Geen BKN aan grafische presentatie van informatie uit de admi nistratieve bestanden. Als tweede punt moet worden overwogen, dat in ieder ge val de digitale basiskaart wordt gemaakt door dié instan tie, of moet zijn afgestemd op dié gebruiker, die de hoog ste eisen stelt aan de actualiteit en volledigheid. Produk- ten ten behoeve van gebruikers met lagere eisen kunnen dan worden afgeleid. Dit is andersom niet mogelijk en ook niet logisch. Hoe serieus dus de laatste jaren de nuts bedrijven de zaak van de GBKN met het Kadaster ook hebben aangepakt, bij de toekomstige massale aanpak van de gemeentelijke vastgoedinformatie zullen de ge meenten meer dan de nutsbedrijven het beleid ten aan zien van een GBKN gaan en moeten'bepalen. Vanuit de noodzaak tot integratie van de basiskaart in de totale basisregistratie Vastgoed kan de bijhouding ervan niet bestaan zonder een gemeentelijke inbreng. Een landelijke ofwel centrale bijhouding en produktie zal lei den tot een logge en bureaucratische organisatie en zal nooit op plaatselijke impulsen kunnen reageren. Zij staat bovendien los van de bijhoudingsorganisatie die de ge meenten in ieder geval voor haar in de basisregistraties en toepassingsbestanden voorkomende administratieve gegevens moeten opzetten en in stand houden. De ge meentelijke vastgoedorganisatie wordt bij loskoppeling van de bijhoudingsorganisatie van de geometrische gegevens, in casu de GBKN, te zeer afhankelijk van de landelijke prioriteiten bij haar bijhoudingsregeling van de administratieve bestanden en kan daardoor nooit vol doende actueel en volledig zijn. Dit laatste is een pure noodzaak, wil vastgoedinformatie het karakter van actue le, volledige en betrouwbare gemeentelijke beleidsinfor matie kunnen behouden. Uit deze diverse overwegingen volgt de conclusie, hoe raar en pedant dit ook moge lijken, dat als de gemeenten eenmaal de organisatie van hun vastgoedinformatie gaan aanpakken en daarbij de GBKN niet zullen kunnen ge bruiken, dat dan de GBKN voor het Kadaster en de nuts- wereld samen, zonder de gemeenten, niet meer zo inte ressant zal zijn. Dit heeft tot gevolg dat de GBKN als een digitale kaart moet passen binnen de gemeentelijke visie op de vast goedinformatievoorziening en daarom het liefst in samen werking of onder goede afspraken in een (co)produktie moet worden gemaakt. Wil de GBKN in de komende jaren als GBK bij de ge meenten voldoen, dan zal nog het een en ander aan de huidige opzet en inhoud van deze kaart moeten verande ren. Tevens zal duidelijkheid moeten komen over moge lijke samenwerkingsvormen tussen het Kadaster en de gemeenten bij de produktie en bijhouding van de basis kaart GBK, die dan wellicht tot een echte GBKN kan uit groeien. Slot Wil de GBKN in de toekomst dienst kunnen doen als een gemeentelijke basiskaart binnen de gemeentelijke vast goedsystemen, dan zal ze moeten voldoen aan eisen die voortvloeien uit de navolgende conclusies en aanbe velingen: in de toekomst zullen de gemeenten de GBKN niet meer als een kartografisch produkt gaan kopen maar veeleer als een digitaal onderdeel van hun basis registratie Vastgoed aanschaffen; voor gemeenten zal een basiskaart te allen tijde moe ten passen in een op te zetten basisregistratie Vast goed, waarbij afbeeldingen mogelijk moeten zijn via koppelingen en relaties met de andere gemeentelijke informatiesystemen; een basiskaart zonder een goede bijhoudingsregeling is geen basiskaart, zeker niet binnen de gemeentelijke vastgoedinformatievoorziening; de bijhouding van een basiskaart kan niet effectief en efficiënt worden uitgevoerd zonder een nadrukkelijk actieve rol van de gemeente als de lokale bezitter van informatie over vastgoed; een centrale ofwel landelijk bijgehouden basiskaart wordt zonder de inbreng van de lokale overheid op den duur een niet complete en actuele kaart; een basiskaart volgens het uitgeklede Brabantse model (digitaal) vormt een onvoldoende en incomplete basis voor opname in de gemeentelijke basisregistra tie Vastgoed. Na haar scheiding van K. had Gé zich weinig meer in het openbaar vertoond. Niet dat zij zich schaamde voor wat er was gebeurd, maar omdat zij K. en zijn vrienden niet meer wilde ontmoeten. Van een vriendin die naar een bijeenkomst in Utrecht was geweest, hoorde zij bovendien dat hij een vol wassen dochter bleek te hebben, waar zij nooit van had gehoord. En dan die verhalen die van die dochter werden verteld Nee, het ging K. niet zo goed, en diep in haar hart voelde Gé toch iets van medelijden met hem. Maar een weg terug was er niet. Bovendien wilde ze zelf standig blijven en had ze haar eigen zorgen. Met be hulp van de vereniging had zij nu enige tijd haar eigen boetiek en dank zij haar grote inspanning was die een zaak geworden met goede, verkoopbare kleding. Al leen met de laatste reclamecampagne voor Gé's Fijne Ondermode had zij extra risico's genomen. Het was de vraag of haar klanten die zouden durven dragen. Op de laatste bijeenkomst in Den Haag, in de sjieke Van Goghzaal van het Congresgebouw, had haar collectie echter zoveel succes gehad, dat zij met ver trouwen op de ingeslagen weg durfde doorgaan. En dat terwijl zij wist dat er vrienden van K. in de zaal zaten. Ze had hem zelf niet gezien, wat haar wel enigszins verbaasde. Zelfs zijn hoogste baas was aan wezig, en dat was toch wel een bekende Nederlander! Deze was echter vóór haar show vertrokken. Jammer, want als die man nou eens.wat zou dat een succes voor haar betekenen. Piksel 76 NGT GEODESIA 89

(NGT) Geodesia | 1989 | | pagina 20