AKR Kadaster Utrecht Op 27 april 1988 werd de Automatisering van de Kadastrale Registratie (AKR) van het Kadaster Utrecht in gebruik genomen. Het werd feestelijk gevierd in het zalencomplex Galg en Waard, aan de rand van het strafschopgebied van FC Utrecht. Vele prominenten van binnen en buiten het Kadaster waren erbij, o.a. Minister Nijpels, gedeputeerde Van Wijnbergen, burge meester mevr. drs. M. W. M. Vos, de hoofddirecteur van het Kadaster mr. ir. C. J. Remijnse en vele anderen. Drie sprekers lieten hun licht schijnen op deze feeste lijke gebeurtenis: mr. H. G. J. M. Beckers, directeur van het Kadaster in Utrecht, ir. G. L. van Wijnbergen, lid Gedeputeerde Staten van Utrecht en drs. E. H. T. M. Nijpels, Minister van VROM. Wat leerde deze bijeenkomst kort samengevat? er is keihard gewerkt door de Kadastermede werkers; er zal toch worden geprivatiseerd; na automatisering lukt het beter, lukt het snel ler en kost het minder; vastgoedsystemen ontwikkelen is een zaak van het Kadaster, niet van de gemeenten; de hoofddirecteur van het Kadaster ging te ver. Mr. H. G. J. M. Beckers: Huide aan het personeel voor de enthousiaste inzet Hij complimenteerde de medewerkers, die achter in de zaal stonden opgesteld: ,,Er is keihard gewerkt en we zijn blij, dat we binnen de geplande tijd van één jaar klaar zijn; er waren 15 mensjaren voor uitgetrokken om 275 000 rechthebbenden en 300 000 percelen te con verteren, maar die hadden we niet nodig". Veel lof had Beckers voor de snelheid waarmee is ge werkt en ook voor de kwaliteit van het werk: „De medewerkers hebben dit werk met groot enthousiasme gedaan. Er is een belangrijke stap gezet voor het Kadas ter en we kunnen onze gebruikers nu beter en sneller van dienst zijn. U kunt mij daarop aanspreken". Ir. G. L. van Wijnbergen: Geef ons maar vast een terminal De ontwikkeling van de vastgoedinformatie in de pro vincie Utrecht gaat erg snel. Zo wordt ernaar gestreefd in het jaar 2000 voor de gehele provincie gereed te zijn met de GBKN (Grootschalige Basiskaart van Neder land). Hierdoor is een grote mate van uniformiteit be reikt bij de kaartvervaardiging. Spreker constateerde in den lande een versnippering op het gebied van gegevensverzameling voor eigen ge bruik. Hieraan dient een halt te worden toegeroepen. Centrale verzameling en verwerking van gegevens is nodig; voor solistisch optreden van overheden is hierin geen plaats. Voorkomen moet worden, dat gebruikers omwille van decentralisatie eigen systemen gaan ont wikkelen. Blij was spreker met de gereedkoming van de AKR in Utrecht: „De kwaliteit en de dienstverlening van het Kadaster zullen op een hoger niveau kunnen komen. Grote belangen zijn hiermede gemoeid voor andere overheden, vooral als een directe terminalaansluiting mogelijk wordt. Gaarne leg ik hierbij de wens op tafel 284 door Theo Scheele, redacteur Minister Nijpels was erg blij met het gereedkomen van de AKR in Utrecht. onze provincie zo spoedig mogelijk van zo'n aansluiting te voorzien. Moge de activiteiten welke met name door het Kadas ter worden ontplooid, leiden tot een niveau van vast goedinformatie waarvan kan worden gezegd: Het lukt beter, het lukt sneller en het kost minder". Minister E. H. T. M. Nijpels: AKR kan in 1990 gereed zijn dank zij inzet personeel De Minister was verheugd, dat in de stad waarin hij had gestudeerd een belangrijke stap was gezet in deze ont wikkeling. „De weg is nu geopend om efficiënter te gaan werken en de dienstverlening te richten op de sterk wijzigende marktbehoefte. Het Kadaster heeft zich ontwikkeld tot een informatiebron ten behoeve van rechtszekerheid, ruimtelijke planning en beheer. Een wettelijke grondslag mag hierbij niet worden vergeten. Nog deze zomer zal de Kadasterwet in de Tweede Kamer worden behandeld". Hij schetste de veranderingen welke hebben plaatsge vonden bij het Kadaster: „Vroeger, in rustiger vaar water opererend, kon men alle aandacht schenken aan de grote nauwkeurigheid van haar produkten. Een ima- Hoofddirecteur Remijnse geeft een voorzet. NGT GEODESIA 88

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 26