topografische informatievoorziening symposium 24 oktober 199Q in de Muzeval te Emmen Cl AD-DAG 1990 Op 19 september zal de ClAD-dag 1990 worden gehouden in De Doelen te Rotterdam, georganiseerd in samenwerking met Gemeen tewerken Rotterdam in het kader van 650 jaar Rotterdam, Vier thema's zullen deze dag centraal staan, te weten: technische automatisering in de 1. bouwmet name de bouwinformatica (bouwprocesbreed) is hier van belang; 2. beheer en onderhoud; trefwoorden hierbij zijn: facility manage ment en geografische informatiesystemen; 3. produktie; het CIM-concept (computer integrated manufacturing) staat hier centraal; 4. transport en logistiek. Inlichtingen: CIAD, antwoordnummer 10192, 2700 VB Zoetermeer. HYDRO 90 Van 18 tot 20 december 1990 zal op de Universiteit van Southampton het zevende tweejaarlijkse internationale symposium Hydro 90 van de Hydrographic Society worden gehouden. De Hydrographic Society is een in 1972 opgerichte internationale organisatie met vijf autonome takken gevestigd in Nederland, Dene marken, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten van Amerika en Australazië en kent een nauwe samenwerking met het Internatio naal Hydrografisch Bureau te Monaco en de FIG. De Hydro-bijeenkomsten hebben sinds de oprichting een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling op hydrografisch gebied in de wereld. De Hydro 90-bijeenkomst wordt gekenmerkt door de van vitaal belang zijnde bijdrage van de hydrografie aan studies over de invloed van de mensheid op het milieu. Echter, ook technische en juridische aspecten zullen aan de orde komen, zoals internationale grenzen op zee, zeekarteringsmethoden, zeespiegelniveau, GPS- toepassingen en andere plaatsbepalingsmethoden op zee. Inlichtingen: The Hydrographic Society, c/o Polytechnic of East Londen, Longbridge Road, Dagenhem, Essex RM8 2AS, UK, tele foon 09 44(81)597 1946. PRESENTATIE GFO BASISREGISTRATIE VASTGOED Op 12 april 1990 werd in het World Trade Center te Rotterdam door de VNG een studiedag en presentatie verzorgd met betrekking tot het GFO (Gemeentelijk Functioneel Ontwerp) Vastgoed. Naast het officiële programma met de presentatie en een toelichting op het rapport gaven enkele inleiders hun visie op ontwikkelingen in en rondom vastgoed en zochten aansluiting bij het door de VNG ge leverde GFO. In de aangrenzende tentoonstellingsruimte waren de meeste gerenommeerde bedrijven aanwezig om produkten te tonen en een visie toe te lichten. De dag werd geopend met een inleiding van mr. J. Besemer, plaats vervangend hoofddirecteur van het Kadaster, die bereid werd ge vonden namens de staatssecretaris van VROM, drs. E. Heerma, op te treden. De nadruk van deze lezing lag op de landelijke coördinatie van vastgoedinformatie. Het belang van goede, betrouwbare en betaalbare vastgoedinformatie vormt voor velen vandaag en vooral morgen de „grond van het bestaan". Niet alleen rechtszekerheid, ook economische en bestuurlijke aspecten houden rechtstreeks ver band met vastgoedinformatie. Dat rechtvaardigt de bemoeienis van de overheid met vastgoed en de vastgoedinformatie. Daarmee is de complexiteit van de relatie aangegeven: vastgoed en maatschappij. Het beleid van de coördinerend bewindsman voor de vastgoed informatie is richtinggevend en voorwaardenscheppend. Landelijke coördinatie betekent in dit beleidskader vooral afstemming van acti viteiten om gemeenschappelijke doelen te bereiken. Het beleid is erop gericht die activiteiten daar te laten gebeuren, waar zij het best op hun plaats zijn. Beleidsdoelen zijn: lagere kosten; dit kan onder andere worden bereikt door het be vorderen van de uitwisselbaarheid van vastgoedgegevens. Dit betekent afspraken over gestandaardiseerde uitgangspunten, waardoor begripsverwarring wordt uitgesloten; De Topografische Dienst viert in 1990 haar 175-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan organiseren het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde, de Nederlandse Vereniging voor Kartografie en de Topografische Dienst een symposium, waarin diverse aspecten van de topografische informatie voorziening worden belicht. De nadruk zal liggen op de toekomstige ontwikkelingen en het gebruik van topografische informatie. In het ochtendprogramma komen de plaats en de taak van de Topografische Dienst aan de orde, mede in vergelijking met de ons omringende landen. Het middagprogramma is gewijd aan enkele toepassingen van topografische informatie van zowel gegevens in analoge vorm als in digitale vorm. Ter gelegenheid van het jubileum biedt de Topografische Dienst de deelnemers een receptie aan in haar gebouw te Emmen. Daarbij bestaat tevens de mogelijkheid de tentoonstelling Land in kaart te bezoeken en enkele demonstraties bij te wonen. De wijze van aanmelding voor deze unieke studiedag zal worden vermeld in het juli/augustusnummer van NGT Geodesia. 276 NGT GEODESIA 90 - 6

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 20