publikaties personalia verdedigd Nederland. Hij werkte aan het verbeteren van de kust verdediging en aan de uitbreiding en verbetering van de Hollandse Waterlinie. Behalve vestingbouwer en waterstaatkundige was Krayenhoff ook natuurkundige, kartograaf en (amateur-)historicus, een combinatie van functies en deskundigheden die in het begin van de negentien de eeuw nog mogelijk was. Zijn naam is verbonden aan de Choro- Topografische Kaart der Noordlijke Provinciën (uitgegeven in 1821), een mijlpaal in de geschiedenis van de kartografie en aan een systematische verspreiding van het Amsterdams Peil. Krayenhoff schreef tijdens zijn leven een aantal boeken, waar onder zijn autobiografie die kort na zijn dood in 1840 verscheen. De tentoonstelling in het Vestingmuseum wordt gehouden in het kader van Toer-in Noord-Holland, de cultureel-toeristische mani festatie die dit jaar in het teken staat van historische vesting werken in Noord-Holland. Op de tentoonstelling zijn historische kaarten, boeken, prenten en schilderijen te zien, alsmede een aan tal voorwerpen die betrekking hebben op het leven van Krayen hoff. GEMEENTE APELDOORN Als gevolg van een reorganisatie heeft de afdeling Landmeten van de gemeente Apeldoorn een naamsverandering ondergaan. Per 1 april 1988 is de naam afdeling Vastgoedinformatie geworden. De afdeling maakt deel uit van de nieuwe dienst Economische Za ken en Vastgoed (EZV). Het afdelingshoofd is ing. J. van der Veen. Het gemeentekadaster maakt deel uit van de afdeling Vastgoedin formatie. De adressering is voortaan: Dienst Economische Zaken en Vast goed, afdeling Vastgoedinformatie, postbus 9033, 7300 ES Apel doorn. Telefoon 055 - 296787. Telefax 055 - 296695. NIEUWE GROTE PROVINCIE-ATLASSEN Wolters-Noordhoff Groningen heeft de produktie gestart van een nieuwe serie provincie-atlassen. Na de uitgave van de Topografi sche Atlas in vier delen van geheel Nederland vorig jaar, is thans gestart met een nieuw type atlas gebaseerd op de kaarten van de Topografische Dienst, de zgn. stafkaarten 1 25 000. Deze atlas sen zijn de omvangrijkste en nauwkeurigste die ooit van een Nederlandse provincie in kleur zijn uitgegeven, met een uitvoering zoals we die van Wolters-Noordhoff kunnen verwachten. Op 18 mei 1988 werd de eerste atlas van Groningen aangeboden aan commissaris H. J. L. Vonhof en op 20 mei die van Drenthe aan commissaris dr. ir. A. P. Oele. In oktober wordt de atlas van Noord-Holland verwacht. De andere provincies volgen later. Het wachten is daarbij op het verschijnen van recente kaarten van de Topografische Dienst. De Grote Provincie-Atlas biedt 120 pagina's kaarten voor de lief hebber en de professional. Zij geven een zeer fraai beeld van het landschap en de manier waarop de mensen erin wonen en ermee omgaan. De kaarten tonen niet alleen waar iets ligt, maar ook hoe het er ligt. Zelfs de vormen van stadhuizen, musea en dergelijke zijn weergegeven; de kleinste paadjes, schuurtjes en houtwalletjes zijn erop te vinden. Het is een bijna fotografische weergave van de werkelijkheid. De atlas is uitgevoerd in de originele zevenkleurendruk. Een gids- kaart en een verklaring der tekens zijn toegevoegd, evenals een speciaal register waarin alle namen die op de kaarten voorkomen, zijn vermeld (7000 voor Groningen, 5200 voor Drenthe). Bijvoor beeld Altid Drok, Cholerasloot, Moscou, Siberië zijn namen die we in Drenthe kunnen vinden. De atlassen van Groningen en Drenthe zijn reeds verkrijgbaar. Het formaat is 31 x 22 cm, gebonden harde kaft. De prijs bedraagt f 90, Uitgave Wolters-Noordhoff, postbus 58, 9700 MB Gro ningen. Telefoon 050- 226888. Per 1 mei 1988 is ir. P. de Kiewit benoemd tot directeur van CIAD, de vereniging van computertoepassingen in de ingenieurs praktijk te Zoetermeer. De heer De Kiewit trad na het behalen van het diploma civiel- ingenieur (1964) en het vervullen van zijn militaire dienstplicht in 1966 in dienst van de Grontmij te De Bilt. Tot 1978 was hij in binnen- en buitenland betrokken bij velerlei projecten op het terrein van de automatisering en de civiele techniek. In 1978 volgde zijn benoeming tot directeur van het Studiecen trum Verkeerstechniek, dat begin 1987 is opgegaan in het cen trum voor regelgeving en onderzoek in de grond-, water- en wegenbouw en de verkeerstechniek; in dit centrum was hij met name belast met de onderzoekscoördinatie en de kennisover dracht. Ing. J. van Raamsdonk is per 1 juli 1988 als account-manager in dienst getreden bij RAET Lokale Overheden CV te Arn hem. Zijn activiteiten zullen vooral zijn ge richt op het analyseren van kartografi- sche toepassingen, met als hoofddoel groepen gemeenten, waterschappen en nutsbedrijven. Van Raamsdonk was voorheen als hoofd van de afdeling Landmeetkunde en Kar tografie verbonden aan het ingenieurs- en architectenbureau Mabeg-van Hasselt BV te Utrecht. 350 NGT GEODESIA 88

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 34