INHOUD O nederlands geodetisch tijdschrift 30e jaargang - no. 12 - december 1988 uitgave van de stichting nederlands genootschap voor landmeetkunde 546 De Vereniging Eigen Huis heeft flink aan de weg getimmerd met het rapport „Notariaat en koopwoning", dat op 5 september 1988 aan de Staatssecretaris van Justi tie, mevrouw Korte-van Hemel, werd aangeboden. Daarin stelt de vereniging „Notaris over bodig bij koop van huis", om dat de geleverde werkzaam heden minimaal zijn en de kosten veel te hoog. De vereni ging pleit er daarom voor deze werkzaamheden door het Kadaster te laten uitvoeren. Op verzoek van de redactie reageert mr. W. Louwman, hypotheekbewaarder in Gronin gen, tevens voorzitter van de vereniging van hypotheekbe waarders, op persoonlijke titel op dit rapport. 549 Met dit verhaal kijken de auteurs, die allen deel uit maken van het secretariaat van de RAVI, terug op vier jaar voorlopige Raad voor Vast goedinformatie. 552 Processen in de geo grafische informatieverwerking zijn te onderscheiden in het re gistreren en analyseren ener zijds en het ontwerpen en rea liseren van het ontwerp ander zijds. Koppeling van deze twee delen geschiedt meestal door een integratie in het menselijk brein. In het kort geeft de auteur hiervan een overzichte lijke beschrijving en geeft aan hoe de kring van registreren tot realiseren kan worden gesloten. 558 De Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat in Delft 561 Aardwetenschappen staan erg in de belangstelling, waarbij tegenwoordig gebruik kan worden gemaakt van me tingen met behulp van satellie ten. Vorig jaar is op de TU Delft een breed onderzoeks programma gestart op dit ter rein onder de titel „Aardgericht Ruimte-onderzoek". In de ko mende nummers zullen enkele aspecten van dit onderzoek worden belicht. EN VERDER NGT Geodesia komt 11 x per jaar uit (juli/augustus gecombi neerd) in een oplage van 3200 exemplaren. Redactie: ir. H. J. G. L. Aalders, hoofdredacteur, Apeldoorn tel. kantoor (015) 78 15 67, b.g.g. 78 27 45 tel. huis (055) 55 93 68 A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. F. J. J. Brouwer, Leusden P. Miete, Gouda G. M. van Osch, Apeldoorn ing. W. van Pijkeren, Nieuwegein M. J. Scheele, Middelburg J. H. J. M. Vos, Huissen Redactie-adres: Thijsseweg 11 2629 JA Delft Inzending kopij Artikelen dienen vóór de 1e van de maand, voorafgaande aan de maand waarin het nummer ver schijnt, in het bezit van de hoofd redacteur te zijn. Tijdige indie ning geeft echter geen garantie voor plaatsing in het betreffende nummer. Dit is ter beoordeling van de redactie. Berichten en mededelingen die nen uiterlijk vóór de 15e van de maand in het bezit van de hoofd redacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opgenomen. Advertenties: ing. C. M. van Maris, J. van Arkelstraat 19, 4121 EJ Everdingen tel. kantoor (030) 91 95 73 tel. huis (03472) 16 19 Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan al leen worden gegarandeerd, in dien deze advertentie uiterlijk de 15e van de voorafgaande maand in het bezit is van de advertentie acquisiteur. Abonnementen en adres wijzigingen: J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Elladel tel. kantoor (040) 59 29 11 tel. huis (04977) 35 81 (na 19.00 uur) Abonnementsprijs: Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; niet-leden f 49,65 per jaar (binnenland); f 70,55 per jaar (België); f 83,90 per jaar (buitenland) en I 102,65 per jaar (luchtpost). Voor hen die studeren aan TU, HTS of MTS f 33,85 per jaar. Voor abonne menten die na 1 januari ingaan, wordt een abonnementsprijs berekend van f 5,05 per nog te verschijnen nummer. Losse nummers: f 10,45, exclu sief verzendkosten, te bestellen bij J. J. S. Kopaszewski. 1988. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen van artikelen en berichten is slechts geoorloofd na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. NGT GEODESIA 88 ISSN 0016-707X Secretaris: J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. Tel. kantoor (05920) 921 11; tel. huis (05933) 32458 In de Stichting NGL nemen de volgende verenigingen deel: Vereniging van Technische en Administratieve ambtenaren van het Kadaster Vereniging van Landmeetkundigen Nederlandse Vereniging voor Geodesie Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat De Vereniging Eigen Huis en de veiligheid in het rechtsverkeer in onroerend goed mr. W. Louwman Vier jaar voorlopige Raad voor Vastgoed informatie: een balans en een vooruitblik mr. L. C. G. Marchesini ir. P. Plantinga mr. ir. T. J. G. Thiadens Voor één van hen, mr. ir. Theo Thiadens, is dit zijn laatste bij drage aan het werk van de Raad. Hij heeft het Kadaster verlaten voor een baan bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. U wordt deel genoot gemaakt van hetgeen de RAVI tot dusverre heeft be tekend en wat zij van plan is de komende tijd te gaan doen. De geografische gegevensstroom in kaart ir. René van der Schans Het Kadaster en de GBKN ir. L. A. Koen 555 Op 25 november jl. werd een NGL studiedag ge houden met als thema de Grootschalige Basiskaart van Nederland. Eén van de daarbij aan bod komende aspecten was de rol van het Kadaster bij vervaardiging en gebruik van de GBKN. De voordracht van ir. Koen handelde met name over de GBKN-problematiek bij het Kadaster, bezien vanuit haar positie als gebruiker en niet zozeer als vervaardiger. Dit is de Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat Theo Scheele is onlangs in een nieuw jasje gestoken. De gerenoveerde ge bouwen werden feestelijk in gebruik genomen, waarbij aan de relaties werd getoond welke werkzaamheden de Dienst alle maal verricht. Mini-serie Aardgericht Ruimte-onderzoek Na een kort overzicht door de redactie volgt een artikel van ir. M. J. P. M. Lemmens, geti teld Land in beweging, waarin enige achtergrond wordt gege ven over de processen die zich afspelen in het binnenste van de aarde en die o.a. de zgn. platentektoniek („drift van de continenten") tot gevolg hebben. Agenda569 Stichting NGL570 Berichten570 Publikaties574 Instrumentele ontwikkelingen 575 Examenopgaven576 Scripties 578 Inhoud 30e jaargang 599 545

(NGT) Geodesia | 1988 | | pagina 1