landmeten en vastgoedinformatie NGL-WI studiedag is coördinatie het sleutelwoord? 5 september 199Q in de Reehorst te Ede Vastgoedinformatie is een landmeetkundig specialisme. Van oudsher worden gegevens vastgelegd in kaarten, cartotheken en tabellen. Voor kaarten en kadastrale gegevens vervult de landmeetkundige discipline een belangrijke rol. De overige administraties komen verspreid in organisaties voor. De moderne opname- en registratiehulpmiddelen en technieken maken het mogelijk kaarten en administra tieve gegevens in omvangrijke, digitale bestanden op te slaan en te koppelen. Dit is een inhoudelijke en organisatorische problematiek. De landmeetkundige heeft een rol in het geheel. Deze kan van onder steunende tot centrale betekenis zijn. De volgende vragen kunnen worden gesteld: wat heeft landmeten met vastgoedinformatie te maken; welke kwaliteiten zijn naast de vaktechnische vereist voor een coördinerende rol; zijn de landmeetkundige opleidingen aan TU Delft en Hogeschool Utrecht toereikend; hoe komt men tot een goede beeldvorming van de problematiek binnen een organisatie, met name bij bestuur en management. Deze aspecten zullen uitvoerig worden belicht door de volgende sprekers: drs. ir. H. A. L. Dekker (docent Hogeschool Utrecht); ir. G. A. M. Nootebos (senior-adviseur CMG); ing. J. E. P. E Wesseis (hoofd afdeling Vastgoedregistratie en Kartografie gemeente Maastricht); drs. H. Bos (vennoot organisatiebureau Anderson, Elffers en Felix). Na de lezingen zal worden gediscussieerd met een forum onder voorzitterschap van prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts. In dit forum zullen zitting hebben de heren Pistorius, Polman en Wessels. De studiedag richt zich met name op de wijze waarop binnen een organisatie naast de materie gerichte aspecten adequaat met vastgoedinformatie kan worden omgegaan. De studiedag is dan ook bedoeld voor een brede groep landmeetkundigen, werkzaam bij gemeenten, provincies, nutsbedrijven, water schappen, enz. De kosten voor deze studiedag bedragen f 30,— voor leden van de bij het NGL aangesloten verenigingen en abonnees op NGT Geodesia. Per abonnement kan slechts één deelnemer worden aangemeld. De leden van de VVI ontvangen een aparte aanschrijving, waarin de wijze van aanmelding is aangegeven. Voor overige belangstellenden bedragen de kosten f 95, Bij de aanmelding is inbegrepen koffie, aperitief, lunch en samenvattingen van de inleidingen. Aanmelding voor deze studiedag vindt plaats door overschrijving van de kosten onder vermelding van naam en adres op girorekening 4610195 t.n.v. Wl te Delft. Alle aanmeldingen dienen uiterlijk 15 augustus 1990 in ons bezit te zijn. Daarna is aanmelding alleen nog mogelijk op de dag zelf, aan de balie van de Reehorst, tegen betaling van f 95,—. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het secretariaat van de Vereniging voor Vastgoedinforma tie, mevr. E. M. Seinstra-Fendel, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft, telefoon 015-784548 015-782744. De commissie studiedagen, D. van Dijk, L. Honderdors, J. J. S. Kopaszewski, F. B. de Vries, E. A. Janssen (VVI) 272 NGT GEODESIA 90 - 6

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 16