INHOUD "iiffilfiEiffiïS nederlands geodetisch tijdschrift uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde EN VERDER O 30e jaargang - no. 5 - mei 1988 202 Met dit artikel wordt ge hoor gegeven aan de oproep in het januarinummer van NGT Geodesia om in het tijdschrift meer te publiceren over de dagelijkse praktijk van uw werk. Het gaat hier over de toepassing van veldboeken bij tachymetrie en waterpassen bij de onderafdeling Landmeten en Automatisering van de Pro vinciale Waterstaat Zeeland. Er is één schaap over de dam, wie volgt 204 Er komen steeds meer samenwerkingsverbanden in de vastgoed. Na de gezamen lijke inspanning van VNG en NIDIG (Studiedag .Gemeente lijke Vastgoedinformatie" op 14 oktober 1987 in Ede), en die van VNG, ADRAU en VVI (Studiemiddag „Verkenning Gemeentekadaster: afschrift of complement" op 28 maart 1988 in Den Haag) presenteert NGT Geodesia nu een artikel over de samenwerking van een gemeente, een particulier bu reau en een hogeschool. Amb tenaren, studenten en vast goedspecialisten spanden zich in om de informatiemaatschap pij te laten beginnen op twee duizend hectare Uithoorns grondgebied. 209 Het is de intentie van de redactie om meer aandacht te schenken aan het landmeet kundig werk waarmee u dage lijks bezig bent. Daartoe is de redactie uitgebreid. Uw redacteur heeft een meet dag meegemaakt met een meetploeg van de Rijksdrie hoeksmeting van het Kadaster, waarvan u in dit nummer een verslag aantreft. 210 Pal naast de Konings- havenbrug ofte wel „De Hef" te Rotterdam wordt dit jaar een sleuf gemaakt om een vier- sporige tunnel te kunnen af zinken. Voorzorgsmaatregelen zijn genomen om deformaties aan de bruggen als gevolg van bodembewegingen te voor komen. De hoge heftorens zijn zeer gevoelig voor ongelijke deformaties in de pijlers. NS stelde grenswaarden vast en riep vanwege de benodigde apparatuur voor horizontale deformatiemeting de hulp in van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Nieuw is de inzet van de Kern Meko- meter. Deze naam is afgeleid van het Griekse „mèkos", wat gewoon „lengte" betekent. Ook de techniek van deze af standmeter zet René van Noord in dit artikel uiteen. 215 René van der Schans, universitair docent bij de vak groep Landmeetkunde en Tele- detectie van de Landbouw universiteit Wageningen, maakt zich zorgen. Zorgen over de manier waarop (in de geode sie) auteurs en sprekers hun publiek doen geloven, dat er gehele kaarten en systemen in de computer worden opgesla gen. Niets is minder waar, zegt Van der Schans: wat je opslaat, zijn reeksen bits op een rijtje. Pas op het moment, dat aan deze reeksen de op dracht wordt gegeven om zich te groeperen, kan de compu tergebruiker ze als voor hem begrijpelijker vormen op het scherm krijgen; of uit de plot ter. Bijgaande illustratie laat dat duidelijk zien. IIIIIIUKgigBëgËiSÜttéüil raiiaëüssggitëggBiëi lllMPBSiiiiEiimm ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 921 11; tel. huis (05933) 32458 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3200 exemplaren. Redactie ir. H. J. G. L. Aalders, hoofdredacteur, Apeldoorn tel. kantoor (015) 78 15 67, b.g.g. 78 27 45 tel. huis (055) 55 93 68 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg J. H. J. M. Vos, Huissen Redactie-adres: Thijsseweg 11 2629 JA Delft Inzending kopij Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de eind redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de eind redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: ing. C. M. van Maris, J. van Arkelstraat 19, 4121 EJ Everdingen tel. kantoor (030) 91 95 73 tel. huis (03472) 16 19 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Bladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden I 49,65 per jaar (binnenland); I 61,55 per jaar (België); f 74,90 per jaar (buitenland) en f 93,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS I 33,85 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van f 5,05 per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: I 10,45, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. 1988. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 88 Ervaringen met elektro nische veldgeheugens J. B. Smit Vastgoedproject Uithoorn ing. N. van der Plas R. Bisschop F. Olthof Een dagje Rijksdrie hoeksmeting Theo Scheele Misschien komt hij volgende keer eens bij u op kantoor. De deformatiemeting van de Konings- havenbrug ir. R. van Noord Grafische of geo metrische gegevens? René van der Schans OH 1000H Agenda218 Berichten219 Fersonalia220 Verslagen 220 Scripties 225 Examenopgaven227 Literatuur232 201

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 1