Alle topografie wordt meegenomen. geworden. Directeur Willem is dan „stand in". Meet- assistente Miki wordt ingeladen en het meetobject Eind hoven wordt opgezocht. Een advocatenkantoor vraagt oppervlaktebepaling van een kledingzaak in de binnen stad. Het is even lopen vanaf de parkeergarage, maar bijna niemand herkent de meetploeg op weg naar het werk. In de winkel is het een heel gedoe om tussen de kostuums en overhemden door de weg te vinden. Vooral daar waar scheve hoeken zitten, zijn extra maten nodig en in de kelderruimte wordt nog een onverwacht berghok ontdekt. Ook ruimte die in de oppervlaktebepaling mee telt. Het winkelpersoneel werkt ongestoord door rondom de meetploeg, alsof dit een dagelijks gebeuren betreft. We zullen naar beneden afronden, belooft Willem de bedrijfsleider en die wuift ons dankbaar na als we ver trekken. „We hebben vaak van dit soort bijzondere opdrachten", vertelt Willem. „Ik weet niet hoe het komt, maar die komen vanzelf naar ons toe. Reclame maken we er echt niet voor. Dat geldt trouwens voor al ons werk. De klanten komen vanzelf. Kadaster en gemeenten kennen ons. Laatst kreeg ik de opdracht een tennishal te waterpassen en te controleren op verzakking. Ook dat was een leuke opdracht; meten als de tennisballen je om de oren vliegen". Terug in het kantoor struikelen we over een stapel grote dozen die net zijn binnengebracht. „Nieuwe apparatuur van Intergraph", legt Ton uit. „We zijn officieel dealer voor Intergraph en leveren alle soorten apparatuur en programmatuur". Willem neemt de stand van het moment door en laat zich informeren over de voortgang. De putdeksels in de straat dienen als plaatselijk grondslagnet. De sluitfouten blijken binnen de perken te blijven. Later zal door middel van overbepaalde gelijkvormigheidstransformatie worden aangesloten op het RD-net. De ploeg is op dit punt net klaar en verkast naar de fon tein voor het stadhuis. Wij komen daar wat eerder aan dan de meetploeg en als het wachten wat lang gaat duren, toont directeur Willem toch enig ongeduld. Maar even later staat het instrument op zijn plaats en tuurt Jan door de kijker naar de opnamepunten. Enkele bij dit warme weer schaars geklede toeristen zoeken ijlings een goed heenkomen. Je weet nooit wat zo'n apparaat alle maal vastlegt. Dat was heel veel in een heel korte tijd. Het werken in een klein particulier bedrijf gebeurt meer gemotiveerd dan bij een overheid of een groot bedrijf, volgens de heren. Er wordt ook weieens overgewerkt op zaterdag of bijvoor beeld laatst op koninginnedag. Ton Peteri licht toe dat hij een veertigurige werkweek heeft en de andere uren die hij aan de zaak besteedt, hobby zijn. „Maar met die hobby verdient hij meer dan met zijn werk", merkt Willem nog op. Als Jan en Kees hun gemotiveerde werkmethode vol doende hebben aangetoond, stappen we weer op, want wij hebben geen zin in overwerk. Meetploeg tussen de overhemden Dat een directeur in een klein bedrijf van alle markten thuis moet zijn, wordt direct daarna duidelijk. Er is een spoedmeting in Eindhoven, maar de ploegleider is ziek 270 Soms moet de directeur zelf meten. NGT GEODESIA 90 - 6

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 14