere plannen De voornaamste reden waarom ik ermee ophoud, is eigenlijk puur tijdgebrek. Mijn normale dagelijkse werk zaamheden bij het Kadaster, dat nu middenin allerlei veranderingsprocessen zit, vergen zoveel tijd en inspan ning, dat het niet meer met een toch redelijk „zware" baan als eindredacteur van dit tijdschrift valt te combi neren. Daarnaast vind ik trouwens, datje een dergelijke functie ook maar zo'n vier of vijf jaar moet uitoefenen; daarna nieuw bloed in de redactie werkt mijns inziens uitstekend en verfrissend. Op zich had ik het nog best een jaartje willen doen, maar het viel echt niet meer te combineren. Als je nu terug kijkt op de achterliggende periode, hoe vind je dan dat het tijdschrift is geëvolueerdWelke zaken zijn verbeterd, en welke dingen had je ook nog willen bereiken? Ik heb niet bewust een vernieuwend beleid willen voe ren. Ik ben zo'n beetje doorgegaan op de toen al inge slagen weg. Natuurlijk hebben wel enkele vernieuwin gen plaatsgevonden. Ik denk darbij bijvoorbeeld aan de introductie van de inhoudspagina met een soort redac tioneel voorwoord op de artikelen. Verder vind ik het tijdschrift ook visueel verbeterd; er zijn meer rubrieken, en ook meer korte en actuele berichten en dergelijke. Per slot van rekening dient de nieuwswaarde van NGT Geodesia te worden verhoogd; je leest dat ook in de en quête die op het NGL congres is gehouden (zie p. 8 van dit nummer). Wat niet goed van de grond is gekomen, zijn de zoge naamde „kortschriften". De bedoeling van deze cate gorie artikelen was, dat de lezer zelf aan het woord zou komen om te vertellen waarmee hij of zij in het dagelijk se werk bezig is. Zeker in deze tijd, waarin binnen ons vakgebied zoveel verandert of gaat veranderen, had ik wel op meer respons gehoopt. Blijkbaar willen de men sen toch pas wat publiceren als ze een afgerond geheel hebben, met het gevolg dat sommige onderwerpen pas laat en zeer uitgebreid in het tijdschrift verschijnen, of juist helemaal nooitJe moet in een of twee pagi na's toch ook een idee kunnen publiceren?! Tenslotte vind ik, dat de lay-out van het tijdschrift iets is verbeterd: meer foto's, speelser en meer gevarieerd. Dit zou overigens nog beter kunnen. Met dat laatste komen we precies op de volgende vraag: welke goede raad heb je voor je opvolger? Dat is toch wel een moeilijke vraag; iedereen heeft ten slotte zijn eigen aanpak. Ik vind wel, dat de redactie in de toekomst in professioneel opzicht verder moet wor den versterkt. Dat gaat natuurlijk niet van de ene dag op de andere; het zal trapsgewijs moeten gaan. Je kunt denken aan het uitbesteden van een aantal redactionele werkzaamheden via het inhuren van part-time krach ten. Met het NGL bestuur zijn hierover al gesprekken gevoerd. Eén van de mogelijkheden was, dat de redac teuren zelf meer reportages of artikelen zouden gaan schrijven. Ik heb echter niet de illusie dat dit een blijven de oplossing is, gezien de beperkte tijd die de redactie leden ter beschikking hebben. Verder vind ik, dat meer aandacht moet worden be steed aan bedrijven door het schrijven van een repor tage, en aan een meer actieve werving van artikelen; mooi iets voor een collega die met de VUT is! Als zo iemand kan worden aangetrokken, kan het takenpakket van de eindredacteur nog eens onder de loep worden genomen: meer redactioneel beleid en evalueren van de inhoudelijke kant van het tijdschrift, en minder lay-out en correctiewerk bijvoorbeeld. 2 NGT GEODESIA 88

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 4