ZM3~ A. PROJEKTLEIDER Rekenafdeling B. REKENAAR Rekenafdeling n/ktmMertlMat meetkundige dienst De Meetkundige Dienst (MD) is een technisch wetenschappelijke directie van de Rijkswaterstaat (RWS). Zij ondersteunt de RWS op geodetisch en aanverwante gebieden door: - advisering en beleidsondersteuning - toepassingsgerichte research en development - leveren van geo-informatie. Deze taken vinden plaats op tal van deelgebieden binnen de geodesie zoals landmeetkunde, mariene geodesie, fotogrammetrie, topografische en thematische kartografie en remote sensing. De laatste tijd legt de MD het accent op de techniek van inwinning van plaatsgebonden informatie d.m.v. satellieten en de opbouw en beschikbaarstelling van digitale bestanden met topografische informatie, onder meer als basis voor bredere geoinformatiesystemen. De rekenafdeling van deze hoofdafdeling levert een geodetisch-technische bijdrage in processen voor de topografische informatievoorziening bij Rijkswaterstaat. Daarnaast geeft de rekenafdeling geodetische ondersteuning ten behoeve van de voorbereiding en het realiseren van civieltechnische werken. T.b.v. de uitvoering van haar taken adviseert zij daarbij over de inschakeling van geodetische rekentechnieken en beheert zij topografische en projectgerichte informatiebestanden. Voor de uitvoering van de werkzaamheden staat een breed scala aan programmatuur ter beschikking. Bij de MD/hoofdafdeling Technische en Numerieke Ondersteuning zijn de volgende vacatures ontstaan: Herhaalde oproep. Uw dagelijkse werkzaamheden bestaan uit het als teamleider meewerken aan geodetisch-rekentechnische projekten, waarbij u zonodig advies uitbrengt aan participerende afdelingen. Tevens geeft u begeleiding aan een groep rekenaars en bewaakt u voortgang en kwaliteit van het werk. Daarnaast moet u in staat zijn probleemspecifikaties op te stellen voor de geautomatiseerde verwerking van gegevens uit metingen en berekeningen. In voorkomende gevallen wordt op u een beroep gedaan om vanuit uw technische achtergrond mee te werken aan onderzoeksopdrachten in projektverband. Voor deze funktie zoeken wij een HBO'er landmeetkunde met kennis van moderne waarnemingsrekening en affiniteit met automatisering. Voor de uitoefening van de funktie is een grote mate van zelfstandigheid vereist, alsmede goede contactuele eigenschappen. Uw salaris bedraagt afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4.724,- bruto per maand (excl. 8% vakantietoeslag). U wordt in deze functie belast met het zelfstandig behandelen van Landmeetkundige rekenopdrachten, hetgeen zowel het opstellen van rekenschema's als het berekenen en interpreteren van de nauwkeurigheid en juistheid van de eind- en tussenresultaten omvat. Daar de rekenprocessen zoveel mogelijk zijn geautomatiseerd, is een enthousiaste benadering van de automatisering een vereiste en wordt tevens van u verwacht dat u in staat bent tot het meewerken aan de opstelling van probleemspecificaties voor deze geautomatiseerde gegevensverwerking. Daarnaast behoort ook de voorlichting omtrent bij de rekenafdeling in gebruik zijnde technieken tot uw takenpakket. Op minder regelmatige basis zal op u een beroep worden gedaan om in teamverband mee te werken in projectgroepen voor bijzondere opdrachten. Gezien het takenpakket van de rekenafdeling gaat de voorkeur uit naar een kandidaat met HBO werk- en denkniveau, bij voorkeur op het gebied van de Landmeetkunde. Goede mondelinge uitdrukkingsvaardigheid en goede contactuele eigenschappen zijn van belang voor deze functie. Geinteresseerden die beschikken over een VWO-diploma dat betrekking heeft op een technisch vakkenpakket en daarbij bereid zijn gerichte studies te volgen om op het gewenste niveau te komen, worden ook uitgenodigd te solliciteren. Uw salaris bedraagt afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4.144,- bruto per maand (excl. 8% vakantietoeslag). Informatie en sollicitatie Voor beide functies geldt dat het volletijd funkties (38 uur per week) zijn en dat Delft de standplaats is. Het personeelsbeleid van de RWS/MD is gericht op flexibiliteit van haar medewerkers. Hierdoor worden in de toekomst doorstromingsmogelijkheden (geografisch/funktioneel) aan de orde gesteld. Voor meer informatie kunt u voor funktie A. kontakt op nemen met de heer ing. Chr. de Haas (tel. 015-691262). Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 14 dagen richten aan de Meetkundige Dienst van de RWS, t.a.v. de Stafafdeling Personeelszaken, Postbus 5023, 2600 GA Delft. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. De Rijkswaterstaat wil meer vrouwen in dienst nemen. Bij gelijke geschiktheid van kandidaten genieten vrouwen de voorkeur. NGT GEODESIA 89 - 12 601

(NGT) Geodesia | 1989 | | pagina 33