publikaties a. landmeter/ ontwerper m/v b. kalkulator/ ontwerper m/v &a£fl Gemeente Waalwijk dan bijvoorbeeld in op de daar aanwezige voorwerpen, dan kun je door middel van het kiezen van „text" in de menubalk geschreven informatie hierover in beeld krijgen. Niets is te gek. Op de vraag van één van de belangstellenden of zo'n project ook in Nederland haalbaar zou zijn, moest Uitenbogaart ontkennend ant woorden. Nederland is hier nog niet aan toe. De mensen moeten er het nut van inzien. Zo is het Domesday-project ook slechts gedeelte lijk geslaagd. Door de hoge prijs die moest worden betaald voor de configuratie (ongeveer f 14 000,is het gebruik van het systeem eigenlijk teleurstellend te noemen. Zo kan een ambitieus project als dit dan toch nog op de valreep stranden. Jammer! Misschien had men wat meer aan marketing moeten doen. Men heeft een uitermate mooi produkt vervaardigd, maar er zijn bijna geen afnemers. De stichting NI AM heeft op dit moment een project gekregen van de overheid om te onderzoeken op welke wijze nieuwe informatietech nologieën kunnen worden ingezet bij het „aardrijkskunde-onder- wijs". Ongetwijfeld zullen zij hierbij gebruik maken van de kennis die is opgedaan bij het Domesday-project. Hans Vos Ir. A. J. Lalesse (42) is per 1 augustus 1988 benoemd tot hoofd automatiserings ontwikkeling bij de Dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine. Hij was voor heen werkzaam bij de Topografische Dienst en de laatste zeven jaar bij de een heid Vastgoedinformatie en Kartografie van de Faculteit der Geodesie van de TU Delft. Bij de Dienst der Hydrografie geschiedt naast de automatisering van kaarten en boekwerken die de Dienst uitgeeft ook onderzoek naar de ontwikkeling van informatiesystemen aan boord van de schepen op zee en updating van die systemen door middel van telecommunicatie. Ingaande 1 januari 1989 is prof. ir. J. C. de Munck met emeritaat gegaan als hoogleraar bij de Faculteit der Geodesie van de TU Delft door gebruik te maken van de VUT-regeling. Prof. De Munck is in 1968 benoemd tot lector, later hoogleraar, met de leeropdracht Elektronische afstandmeting en plaatsbepaling. Hij was werkleider van de eenheid Natuurkunde en Astronomie van de vakgroep Mathematische en Fysische Geodesie. Op vrijdag 28 april 1989 zal hij zijn afscheidscollege houden; zie agenda. Met ingang van 1 januari 1989 is aan ing. M. R. Wijngaarde procuratie verleend. Volgens de firmastatuten is hij daardoor gerechtigd, door zijn handtekening en die van de directie, de firma Hansa Luftbild on beperkt rechtsgeldig te verbinden. De heer Wijngaarde werkt reeds sinds 1970 bij Hansa Luftbild en is hoofd van de afdeling verkoop en marketing voor Neder land en België, gevestigd te Schiphol- Oost. OEEPE OFFICIAL PUBLICATION NR. 21: Proceedings of the workshop on cadastral renovation", gehouden van 9-11 september 1987 te Lausanne, École polytechnique fédé rale. Verkrijgbaar bij: IFAG, Aussenstelle Berlin, Stauffenbergstrasse 13, D-1000 Berlin 30. Publikatiereeks Faculteit der Geodesie, ,,Sea Gravimetry ans Eötvös Correction", door J. H. M. Smit, vak groep Mathematische en Fysische Geodesie van de TU Delft. International Cartographic Assosiation ,,Basic cartography for students and technicians", door R. W. Anson. Thematic mapping from satellite imagery", J. Denègre. Compendium of cartographic techniques", door J. P. Curran. Verkrijgbaar bij; Elsevier Applied Science Publishers, Crown House, Linton Road, Barking, Essex 1G11 8JU, U.K. NGT GEODESIA 89 In verband met een doorgevoerde reorganisatie bestaat de ambtelijke organisatie sedert 1 november 1988 uit 5 sektoren, waaronder de sektor Openbare Werken. Op de afdeling Weg- en Waterbouwkunde van de sektor kunnen, mede ten gevolge van de reorganisatie, op korte termijn twee medewerk(st)ers worden geplaatst, t.w. een Funktie-informatie A. - landmeetkundige aktiviteiten; - opzetten grootschalige basiskaart; - coördinatie met nutsbedrijven; - voorbereiden, ontwerpen en tekenen van civieltechnische werken; - automatisering. B. - kalkulatiewerkzaamheden; - opstellen van bestekken; - voorbereiden, ontwerpen en tekenen van civieltechnische werken; - automatisering. Funktie-eisen Funktie A - diploma HTS-WW of gelijkwaardig; - praktische ervaring op landmeetkundig gebied en de bereidheid zich verder te bekwamen; - ervaring met automatisering strekt tot aanbeveling; - bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar Funktie B - diploma HTS-WW of gelijkwaardig; - ruime praktische ervaring op het terrein van kalkulaties en bestekken en de bereidheid zich verder te bekwamen; - ervaring met automatisering strekt tot aanbeveling; - bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar. Salaris Afhankelijk van leeftijd en ervaring kan een salaris geboden worden van maximaal f. 4.724,- bruto per maand (niveau 9). Het gemeentelijk beleid is gericht op het in dienst nemen van een groter aantal leden van etnische minderheden. Zij worden daarom nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Informatie Inlichtingen over beide funkties kunnen worden verkregen bij de chef van de afdeling, de heer ing. J. Bimmel, telefoonnummer 04160-83354. Sollicitatie Belangstellenden voor deze funkties kunnen hun sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan het college van burgemeester en wethouders van Waalwijk, t.a.v. het hoofd van de sektor Openbare Werken, Postbus 10150, 5140 GB WAALWIJK. 87

(NGT) Geodesia | 1989 | | pagina 31