my INHOUD tijdschrift: uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde EN VERDER 30e jaargang - no. 6 - juni 1988 262 Bij een ruilverkaveling staat de evenwichtige afweging van belangen van de deel nemers voorop bij de betreffen de Landinrichtingscommissie en bij het Kadaster. Daarvoor is inzicht nodig in de proble men en wensen. Deze leiden vaak tot verschillende alterna tieven. Bij het Kadaster is een instrument ontworpen: ATOR/ INOK, een computerprogram ma voor het maken van alter natieve toedelingen, waarbij de gevolgen van een beslissing duidelijk worden voorgesteld. Dat wil niet zeggen, dat beslis singen in een ruilverkaveling door een computer worden ge maakt: ruilverkaveling is het scheppen van een nieuwe situatie met menselijke trekken. 267 De keuze om een vast goedinformatiesysteem zelf te maken dan wel een bestaand systeem aan te schaffen en om te vormen naar de eigen wensen, is een zuiver tech nisch probleem dat middels een strak projectmanagement heel goed op te lossen is. Vaak wordt echter vergeten, dat veel aandacht moet 272 Van deze auteur vindt u een vervolg op zijn bijdrage in ons tijdschrift (juli/augustus 1987) over tachymeters. 280 „Hare werken zijn tal loos als het zand dat zij in kostelijk bouwland omzette" werd bij het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Heide maatschappij geconstateerd. Vele lezers hebben in hun werk te maken met de activitei ten van de Heidemij. Maar wat is nu die Heidemij en vooral: hoe is zij geworden tot wat zij nu is. Dat daarbij extra aan dacht wordt geschonken aan het landmeten bij de Heidemij is niet meer dan een logische zaak. 284 In Utrecht is de aftrap voor het gebruik van de ge automatiseerde kadastrale registratie (AKR) gegeven door de hoofddirecteur van het Kadaster. Het was de bedoe ling, dat de Minister van VROM dit zou doen, maar de hoofddirecteur was hem „te vlug af", zoals de Minister het uitdrukte. ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 921 11; tel. huis (05933) 32458 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3200 exemplaren. Redactie ir. H. J. G. L. Aalders, hoofdredacteur, Apeldoorn tel. kantoor (015) 78 15 67, b.g.g. 78 27 45 tel. huis (055) 55 93 68 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg J. H. J. M. Vos, Huissen Redactie-adres Thijsseweg 11 2629 JA Delft Inzending kopij: Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de hoofd redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de hoofd redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: ing. C. M. van Maris, J. van Arkelstraat 19, 4121 EJ Everdingen tel. kantoor (030) 91 95 73 tel. huis (03472) 16 19 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Bladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden f 49,65 per jaar (binnenland); f 70,55 per jaar (België); f 83,90 per jaar (buitenland) en f 102,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS f 33,85 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van f 5,05 per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: f 10,45, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. 1988. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 88 Het verrichten van toedelingsonderzoek in landinrichtingsprojecten T. J. L. A. Neijnens Een VIS aan het lijntje houden ir. H. J. G. L. Aalders worden geschonken aan de geleidelijke invoering van het systeem, de personele en ergonomische aspecten bij het gebruik, en de administratieve organisatie. Zes jaar ervaring bij de ontwikkeling van het LKI-project tonen aan, dat dit nog steeds te veel op de ach tergrond blijft. Marktoverzicht elektronische registratie mogelijkheden bij metingen W. Kamphorst Ditmaal wordt uitvoerig inge gaan op de elektronische registratiemogelijkheden bij een groot aantal typen tachy meters: de veldboeken. Tevens schetst de auteur de stand van zaken op dit gebied bij het Kadaster. Honderd jaar Heidemij AKR Kadaster Utrecht Theo Scheele Hierbij een verslag van alle ge beurtenissen. Agenda283 Berichten285 Publikaties287 Verslagen 290 Personalia291 261

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 1