Ondertekening contract. De aanwezigheid van de GBKN en het probleem „hoe kom ik tot een GBKU" waren twee belangrijke redenen voor de gemeente om met dit project in zee te gaan. Een derde reden om mee te doen, was de AKR-proble- matiek. Hoe zou straks de massale kadastrale output worden ontvangen? En hoe lagen de relaties met bij voorbeeld het OGB-bestand? De vierde reden om mee te doen, was ook niet onbe langrijk. Bijna alle technische afdelingen waren druk doende zich te oriënteren op automatisering van het groenbeheer, het wegbeheer, het rioolbeheer, het mi lieubeheer, de woningcartotheek, enz. Een goede on derlinge afstemming zou kostenbesparend werken. Integratie zou in dit geval een goede kans van slagen hebben, omdat: de gemeente niet te groot is; de organisatievorm zich voor integratie leent; de gehele bestuursdienst in één gebouw is gehuis vest; er op technisch gebied nog niets was geautomati seerd. Reden genoeg om de vastgoedproblematiek integraal te benaderen om te komen tot een betere structurering van de informatievoorziening en de (toekomstige) auto matisering hiervan. De gemeente Uithoorn besloot daartoe een overeenkomst aan te gaan met de beide initiatiefnemers van het project, de Hogeschool Utrecht en KV Van Alphen. In november 1987 werd in Uit hoorn deze overeenkomst officieel ondertekend. Doel van het project Doel van het project is om na een onderzoek het vast goedplan voor de gemeente Uithoorn te ontwikkelen. In het plan worden de gewenste ontwikkelingen voor de middellange termijn aangegeven. Een oplossingsrich ting wordt gegeven om te komen tot een doelmatige structurering van de gegevens- en informatiestromen binnen de gemeente. Naast informatie-technische aspecten wordt ook aandacht besteed aan de organisa torische gevolgen van het plan. Het vastgoedplan wordt gedeeltelijk uitgewerkt tot een prototype van een vastgoedinformatiesysteem. Hiermee kan de haalbaar heid van het gehele plan worden getoetst. Deze toet sing zou dan aanleiding kunnen geven tot aanpassing van het vastgoedplan. Een ander zeer nuttig effect van het prototype is de bekendheid van de toekomstige ge bruikers met de mogelijkheden van een dergelijk systeem. Dit zal van groot belang zijn bij de implemen- NGT GEODESIA 88 tatie van het vastgoedplan, waarbij dan gebruik kan worden gemaakt van materiekennis van de gemeente ambtenaren. De medewerking van de studenten van de Hogeschool Utrecht dient een ander doel. Tijdens het derde cursus jaar vervullen de studenten een aantal stages bij bedrij ven en instanties. Vaak worden ze dan ingezet bij een lopend project, waarvan ze een deel moeten uitvoeren. In het vastgoedproject voor de gemeente Uithoorn zijn de studenten betrokken bij alle activiteiten. Door de korte looptijd van het project is het mogelijk de werk zaamheden in één cursusjaar uit te voeren. Hierdoor ontstaat voor de studenten een goed beeld van de aspecten van een dergelijk project en krijgen ze te ma ken met alle moeilijkheden. De in het project opgedane kennis wordt door de stu denten gebruikt als basis voor de afstudeeropdrachten voor de vakken vastgoedregistratie, bedrijfskunde en computerkunde. Projectorganisatie Vanwege de korte duur van het project is gekozen voor een organisatiestructuur die een snelle besluitvorming bevordert en snel naar een concreet resultaat toewerkt. Nadeel was echter, dat de strakke planning geen ruimte gaf voor vertragingen. Tijdens de uitvoering is het pro ject tweemaal gedurende een aantal weken stilgelegd in verband met de verplichte tentamenperiodes van de Hogeschool. In fig. 1 is de projectorganisatie schematisch weer gegeven. i STUURGROEP I l I I l PROJECTGROEPl 1 KLANKBORDGROEP I I>1I I I WERKGROEP l I Fig. 1. Projectorganisatie. De stuurgroep bepaalt de beleidslijnen en beoordeelt de voortgang en de resultaten. De drie participanten zijn in deze stuurgroep vertegenwoordigd. Het voorzitter schap berust bij de gemeente Uithoorn in de persoon van de burgemeester; het secretariaat wordt gevoerd door een student. De werkzaamheden worden in detail gepland in de projectgroep. Naast vertegenwoordigers van de gemeente Uithoorn, KV Van Alphen en de docenten van de HU, hebben de betrokken studenten zitting in de projectgroep. Zij zijn verantwoordelijk voor de gang van zaken binnen de projectgroep. De activitei ten worden verdeeld over groepjes van twee a drie stu denten, de zogenaamde werkgroepen. Bij de werk zaamheden worden zij, indien nodig, geadviseerd door de docenten, gemeente-ambtenaren of door medewer kers van KV Van Alphen. De rapportage van de werkgroepen wordt in eerste instantie beoordeeld in de projectgroep. Voordat de stuurgroep haar oordeel over de stukken geeft, heeft een gebruikersgroep reeds in zage gehad. In deze gebruikersgroep, de zogenaamde klankbordgroep, zijn alle disciplines van het gemeente- 205

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 5