Hartelijke ontvangst door twee directeuren. De privatiseringsdrift van Nijpels was amper de gebou wen van VROM uit, of Willem sprong erbovenop. Om pre cies te zijn: 30 december 1987 ging hij zijn licht eens opsteken bij een ander klein bureautje dat bouwkundige en elektrotechnische opdrachten uitvoerde; 2 januari 1988 werd een samenwerkingscontract gesloten en was Willem kleine zelfstandige. ,,lk heb er wel een paar slape loze nachten van gehad", wil hij kwijt. Twee hoog achter Het eerder genoemde bedrijf was van Ton Peteri en die zag wel brood in de uitbreidende landmeetkundige taken. „Willem had de kennis en ik wat instrumenten en compu ters", zegt Ton. „Bij elkaar moet je daar wat mee kunnen doen. En dat bleek goed geschoten". Vanuit een klein appartementje in Best, letterlijk twee hoog achter, pakten de compagnons alle voorkomende werken aan. Zelf moesten ze tekenen, rekenen, gege vens verwerken en digitaliseren, maar ook handelen en contracten afsluiten. De hele familie moest hand- en spandiensten verrichten. Er werd toen nog met oudere apparatuur gewerkt, zodat de veldwaarnemingen hand matig moesten worden overgetypt en in de computer gebracht. Ook zoon Marco verdiende op die manier een centje bij. Hij deed het in een tempo waar de hondjes geen brood van lusten en bovendien vrijwel foutloos, volgens Willem. Door aanschaf van modernere, zelfregistrerende appara tuur is zoon Marco allang niet meer nodig. Wel staat hij nog steeds op de werknemerslijst. Inmiddels zijn we twee jaar verder; het achterkamertje werd vervangen door een modern en praktisch, door Willem ontworpen, bedrijfsgebouw. Het is zodanig ge bouwd, dat uitbreiding heel eenvoudig is te realiseren. Er is ruimte genoeg omheen en met het doortrekken van leidingen en voorzieningen is al rekening gehouden. „Maar we willen beslist niet te hard groeien", zegt Willem, met nadruk op het woordje „te". 268 Die ontwikkeling wilde NGT Geodesia toch weieens nader bezien en we brachten een dagje door op het (toen nog niet geopende) nieuwe kantoor aan de rand van Best. We waren eigenlijk maar net op tijd: als we nog wat langer hadden gewacht, kon waarschijnlijk niet meer worden gesproken van een klein bureautje. Je vindt ons gemakkelijk, had Willem uitgelegd, een heel nieuwe wijk, een nieuwe straat en het eerste gebouw daarin zitten wij: GTC (Geo Technische Combinatie). Toch kostte het wat moeite het gebouw te vinden, want alles was wel heel erg nieuw. Het huisnummer stond er duidelijk op, maar de letters GTC bleven spoorloos. Dan zie ik ineens een bordje „Intergraph" op de deur, en vlak voor die deur zit een echte Brabantse kadsteen in de stoep gemetseld. We zitten dus vast in de buurt. Dat bleek al gauw. Beide directeuren komen gastvrij naar buiten om ons welkom te heten. In het zeer praktisch ingerichte gebouw, met onder ande re twee kleine directeurskamers en één grote werkruimte, maken we in korte tijd kennis met een veelvoud van werk zaamheden die op dat moment aan de orde waren. Er bleek gewoon geen tijd om het naambord te ontwerpen; dat komt later wel, eerst zijn de klanten aan de beurt. Geen dumpbedrijfje De grote werkruimte wordt bevolkt door een drietal mede werkers en een grote hoeveelheid mooie apparatuur. „Toen we startten, hadden we twee XT PC's en een AT. Buiten gebruikten we een Wild T2 theodoliet en een Dl 3. Binnen staan nu: een XT, drie AT's 286, twee AT's 386 en een Unix „doos" Interpro 225 van Intergraph, en na tuurlijk een plotter. Eerst werkten we met een A3-plotter; dat was geen doen, je moest alles aan elkaar plakken, dat kostte veel tijd en het was geen gezicht. Nu hebben we een AO-plotter. De buitenapparatuur is ook aangepast. We wilden zo snel mogelijk volautomatisch werken en ons oog viel daarbij op Topcon. Sinds kort beschikken we over twee Topcons GTS 3B en één daarvan is uniek". Het unieke blijkt in de kleur te zitten, goudkleurig in verband met een jubileum van Topcon. Ik neem aan dat die alleen voor dure klanten wordt ingezet. Maar Ton licht toe dat ze tegen scherpe prijzen werken. Als je op de markt wilt komen, is het erg verleidelijk om tegen dumpprijzen te gaan werken, maar dat is bewust nooit gebeurd. We willen geen dumpbedrijf zijn. We leveren goed werk, hebben kwalitatief opgeleide mede werkers en goed materiaal; dat moet worden betaald. Meetassistente Miki verricht ook binnenwerk. NGT GEODESIA 90 - 6

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 12