Wisseling in de redactie Met ingang van dit jaar heeft Garry Eversdijk de redactie ver laten. Hij was sinds midden 1974 redacteur en met hem ver trekt een ervaren redacteur. Met dank voor je bijdragen in al die tijd nemen we afscheid van je, Garry. De opengevallen plaats in de redactie wordt ingenomen door Hans Vos, eveneens lid van VTAK; hij werkt bij het Kadaster in Arnhem. Wij hopen met Hans op dezelfde plezierige wijze samen te werken als met zijn voorganger. Wisselingen in het bestuur Na een lange carrière van elf jaar is P. H. de Jonge uit het NGL bestuur getreden. Hij heeft zijn functie als advertentie- acquisiteur per 1 januari 1988 overgedragen aan ing. C. M. van Maris, tot dan commissaris rayonbijeenkomsten. Als nieuwe commissaris rayonbijeenkomsten is ing. F. B. de Vries, namens de VMDR, tot het NGL bestuur toegetreden. Hoe keek je tot dusverre als lezer tegen NGT Geodesia aan? Ik moet zeggen dat ik over het geheel genomen heel po sitief ben over het tijdschrift. Het is inderdaad, zoals Maarten al zei, nodig dat het nieuwswaarde-aspect wordt verbeterd, misschien via meer directe berichtge ving, zoals je dat ook in andere vakbladen aantreft. Dat betekent echter wel, dat je je zeer actief moet opstellen als redactie, en ervoor moet zorgen veel mensen te kennen die je regelmatig van nieuws en informatie voorzien. Hoe wil je dat vorm geven, of anders gezegd, zie je je hoofdtaak meer op het organisatorische of meer op het inhoudelijke vlak Uiteraard zijn beide aspecten van belang. Wat betreft de inhoudelijke kant vind ik, dat ons tijdschrift zonder enige twijfel meer eenvoudige of populaire artikelen dient te bevatten. Dit is natuurlijk wel lastig, omdat we in dit blad zoveel doelgroepen moeten bedienen, maar de al eerder genoemde enquête wijst duidelijk op de noodzaak. Verder denk ik dat het idee van een miniserie goed kan aanslaan, met name als het een onderwerp betreft dat met automatisering van doen heeft; dat past goed in de tijdgeest! Voor de rest wil ik nog niet teveel vooruitkijken; zoals al is gezegd, wordt binnen het NGL op dit moment be keken wat voor eventuele redactionele veranderingen nodig zijn; ik wil daar niet op vooruitlopen. Om de vraag af te ronden, sluit ik me graag aan bij Maartens mening, dat je dit werk als redacteur maar zo'n vijf jaar moet doen, wil het tijdschrift levendig blij ven, met voldoende frisse ideeën. Onze slotvraag of beiden nog iets op hun lever hadden wat ze eventueel kwijt wilden, werd negatief beant woord, zodat we uit elkaar gingen met een woord van dank aan Maarten voor „bewezen diensten". Het was zo aan het eind van het interview goed te merken, dat hij het druk had en weer ergens anders heen moest, maar toch niet nadat hij Henri en daarmee alle andere redactieleden alle succes had toegewenst, waarmee Maarten dus niet de pijp aan Maarten gaf, maar aan Henri! Henri Aaiders: drang naar vernieuwing Henri, misschien wil je ter introductie bij de lezers eerst iets over jezelf vertellen Ik ben 45 jaar en geboren en deels getogen in de Wie- ringermeer, maar ik ben geen Westfries. Ik ben zoals ze daar zeggen „niet van het oude land"; (en vervolgt hij lachend:) misschien verklaart dat ook wel mijn drang naar vernieuwing en verandering Na mijn studie Geodesie heb ik een drietal werkgevers gekend, namelijk als eerste de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, daarna het ITC in Enschede en nu sinds 1982 het Kadaster. Ik heb me dus beziggehouden met de vakgebieden fotogrammetrie, kartografie, remo te sensing en automatisering in de landmeetkunde, zo wel in praktische als in onderwijskundige zin. Ik geloof, dat ik daardoor wel een redelijk brede blik heb gekregen op ons totale vakgebied ook internationaal het geen me in deze nieuwe functie goed van pas kan ko men. Ik ben momenteel ook voorzitter van de contact groep „Automatisering in de Kartografie". NGT GEODESIA 88

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 5