stichting NGL Ondanks Qort gaal: de handel voort: siskaart door de gemeente Utrecht aan het Kadaster. De levering vindt plaats in de vorm van kaarten en computerbestanden. Het Kadaster en de Nutsbedrijven in de provincie Utrecht verenigd in de PKC betalen hiervoor een aankoopsom van f 1 800 000,—. Daarnaast dragen zij jaarlijks f 300 000,bij in de kosten van het bijhouden van de kaart. De ondertekening van het contract vond plaats in aanwezigheid van de verantwoordelijke gedeputeerde van de provincie Utrecht, ir. Van Wijnbergen, de wethouder voor Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Grondzaken, de heer Van Hassel en een aantal gebrui kers. De gemeente Utrecht is de eerste van de vier grote steden waar een Grootschalige Basiskaart van Nederland tot stand is gekomen. De afdeling Vastgoedinformatie van de dienst Ruimtelijke Ordening gemeente Utrecht zal de komende drie jaar uit de gemeentelijke kaart een Grootschalige Basiskaart van Nederland maken en deze leveren aan het Kadaster. Op deze wijze ontstaat een uniforme kaart waarover de nutsbedrijven en de overheidsdiensten kunnen beschik ken. Dit zal de dienstverlening van deze bedrijven en diensten doen verbeteren. In de komende jaren zullen gemeente en PKC-leden de samenwerking verder uitbreiden. Zij willen komen tot een efficiënte informatieverstrekking omtrent vastgoed en trachten dubbel werk te vermijden. Grootschalige Basiskaart Utrecht De gemeente Utrecht beschikt al enige jaren over een Grootschalige Basiskaart van het gehele grondgebied van de gemeente. De kaart is zowel in een computer opgeslagen als in kaartvorm aanwezig en heeft een schaal van 1 500 en 1 1000. De landmeters en tekenaars van de afdeling Vastgoedinformatie verwerken de wijzigingen van wegen en plantsoenen, nieuwbouw, enzovoort en houden de kaart daarmee actueel. De gemeentelijke diensten maken veelvuldig gebruik van de kaart en de computerbestanden, bijvoorbeeld voor het maken van een nieuw bouwplan of de aanleg van een nieuwe weg. Daarnaast worden ze gebruikt voor het beheer van de riolering en bij het werken in en op de weg om de plaats van leidingen en kabels te kunnen bepalen. Het gebruik van de kaart is echter niet beperkt tot de gemeentelijke dien sten, ook nutsbedrijven en provinciale diensten maken er graag ge bruik van. Grootschalige Basiskaart van Nederland Voorheen maakten de verschillende kaartgebruikers ieder hun eigen kaart, met als gevolg allerlei afstemmings- en communicatieproble men. Zo kon het gebeuren dat de ene dag de landmeter van de ge meente aan het werk was, vervolgens die van het gasbedrijf en twee dagen later de man van het Kadaster. Wanneer een Grootschalige Basiskaart van Nederland is vervaardigd, maken al deze instanties gebruik van hetzelfde basisprodukt. Hun eigen specifieke informatie kunnen zij desgewenst daaraan toevoegen. Per provincie is een Provinciale Karteringscommissie (PKC) in gesteld, die de prioriteiten vaststelt, coördineert en zorg draagt voor de financiering; de commissie is samengesteld uit gebruikers van de kaart onder voorzitterschap van de verantwoordelijke gedeputeerde. Het Kadaster is daarbij verantwoordelijk voor het vervaardigen en uit geven van de kaart. Dank zij het voortvarende werk van de PKC en de Dienst van het Kadaster is de kaart voor het landelijke gebied van de Provincie Utrecht vrijwel klaar. Van de provincie Utrecht (145 000 ha) is nu 91 000 ha gereed of in bewerking. Hiermee wordt keurig in de pas gelopen met de planning. Die gaat ervan uit dat in het jaar 2000 de gehele provincie „grootschalig" in kaart moet zijn gebracht. Momenteel overlegt het Kadaster met andere gemeenten die al een eigen kaart hebben opgebouwd (Amersfoort en Zeist) over de moge lijkheid om ook hun kaarten in de GBKN in te passen. WIJZIGING TELEFOONNUMMER Met ingang van 18 december 1989 is het VVV J. telefoonnummer van Inpark BV te Leid- rrr lilUcirK schendam: 070 - 3170700 en het telefax- rrr nummer 070-3170750. In het artikel van W. Kamphorst (89-11) is op pagina 523 per abuis onvolledige en onjuiste informatie verstrekt. Hieronder volgt de juiste informatie. Per 1 januari 1990 is de samenstelling van het NGL bestuur ge wijzigd. De heren A. C. C. G. Aarts en J. A. Takens hebben het bestuur verlaten. De heer P. W. Westdorp (VMDR) is penning meester geworden en ing. D. van Dijk (VVL) commissaris studie dagen. Deze taak heeft hij overgenomen van ing. L. Honderdors, die zich nu geheel zal toeleggen op de organisatie van het congres. Voorts is ir. C. W. Nelis benoemd tot commissaris onderwijs en be drijfsleven; door automatisering kan de taak van 2e penningmeester door de penningmeester worden uitgevoerd. Wij wensen alle betrokkenen veel succes bij hun werk in de gewijzig de situatie. Zeiss Elta 2, 3, 4C en 6 Zeiss Nederland Postbus 323, 1380 AH Weesp Elta 2 Elta 3 Elta 4CE Elta 6 30 x 30 x 30 x 22 x ja incrementeel-diametraal Elta 2), rest incrementeel 0,0002 gon 0,0005 gon 0,0010 gon 0,0002 gon 0,0001 gon 0,0002 gon 0,0005 gon 0,0002 gon ja ja (2 in elke kijkerstand) ja ja enkelvoud nee Het recente NGL congres en de herziening van het belastingstelsel zijn redenen om aandacht te beste den aan relatiegeschenken en opgave daarvan aan de fiscus. Ondanks Oort gaat de handel voort, zo begreep Piksel al. De wettekst is voor voldoende uitleggingen vat baar. Nederland kan uitkomen bij een systeem met onderscheid tussen bedrukte reclamedragers en on bedrukte geschenken. Zo'n onderscheid is beter dan het maken van verschil tussen zakelijk en privé ge bruik. Zelfs bij beursartikelen is dat onderscheid immers lastig. Waar hing u de kalender op, die u op het NGL congres versierde? U weet wel, die kalender die u bij de ene luchtvaartmaatschappij kreeg als u die van de concurrent inleverde. Piksel vindt het ook altijd prachtig hoe bedrijven zich profileren in hun keus van hun specifieke beurs- strooigoed. Een zakelijk ingenieursbureau deelde lege portemonnees uit. Het Kadaster koos anno 1989 voor een potlood met ingebouwd gum voor als je een fout maakt. Om het traditionele landmetersimago te ver sterken, was het uitgevoerd in rood-wit. De blokken zijn 15 mm lang en u kunt dus bij het puntenslijpen het inkorten volgen. Voor wie zijn uitgangspositie niet meer weet: er waren ooit 10 blokjes. Het jalon-concept is best handig op een volle schrijftafel. „Men kiest deze kleuren, omdat wit goed zichtbaar is tegen een donkere en rood tegen een lichte achtergrond", zo schreef Schermerhorn weleer op. Piksel 24 NGT GEODESIA 90 - 1

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 26