Wie gaat de geodetische inbreng leveren bij het meten van zeespiegelrijzing? ONDERZOEKSINGENIEUR (M/V) ri/ktwilerslssl De Meetkundige Dienst (MD) is een technisch wetenschappelijke directie van de Rijkswaterstaat (RWS). Zij ondersteunt de RWS op geodetische en aanverwante gebieden door: - advisering en beleidsondersteuning toepassingsgerichte research en development leveren van geo-informatie. Deze taken vinden plaats op tal van deelgebieden binnen de geodesie zoals landmeetkunde, mariene geodesie, fotogrammetrie, topografische en thematische kartografie en remote sensing. De laatste tijd legt de MD het accent op de techniek van inwinning van plaatsgebonden informatie d.m.v. satellieten en de opbouw en beschikbaarstelling van digitale bestanden met topografische informatie. Bij de uitvoering van die taken speelt de hoofdafdeling Technische en Numerieke Ondersteuning (TN) een belangrijke rol. De afdeling Onderzoek van de hoofdafdeling verricht research en development om Nederland op optimale wijze te voorzien van hoogte- en zwaartekracht-informatie en analyseert deze informatie om uitspraken te doen over bodembeweging en zeespiegelrijzing. Voorts doet de afdeling onderzoek naar geodetische rekentechnieken en hun toepassingsmogelijkheden, inclusief de operationalisering in de praktijk. Ook verricht de afdeling speur- en advieswerk op het gebied van geo- informatiesystemen t.b.v. beleid en beheer bij de Rijkswaterstaat. Voor de afdeling Onderzoek zoeken wij een Van de MD wordt de geodetische expertise verwacht in de multidisciplinaire studies naar oorzaken en gevolgen van de verwachte klimaatverandering. Voor RWS is vooral de zeespiegelrijzing van belang. Wij zijn op zoek naar iemand die zich voelt aangetrokken tot het doen van onderzoek ten behoeve van het bepalen van zeespiegelrijzing en bodembeweging met geodetische meettechnieken als GPS, gravimetrie en waterpassing. Van onze nieuwe collega wordt een voortrekkersrol verwacht in dezen, door nieuw onderzoek te initiëren, wetenschappelijke inbreng te leveren en projekten zelfstandig of in samenwerking uit te voeren. Hij/zij moet ook toezicht houden op uitbesteed onderzoek, begeleidt stagiaires en neemt deel in aktiviteiten van commissies en werkgroepen op het werkterrein in binnen- en buitenland. De onderzoeksingenieur participeert daarnaast ook in het vormgeven van het totale onderzoeksbeleid van de afdeling. Op langere termijn is een herschikking van de werkverdeling tussen de onderzoeksingenieurs binnen de afdeling niet uitgesloten. Gevraagd wordt het diploma geodetisch ingenieur TU Delft, bij voorkeur richting fysisch-mathematische geodesie en een wetenschappelijke geaardheid met oog voor praktische toepassingen. Enige onderzoekservaring is een pré. Goede communicatieve vaardigheden zijn vereist. Uw salaris bedraagt afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 6.190,- per maand (excl. 8% vakantietoeslag). Informatie en sollicitatie Voor de funktie geldt dat het een volletijds funktie (38 uur per week) is met Delft als standplaats. Voor meer informatie over de funktie kunt u kontakt opnemen met de heer F.J.J. Brouwer, tel. 015-691282. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 3 weken richten aan de Meetkundige Dienst van de RWS, t.a.v. de Stafafdeling Personeelszaken, Postbus 5023, 2600 GA Delft. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Het ministerie wil meer vrouwen in dienst nemen. Bij gelijke geschiktheid van kandidaten genieten vrouwen de voorkeur. NGT GEODESIA 89 - 7/8 3 73

(NGT) Geodesia | 1989 | | pagina 37