Het voorlopig bestuur vergaderde tweemaal en mocht onlangs constateren dat de vijf ingestelde werkgroepen met voortvarendheid van start zijn gegaan. Er zijn contacten gelegd met het Ministerie van Economische Zaken voor wat betreft een eventueel branche onderzoek. Met de onderwijsinstellingen zijn de banden aangehaald. Inzake kwaliteitszorg is er overleg tussen deskundigen van enkele bedrijven. In Brussel is weer overleg geweest over de vakuitoefening in Europa na 1992. De relaties tussen de bureaus onderling, alsmede de verhouding van opdrachtgevers met landmeetkundige bureaus zijn eveneens onder werp van onderzoek. Daarnaast is een aanvang gemaakt met de registratie van de leden. Op 26 juni 1990 zal een ledenvergadering worden gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht, aanvang 10.00 uur, waarin verslag zal worden gedaan van de gang van zaken in het eerste halfjaar. ir. G. Jacobs, voorzitter INSTALLATIE RAVI Staatssecretaris drs. E. Heerma (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer) heeft op woensdag 21 maart 1990 de voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie (RAVI) geïnstalleerd in een nieuwe samenstelling die een betere afspiegeling vormt van het brede veld van gebruikers en beheerders van vastgoedinformatie. In de nu aangetreden RAVI hebben vertegenwoordigers zitting van de rijksoverheid, van provincies, gemeenten, waterschappen en nuts bedrijven, van maatschappelijke organisaties, en een aantal deskun digen op het gebied van de vastgoedinformatie en het Kadaster. Voorzitter van de RAVI is drs. D. F. van der Mei. Advisering door de RAVI De voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie in oude samenstelling is in 1984 geïnstalleerd door de toenmalige Staatssecretaris van VROM, mr. G. Ph. Brokx. Met de instelling van de RAVI verdween een aantal andere organen op het terrein van de vastgoedinformatie voorziening. De RAVI adviseert de coördinerend bewindsman ge vraagd en ongevraagd op het terrein van de vastgoedinformatie, met als doel bij te dragen tot een efficiënte en effectieve inrichting van de vastgoedinformatievoorziening. Daarbij horen alle aspecten van vastgoedinformatie tot het werkgebied van de Raad. In de afgelopen jaren heeft de RAVI een groot aantal adviezen uitge bracht, waaronder een aantal structuuradviezen, waarin de Raad ad viseert om te komen tot basisregistraties van gegevens over woon verblijven en overige gebouwen en een uniform basisidentificatie systeem. Ook is een aantal specifieke adviezen uitgebracht, die be trekking hebben op een eerste onderzoek naar een systematische registratie van publiekrechtelijke beperkingen, de informatie over en standaardisatie van leidinggegevens en de uniformering van de waardebepaling van onroerend goed in Nederland. Daarnaast ver vult de RAVI een informatietaak op het gebied van de vastgoed informatie door de brede verspreiding van de uitgebrachte adviezen en rapporten onder overheden, bedrijven en maatschappelijke orga nisaties. Advisering in de komende jaren Met de nieuwe samenstelling van de RAVI wordt vooruitgelopen op de Kadasterwet die per 1 januari 1992 van kracht wordt. In de Kadasterwet worden de samenstelling en de taak van de RAVI wette lijk geregeld. In de komende jaren zal de Raad zich richten op de nadere invulling van de structuur van het kartografische deel van de vastgoedinformatievoorziening. Binnenkort brengt de Raad een rapport uit over de stand van zaken op het gebied van de grootschali ge topografische basisbestanden in Nederland. Op dit moment bui gen commissies van de RAVI zich over de opzet van een basis registratie topografie, de wensen van gemeenten bij de opzet van een uniform basisidentificatiesysteem, een basisregistratie van ge gevens over terreinen, de registratie van publiekrechtelijke beperkin gen en uitwisseling van leidinggegevens door nutsbedrijven. In 1990 start de voorbereiding van een aantal adviezen die in de komende jaren zullen worden uitgebracht. Ten eerste het opstellen van een structuurschets voor de vastgoedinformatievoorziening op verzoek van de coördinerend bewindsman voor vastgoedinformatie. Hierin worden uitgangspunten, de huidige situatie, knelpunten en gewenste oplossingsrichtingen met betrekking tot de vastgoedinfor matievoorziening onder de loep genomen. Ten tweede zal de RAVI de ontwikkelingen op het gebied van geografische informatiesyste men (GIS) in kaart brengen. Ten derde zal de advisering in het kader NGT GEODESIA 90 - 5 Samenstelling voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie drs. D. F. van der Mei, voorzitter; mr. ing. B. C. Kok, secretaris. Uit de kring van de Rijksoverheid: prof. mr. R. Cleton (hoofd van de stafafdeling wetgeving privaatrecht) als vertegenwoordiger van de Minister van Justitie; prof. drs. B. K. Brussaard (hoofd van de afdeling Algemeen Be leid Overheidsinformatievoorziening van Directie Inter- bestuurlijke Betrekkingen en Informatievoorziening) als ver tegenwoordiger van de Minister van Binnenlandse Zaken; mr. J. M. H. M. Hermans (plaatsvervangend hoofd van de Directie Organisatie van de Belastingdienst) als vertegen woordiger van de Minister van Financiën; drs. R. J. Kuiper (directeur Organisatie en Informatie) als ver tegenwoordiger van de Minister van Verkeer en Waterstaat; drs. P. Slot (directeur van de Landinrichtingsdienst) als ver tegenwoordiger van de Minister van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij; mr. ir. C. J. Remijnse (hoofddirecteur van het Kadaster en de Openbare Registers, tevens vice-voorzitter) als vertegen woordiger van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Uit de kring van provincies, gemeenten, waterschappen en nutsbedrijven: drs. E. Vermeer gedeputeerde van Flevoland) uit de kring van de provincies; drs. J. M. Alma (burgemeester van Borculo) en J. C. Th. van der Doef (burgemeester van Vlissingen) uit de kring van de gemeenten; E. H. Togtema (voorzitter waterschap Reiderzijlvest) uit de kring van de waterschappen; drs. G. G. Groenewegen (secretaris van de Vegin) en J. F. van Wagtendonk (directeur PTT Vastgoed BV) uit de kring van de nutsbedrijven. Als vertegenwoordiger van maatschappelijke organisaties, als mede deskundigen op het gebied van vastgoedinformatie en Kadaster: mr. J. T. Anema (notaris te Utrecht) uit de kring van het nota riaat; H. J. M. Nadorp (makelaar onroerend goed te 's Gravenhage) als vertegenwoordiger van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM; L. Grootendorst (directeur Financiën en Overheid van de Com puter Management Group Nederland) als vertegenwoordiger van de Stichting Raad voor Informatie Technologie; prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts (hoogleraar in de leer der Vast goedsystemen aan de Technische Universiteit Delft) als des kundige op het gebied van vastgoedinformatie; prof. mr. W. M. Kleijn (hoogleraar Burgerlijk Recht aan de Rijksuniversiteit Leiden) als deskundige op het gebied van het Kadaster. van de Kadasterwet ter hand worden genomen. Ten vierde zal de Raad in verband met Europa 1992 zijn advisering richten op de ont wikkeling van vastgoedinformatiesystemen binnen de EG. Informatie: mr. ing. B. C. Kok (secretaris RAVI), telefoon 055- 285225. /f|/A SAMENWERKING ADEPT EN KV VAN ALPHEN VAN ALPHEN Adept Nederland BV en KV Van Alphen, in formatica adviseurs BV, beide te Woerden, zijn op 1 april 1990 een samenwerkingsovereenkomst aangegaan. Onder de voorwaarden van deze overeenkomst kan KV Van Alphen het financieel-administratieve K2*-systeem van Adept in combinatie met haar eigen vastgoedinformatiesysteem gaan aanbie den op de markt van provinciale en gemeentelijke overheden. Alle systemen van de beide samenwerkingspartners zijn ontwikkeld onder het relationeel gegevensbeheersysteem (RDBMS) Oracle. De combinatie van beide genoemde systemen maakt het mogelijk het Gemeentelijk Heffingensysteem GH (onroerend-goedbelastingen, 225

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 25