HOOFD VAN DE SECTIE VASTGOEDINFORMATIE KV+Van Alphen is een zelfstandig informatica adviesbureau KV-> VAN ALPHEN Gemeente Lelystad concentratie en beheer. De analyse van deze theorie maakt reeds duidelijk waarom vooral winkelconcentraties met gespreid eigendom met veel problemen worden geconfronteerd. Geconcludeerd wordt dat een goede beheerorganisatie de vorm kan hebben van een publiek private samenwerking op buurtniveau, waarin gemeente, ondernemers en, indien mogelijk, eigenaren zijn vertegenwoordigd. De rechtsvorm stichting lijkt het meest geschikt voor deze organisatie, die voornamelijk een advies- en overleg orgaan zal zijn. Het lijkt daarbij zeer gewenst om, naast de vertegen woordigers van de partijen, een onafhankelijke en deskundige derde in de beheerorganisatie op te nemen. P. W. Bresters MONITORING VAN PIONIERVEGETATIES IN DE OOSTVAARDERSPLASSEN; EEN BESCHOUWING VAN DE NAUWKEURIGHEID (Afstudeerdatum: 25-8-1989) Dit afstudeeronderzoek is voortgevloeid uit de behoefte van de voor malige Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders (RIJP) aan een metho de om de veranderingen in de pioniervegetaties van de Oost- vaardersplassen vast te stellen. Op basis van false-color" infrarood luchtfoto's van drie verschillende jaren zijn twee methoden ont wikkeld: één op rasterbasis en één op vectorbasis. Tijdens het ontwikkelen van deze methoden kwam de vraag naar voren of waargenomen veranderingen het gevolg zijn van werkelijke vegetatieveranderingen of van onnauwkeurigheden. Om dit pro bleem te analyseren, is het als een statistische toets gedefinieerd met als nulhypothese „er is geen vegetatieverandering" en als alter natieve hypothese „er is wel een vegetatieverandering". Bij de vege tatieveranderingen is onderscheid gemaakt tussen positionele en thematische veranderingen. Voordat één van de hypothesen kan worden aangenomen met een bepaalde betrouwbaarheid, dient eerst de precisie van de waar nemingen te worden vastgesteld. Voor de positionele veranderingen is daarom onderzoek gedaan naar de precisie van de grenzen. Gebleken is, dat vooral de hardheid van grenzen een grote invloed heeft op deze precisie. Voor de thematische veranderingen is een onderzoek gedaan naar de thematische precisie, hetgeen aangeeft hoe goed 'de thema's kunnen worden toegekend. Op basis van de afgeleide precisie is voor een aantal veranderingen de toets uitgevoerd en één van de hypothesen aangenomen. Tevens is de betrouwbaarheid van deze toetsing beschouwd. HERHAALDE OPROEP Binnen het bureau werken deskundigen op het gebied van organisatie, informatie en automatisering nauw samen. Ons dienstenpakket bestaat uit advisering, systeemontwikkeling en standaard software produkten. Hierbij hanteren wij eigen methoden en technieken, die snel tot een resultaat leiden. De ontwikkeling van vastgoed- en milieu systemen, afgestemd op de informatiebe hoefte is onze specialiteit. Wij zijn werkzaam op het gebied van ruimtelijke ordening, openbare werken, milieuhygiëne, volkshuisvesting, grond bedrijf, nutsvoorziening en belastingheffing. Met onze op resultaat gerichte aanpak kunnen wij u helpen met het leggen van een goed gefundeerde basis voor uw informatievoorziening. informatica adviseurs Pelmolenlaan 16c, tel: 03480 - 25151 3447 GW Woerden fax: 03480 - 25296 Lelystad vraagt een vacaturenummer 90/1 bij de dienst stadsontwikkeling en openbare werken, af deling grondzaken en vastgoedinformatie. De gemeente Lelystad heeft een oppervlakte van 35.348 hectare, waar van 2.610 hectare bebouwd en 1.967 hectare onbebouwd toekomstig stedelijk gebied. De ambtelijke organisatie van de gemeente is opgebouwd uit drie diensten: de bestuursdienst, de dienst maatschappelijke zaken en de dienst stadsontwikkeling en openbare werken (SOW). De dienst SOW omvat naast een afdeling dienstonder- steuning alle technische beheers- en ontwikkelings afdelingen waaronder de afdeling grondzaken en vastgoedinformatie. Het gemeentelijk personeelsbeleid heeft als uitgangs punt voor de samenstelling van het personeelsbestand een evenredige vertegenwoordiging van vrouwen en hen die tot de etnische minderheden behoren. Daarom voert de gemeente positieve actie voor deze groepen mensen. Bij benoemingen wordt aan hen de voorkeur gegeven, mits zij beschikken over de vereiste kwaliteiten. Daarom worden zij uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Functie-informatie: De sectie vastgoedinformatie bestaat uit 11 medewerkers die belast zijn met de volgende taakvelden: - landmeten, belast met alle meet- en uitzetwerk; - cartografie en gegevensbeheer; - geautomatiseerde gegevensverwerking; - reprografie, bestaande uit donkere kamer en licht- drukkerij. Het hoofd van de sectie is onder meer belast met de volgende taken: - het geven van leiding aan de sectie; - het adviseren inzake de taak en doelstelling van de sectie; - het mede ontwikkelen van de gemeentelijke vastgoed informatievoorziening; - het initiëren en stimuleren van grafische toepassingen en koppelingen. Functie-eisen: - voltooide opleiding tot geodetisch ingenieur of oplei ding tot gelijkwaardig niveau; - aantoonbare leidinggevende en management kwaliteiten; - gedegen kennis en inzicht in de gemeentelijke vastgoedinformatievoorziening; - kennis en ervaring met interactief-grafische gegevens verwerking. Salaris: Aanstelling zal afhankelijk van opleiding en ervaring plaatsvinden in maximaal schaal 12, f. 6.289,- bruto per maand. De gebruikelijke gemeentelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Een woonplicht voor Lelystad geldt. Nadere inlichtingen worden verkregen bij de heer Th. Grootjen, adjunct- directeur van de dienst SOW, telefonisch te bereiken onder nummer 03200-78551. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad zenden aan burgemeester en wet- aL J houders van Lelystad, Post- bus 91, 8200 AB Lelystad, /-/ öyfl J||Nt onder vermelding van vaca- - %'jÖL (Jf turenummer. Postbus 918200 AB Lelystad bezoekadres: Stadhuisplein 2, telefoon 03200-7 8911. telex 70487 gmlls nl NGT GEODESIA yu - b 231

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 31