INHOUD 0^ nederlands geodetisch tijdschrift 30e jaargang - no. 9 - september 1988 uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde 374 Tijdens de studie land- meetkunde/kartografie aan de Hogeschool Utrecht worden studieopdrachten uitgevoerd door de afstuderende stu denten. 377 Door de uitbreiding van de redactie is het mogelijk ge worden om o.a. bedrijven te bezoeken. Met een verslag van een bezoek aan een bedrijf door één van de redacteuren wil de redactie u in de gele genheid stellen om op ont spannen wijze, desnoods onderuit gezakt in uw eigen luie stoel, bij verschillende be drijven „in de keuken te kijken". 380 De auteur betoogt in zijn artikel, dat men bij het ge bruik van gemeentegrenzen op z'n hoede dient te zijn. 383 In 1987 vond voor de tweede maal een uitwisseling van studenten plaats tussen de universiteiten van Olsztyn (Po len) en Delft (Nederland). Deze uitwisseling is ontstaan uit per soonlijke contacten tussen 391 Er wordt verondersteld dat het werk op een Kadaster kantoor uitermate saai is; het wordt gelijkgesteld met het werken in een archief en dan nog wel een archief dat meer dan 150 jaar oud is. Dus het moet wel stoffig zijn. Redac teur Scheele ging een kijkje nemen op het Kadasterkantoor in Eindhoven. Het resultaat is verbluffend; afwisselend werk en allesbehalve saai! EN VERDER ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 921 11; tel. huis (05933) 324 58 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3200 exemplaren. Redactie: ir. H. J. G. L. Aalders, hoofdredacteur, Apeldoorn tel. kantoor (015) 78 15 67, b.g.g. 78 27 45 tel. huis (055) 55 93 68 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg J. H. J. M. Vos, Huissen Redactie-adres: Thijsseweg 11 2629 JA Delft Inzending kopij Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de hoofd redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de hoofd redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: ing. C. M. van Maris, J. van Arkelstraat 19, 4121 EJ Everdingen tel. kantoor (030) 91 95 73 tel. huis (03472) 16 19 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Bladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden f 49,65 per jaar (binnenland); f 70,55 per jaar (België); f 83,90 per jaar (buitenland) en f 102,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS f 33,85 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van I 5,05 per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: f 10,45, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. 1988. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 88 AutoCAD en dBASE geïntegreerd tot vast goedsystemen op PC's G. de Bekker J. van Malenstein In dit artikel treft u een samen vatting aan van een scriptie „Vastgoedregistraties in het klein". Onderzocht werd of het mogelijk is op basis van de standaardpakketten AutoCAD en dBASE III Plus een vast goedsysteem te maken voor kleinere gemeenten voor be heer, waarbij een koppeling tussen grafische en administra tieve gegevens noodzakelijk wordt geacht. BEDRIJFSREPORTAGE Tele Atlas 's-Hertogenbosch Theo Scheele In dit nummer volgt de eerste reportage in deze serie. Tele Atlas houdt zich niet di rect bezig met landmeetkunde; er zijn in het bedrijf echter veel aspecten die verband houden met de vastgoedinformatie. We laten u kennis maken met de ontwikkeling en de produkten van het bedrijf en de manier waarop de produkten tot stand komen. De gemeentegrens A. M. Molen Middels een blik in de historie probeert hij aan te tonen, dat een aantal gebeurtenissen be langrijke invloeden heeft gehad op de vorming van deze ge meentegrenzen. Voorts consta teert hij, dat de verificatie van de gemeentegrenzen door de toenmalige landmeter-verifica teur niet de verdiende aan dacht heeft gekregen. De auteur doet aan het eind van zijn artikel het voorstel om kleine grenswijzigingen, welke zich regelmatig voordoen bij bijvoorbeeld beeknormalisaties, uitbreidingsgebieden e.d., in het vervolg door een besluit van Gedeputeerde Staten te regelen. Tevens beoogt hij met dit arti kel een voorzet te geven om ook andere visies omtrent deze zaken via NGT Geodesia in de openbaarheid te brengen. De redactie ondersteunt dit standpunt van harte. En zo trokken wij naar Polen hoogleraren van beide univer siteiten. Zo is een groep van zeven man oostwaarts geto gen. De 4e juli zou een opeen volging van bizarre avonturen inleiden. De hoogtepunten hebben zij voor u opgeschre ven. De tekenzaal van het Kadaster Theo Scheele Aanvulling op „Grondslag- vereffeningsprogramma's: een vergelijking394 Agenda395 Berichten395 Stichting NGL 400, 402 Publikaties403 Personalia408 Instrumentele ontwikkelingen 408 373

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 1