literatuur De hieronder vermelde tijdschriften kunnen door de lezers van NGT Geodesia worden geleend bij ing. H. A. Schok, Vakgroep Landmeetkunde, Landbouwuniversiteit, postbus 339, 6700 AH Wageningen. Kartografisch Tijdschrift 1988-2 Rhind, Geografische informatiesystemen en kartografie. Muller, Trends en modernisering in de evolutie van het kartografisch beroep. Ormeling, Naar een nationaal karteringsplan. Bakker, Van Elzakker, Ormeling, Een Nationale Atlas Informatiesysteem. Verroen, De kaart van Amsterdam 1:10 000 geheel herzien en verbeterd. Van den Brink, Resolutiekaarten, de Staten van Holland en de Waterstaats- kartografie 1699-1795. Van der Laan, Integratie van topografische kaarten en satellietgegevens voor aktualisatie van grondgebruik. 1988-3 Depuydt, Detailkartering en archeologie. Groot, Geïntegreerde topo grafische kaartproductie: een oud koncept in een nieuwe technische omgeving. Haubourdin, De waterstaatskartografie van Jan Blanken 1798-1838. Hoenjet, Mouwes, Redaktionele en thematisch-karto- grafische aspekten van de Archeologische Kaart van Nederland, blad Hollands Noorderkwartier ca. 1350. Kok, Klant of Koning. Kaart gebruik en kaartbeheerder, informatieverschaffing over kaarten. 1988-4 Ormeling sr., Honderdjarige National Geographic Society als kaart- producent. Kraak, Kartografische kennissystemen, een overzicht. Van der Schans, Van mental map tot database: over de voorgeschie denis van geografische informatiesystemen. Versloot, Lokatiebe- schrijving van topografische objekten in namenbestanden. Van Opstal, Automatisering bij de Dienst der Hydrografie. Titrion, Urano- grafie; de kartografie van de sterrenhemel. Van der Krogt, De oplei ding kaart- en atlasbeheer GO-H. afgelezen. De verticale richting kan ook in een percentage worden uitgedrukt. De horizontale richting kan worden vastgehouden ten behoeve van oriënteringen of uitzetwerkzaamheden en kan digitaal op nul worden gezet. De nauwkeurigheid waarmee de richtingen worden gemeten, is 3,0 mgon (ongeveer 0,5 cm/100 m), waarbij de aflezing kan worden in gesteld op 2,0 mgon of 5,0 mgon. De detectie is incrementeel en foto-elektrisch. Naar keuze kan in een 360°- of 400g-stelsel worden gemeten. Een NiCd-accu of 4AA-batterijen voeden de DT-10SP. De NiCd-accu wordt in elf uur geladen, waarmee negentien uur kan worden ge meten. Met de batterijtjes kunnen tweeëntwintig uur lang metingen worden verricht. Opvallend is de mogelijkheid het instrument snel te centreren. Tussen het instrumentgedeelte en het stelschroevenblok bevindt zich een vlak waarover het instrument waterpas kan worden gescho ven. Na globale opstelling boven een punt en na het nauwkeurig waterpas stellen kan het instrument met behulp van het optisch lood precies boven een punt worden gecentreerd. Inlichtingen: Topcon Europe BV, telefoon 010-4585077 of Van Biezen Instrument, telefoon 02521 - 15223. Met ingang van 15 maart 1990 is ir. R. J. Zee benoemd tot hoofd van de afdeling Landmeetkunde van de Grontmij. Voorheen was hij werk zaam bij Rijkswaterstaat, Directie Flevoland. Bij de voormalige Rijks dienst IJsselmeerpolders (RIJP) vervulde hij de functies hoofd van de afdeling Civieltechnische Werken en plaatsvervangend directeur van de Directie Stedebouw en Openbare Werken. ITC Journal 1988-1 Valenzuela, ILWIS overview. Gorte, Liem, Wind, The ILWIS soft ware kernei. Meijerink, Data acquisition and data capture through terrain mapping units. Valenzuela, Soils geography. Elbersen, Ismangun, Sutaatmadja, Small-scale soil survey and automated land evaluation. Van Wijngaarden, Kooiman, CUMU: the land cover and land use database. Zonneveld, Surasana, Ecosystem inventory/ vegetation survey. Meijerink, Donker, De Brouwer, Iswadi, The water module: a toolbox for processing hydrologie data. Van de Putte, Farming systems and land use modelling for watershed manage ment. Zabel, Mardanus, Suryana, Widiananto, De Meijere, Farming systems in the upper Komering watershed. De Meijere, Mardanus, Van de Kasteele, Land use modelling for the upper Komering water shed. Meijerink, Van Wijngaarden, Asrun, Maathuis, Downstream damage caused by upstream land degradation in the Komering river basin. Andrade, Valenzuela, De Vos, An ILWIS application for land use planning in Llanos Orientales, Colombia. 1988-2 Loth, Vegetation and landscape of Kora National Reserve, Kenya. Grabmaier, Tuladhar, Verstappen, Stereo mapping with SPOT. Van der Zee, Rural settlement expansion in Moneragala district, Sri Lanka. Richardson, Database design considerations for rule-based map feature selection. Cox, Remote sensing and land evaluation for planning elephant corridors in Sri Lanka. Vogt, Monitoring the halfa steppes of central Tunisia using Landsat MSS. Weerakkody, Mapping coastal evolution in Sri Lanka using aerial photographs. Kuchier, Bour, Douillet, Ground verification method for bathymetic satellite image maps of unsurveyed coral reefs. Farshad, The dark- coloured soils of Tunisia. Zeitschrift fiir Vermessungswesen 1988-6 Heister, Zur Fehlausrichtung von Tripelprismen. Hasse, Ein Libellen- prüfer mit 0,001" Genauigkeit. Ingwersen, Vorverarbeitung von Schweredaten mit dem Differenzgleichungsverfahren. Liu Jiyu, Some improvements for designing three-wavelength distancers. 1988-7 Hallermann, Übersicht über die Literatur im Vermessungswesen im Jahre 1987 mit einzelnen Nachtragen. 182 NGT GEODESIA 90 - 4

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 22