Wat er zoal gebeurde. Woensdag, 11 mei 1988 Vandaag zou het allemaal beginnen, een soort D-day waarnaar we bijna een jaar hadden uitgekeken. De kampeerboerderij „Vlietzigt", net ten noorden van Delft, zou de komende dagen dienen als verblijf plaats voor 130 studenten. In de slaapzalen van de eeuwenoude boerderij zou 60 man verblijven en van de faculteit kregen we de be schikking over twintig tenten die normaliter voor het jaarlijkse zomer kamp worden gebruikt. Met de hulp van 5 hulpvaardige medestuden ten stond een formidabel kamp binnen een paar uur overeind, 's Avonds zouden de eerste gasten arriveren op „Vlietzigt" en daar om hadden we besloten tot een uitgebreide barbecue om hen te ont vangen. De eerste contacten waren direct zeer hartelijk en getuigden van een nog steeds zeer groot enthousiasme voor het komende congres. Steeds meer gasten arriveerden en de sfeer naderde snel een hoogtepunt. De Duitse biertraditie werd met algemene instem ming overgenomen en zo niet overtroffen door de Delftse. Laat op de avond wachtte ons nog een verrassing. Midden in de borrel werden we opgeschrikt door een telefoontje vanaf Schiphol. Het bleek de Poolse afgevaardigde uit Olsztyn te zijn, die zonder geld, en dus zon der vervoer op Schiphol was gearriveerd. We hadden hem eigenlijk niet meer verwacht, daar de correspondentie van en naar Polen niet goed had gefunctioneerd tijdens de inschrijvingsfase. Een van ons is vervolgens in een auto gestapt om deze verloren zoon af te halen. De dag eindigde rond een kampvuur. Een betere start van IGSM hadden we ons niet kunnen voorstellen. Donderdag, 12 mei 1988 Op deze dag wachtte ons een tweede forse klus, namelijk het in orde brengen van de grote practicumzaal op het faculteitsgebouw aan de Thijsseweg. Deze moest worden omgebouwd tot een heuse congres zaal voor zo'n 150 man. 's Middags was alles gereed. Ze konden komen en inderdaad, ze lieten niet lang op zich wachten. Stipt om zes uur kwamen de eersten aan bij het partycentrum „Koophandel", waar de ontvangstreceptie een uur later in alle hevigheid zou los barsten. Groep na groep arriveerde. De Finnen, Denen, Polen, Duitsers en Oostenrijkers en als laatsten de Spanjaarden, die tot grote hilariteit eerst bier hadden proberen te krijgen bij de Kamer van Koophandel! De receptie duurde tot één uur. Tegen die tijd had iedereen elkaar leren kennen en inspiratie opgedaan voor de komende dagen van IGSM. Met de IGSM busjes en eigen auto's reden we terug naar „Vlietzigt", waar ook deze geslaagde avond werd beëindigd rond het kampvuur. Vrijdag, 13 mei 1988 De komende dag zou centraal staan bij IGSM. Voor vandaag was de plenaire landenvergadering gepland. Op de faculteit aangekomen, stipt om negen uur, werd IGSM officieel geopend. De ochtend zou bestaan uit een drietal lezingen. Voor de koffie hield prof. Alberda een lezing over de Nederlandse geodesie en prof. Rummel over satellietmethoden op het gebied van geodyna- mica en gravimetrie. Na de koffie nam prof. Bogaerts het over met een lezing die de internationale aspecten van vastgoedsystemen en kartografie belichtte. De lezingen waren boeiend en gaven een uit stekend overzicht van de Delftse activiteiten op deze gebieden. Tijdens de ledenvergadering 's middags namen in totaal 15 verte genwoordigers plaats achter de microfonen: Delft, Aachen, Berlin, Bonn, Hannover, Karlsruhe, München, Stuttgart, Graz, Wien, Aal- borg, Helsinki, Madrid, Krakow en Olsztyn. De volgende onderwerpen kwamen aan bod: een korte introductie van elke faculteit, studentenactiviteiten, onderwijsprogramma, on derzoeksprojecten, specifieke problemen op deze gebieden, geode tische arbeidsmarkt, stagemogelijkheden, uitwisselingsmogelijkhe- Een impressie van de landenvergadering; voorzitter Daan van der Hoeven voert het woord. NGT GEODESIA 89 Bezoek aan de Oosterschetdewerken: verbazing over de afmeting van een driepoot! den, toekomstige samenwerking en IGSM '89. Vier uur vergaderen is tamelijk inspannend, zodat er toch een zucht van verlichting werd geslaakt toen we aan de verkiezing toekwamen van de organiseren de faculteit van volgend jaar. Het was tot dat moment voor ons en alle anderen nog steeds onzeker of er een tweede IGSM zou komen, maar gelukkig, Bonn wierp zich zeer enthousiast op als organisator van IGSM '89, terwijl we, toch niet zonder enige trots, tevens kunnen vermelden dat ook IGSM '90 eraan staat te komen, nota bene in Hel sinki. Na afloop volgde een borrel op de sociëteit Tyche, waar na het diner ook de rest van de avond werd doorgebracht. Zaterdag, 14 mei 1988 Vandaag moesten we extra vroeg opstaan. Deze dag was gereser veerd om een nadere blik te werpen op het fenomeen „Holland", met een bezoek aan de Oosterscheldedam. Na een bezoek aan het Topshuis het controlecentrum en het beklimmen van een pijler en verkeerskoker, werd een rondvaart ge maakt. We genoten van het fraaie uitzicht dat we vanaf de boot op de dam hadden. Na beëindiging van deze tocht was het lunchtijd. Het programma werd besloten met een tweetal lezingen en een film, waarin de technische en geodetische aspecten van het ontwerp en de bouw van de dam nader werden toegelicht. Hierbij werd een keur van hypermoderne automatische volg-, waarnemings-, scan- en registratieapparatuur getoond. Toen was het tijd om weer in de bussen te stappen en naar Scheve- ningen te vertrekken, waar een boot klaarlag, geladen met drank en barbecuevlees. Met dit schip maakten we al borrelend en etend een drie uur durende tocht langs de kust. Ter hoogte van Noordwijk werd het roer door de commissie 180 graden omgegooid. Met een kalm gangetje en met ondergaande zon, een kabbelende zee, gejoel van het bovendek en romantische liefdesliederen uit het vooronder, wisten wij dat het goed was Om negen uur voeren we Scheveningen-Haven weer binnen, waar we een onvergetelijke ervaring rijker weer de bus instapten. En nog was deze dag niet ten einde. De klap op de vuurpijl stond ons nog te wachten: het Geofeest, het jaarlijks terugkerende grote feest op onze faculteit. Er speelden diverse bands, er waren diverse bars en veel jolijt. Vanaf half 2 bracht de IGSM-blauwe taxibus oververmoei de feestgangers terug. Voor velen echter duurde het feest tot het ochtendgloren Zondag, 15 mei 1988 IGSM zou nog één keer hoogtij vieren tijdens de komende afscheids- brunch. Deze brunch vond plaats onder het groene lover van een rustiek restaurantje in de Delftse Hout. Het moment van afscheid was gekomen. Vele dankbetuigingen, be loftes voor volgend jaar en zoenen werden uitgewisseld en groep na groep trok huiswaarts. Opgelucht, doch ook met een enigszins leeg gevoel dronken we nog een bier en het grote opruimen kon be ginnen. Op „Vlietzigt" waren reeds de opbouwers (nu dus afbrekers) bezig met het tentenkamp te ontruimen. Toen dit gebeurd was, konden we naar Geodesie gaan om daar de zalen weer in hun oorspronkelijke staat terug te brengen. Uit niets bleek meer, dat in Delft vier dagen lang 130 geodeten uit heel Europa hadden vertoefd. IGSM was voorbij. 137

(NGT) Geodesia | 1989 | | pagina 33