Vastgoedproject Uithoorn HOORN hogeschool! UTRECHT door ing. N. van der Plas, informatie-analist bij KV Van Alphen, informatica advi seurs BV, R. Bisschop, vierdejaars student Hogeschool Utrecht, sector Bouwnijverheid, studie richting landmeetkunde/kartografie en F. Olthof, landmeetkundige bij de afdeling Nieuwe Werken, gemeente Uithoorn. SUMMARY Municipal Land Information project Uithoorn In october 1987 the municipality Uithoorn started a unique land information project. This article reflects the developments in this project. When writing this article the project is in an evaluation stage making possible a well-considered description of the final result. Inleiding In korte tijd is voor de gemeente Uithoorn een informa tieplan opgesteld ten aanzien van vastgoedinformatie. Ter visualisering werd het hierin geschetste informatie model gerealiseerd door middel van een werkend proto type. Het project is uitgevoerd in een samenwerkings verband tussen een viertal participanten: KV Van Alphen, informatica-adviseurs. Dit bu reau speelt op grond van haar kennis en ervaring een coördinerende en adviserende rol; Hogeschool Utrecht, sector Bouwnijverheid, studie richting landmeetkunde/kartografie. Vierdejaars stu denten voeren in dit project afstudeeropdrachten uit, hierbij bijgestaan door een aantal docenten; M&S Benelux. Ten behoeve van de bouw van het prototype heeft deze firma een IGOS-systeem ter beschikking gesteld; Gemeente Uithoorn. Diverse ambtenaren van de ge meente Uithoorn participeren, gezien hun materie kennis, in dit project. Gemeente Uithoorn Uithoorn is een Noordhollandse gemeente met ruim 22 000 inwoners en een oppervlakte van bijna 2000 hectare. De gemeente bestaat uit twee kernen: Uit hoorn en De Kwakel. De gemeentegrens is voor een deel tevens de grens tussen de provincies Utrecht en Zuid-Holland. Sinds 1984 kent de gemeente Uithoorn een nieuwe or ganisatievorm, de zogenaamde bestuursdienst. In de bestuursdienst zijn de Secretarie, de Dienst van Open bare Werken, het Grondbedrijf en het Woningbedrijf geïntegreerd. In 1986 is in samenwerking met de nutsbedrijven en het Kadaster de GBKN Uithoorn gereedgekomen. Het betreft hier, na Hilversum, de tweede digitale GBKN van Noord-Holland. De gemeentelijke inbreng in dit project bestond uit het beschikbaar stellen van kaartmateriaal op schaal 1 500 van vrijwel de gehele bebouwde kom. Dit kaart materiaal was in de jaren 1970 - 1981 vervaardigd door de afdeling Landmeten van de gemeente. In 1981 is deze afdeling opgeheven. De landmeetkundige werk zaamheden zijn sindsdien voortgezet binnen de afdeling Nieuwe Werken. De GBKN is door alle afdelingen enthousiast ontvan gen; eindelijk beschikte men over grootschalig kaart materiaal van het landelijk gebied en van de lintbe bouwing die de kernen van Uithoorn met die van De Kwakel verbindt. Al snel bleek echter, dat het afscheid van de oude kaar ten moeilijk viel. Er stond immers zoveel op: alle schuurtjes, putten, lichtmasten, enz. Omdat het bijhou den van de twee kaartseries niet doelmatig was, was de conclusie snel getrokken. De GBKN moest worden aangevuld met extra topografie en omdat zij digitaal be schikbaar is, lag het voor de hand deze uit te breiden met enkele gemeentelijke lagen om te komen tot wat wij noemen de GBKU (Uithoorn). 204 NGT GEODESIA 88

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 4