Hansa Luftblld Nederland Vanuit de vestiging in Schiphol-Oost worden directe contacten onderhouden met de opdrachtgever. Door de aanwezigheid van een viertal medewerkers en de beschikbare kennis en ervaring functioneert de vestiging zelfstandig. Zowel voor coör dinatie en uitvoering van lopende projecten als specifieke pro blemen wordt regelmatig overleg gevoerd met medewerkers in Munster. De activiteiten In Nederland concentreren zich voornamelijk op acquisitie, consulting en projectcoördinatie. De begeleiding heeft betrekking op analoge en digitale fotogrammetrische ge- gevensinwinning en -venwerking, bijhouding en presentatie. In deze dienstverlening staan de mono- en stereobeelduitwerking voor topografische kartering, inventarisatie en interpretatie centraal. Daar bijhouding c.q. actualisering van ruimtelijke informatie een belangrijk doel vormt, zijn kennis en ervaring aanwezig omtrent gegevensdefinitie en -classificatie, integriteit en homo geniteit van brongegevens en formaatconversie. Door de conti nue interne en externe veranderingsprocessen met betrekking tot methoden en technieken, is onafhankelijke deskundigheid aanwezig voor systeem- en methodiekadvisering. Een rode lijn volgt de aftasting. Als ik vraag wat die rode lijn in mijn beeld doet, legt de operateur uit dat die aan geeft wat je hebt gemeten. Ook een gekoppeld beeld scherm geeft dat weer. Het resultaat is een topografische gegevensbank. Specialiteit van dit apparaat is de moge lijkheid van het inspiegelen van de oude digitale topogra fie (via de computer) over de nieuwe fotovlucht. Super- impositie heet dit systeem. Om bijvoorbeeld een foto- vlucht die dit jaar is uitgewerkt over vier jaar bij te werken, vlieg je opnieuw, maar je hoeft in het geheel geen Het paradepaard: de IMA. paspunten uit te leggen. De nieuwe foto's worden in het instrument gelegd en de digitale topografische gegevens uit de oude vlucht worden erin gebracht (ingespiegeld). De verschillen met de eerste vlucht springen er zo uit en men kan dan eenvoudig en snel de kaart actualiseren. De nauwkeurigheid van de GBKN is hierbij haalbaar. De luchtfoto en de natuur Zure regen, boomsanering, biotoopkartering, registratie van grondgebruik, aardbodemverdroging en opsporing van vervuilingen. Zomaar een paar begrippen waarop Pauline Bos ons trakteert bij het betreden van „haar" afdeling Luchtfoto-interpretatie. Het is te danken aan de NGT GEODESIA 90 - 5 Er is verschil tussen gezonde en zieke bomen. 213 EtmiuiiE*

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 13