topografische informatievoorziening symposium 24 oktober 199Q in de Muzeval te Emmen De Topografische Dienst viert in 1990 haar 175-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan orga niseren het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde, de Nederlandse Vereniging voor Kartografie en de Topografische Dienst een symposium, waarin diverse aspecten van de topo grafische informatievoorziening worden belicht. De nadruk zal liggen op de toekomstige ontwikke lingen en het gebruik van topografische informatie. In het ochtendprogramma komen de plaats en de taak van de Topografische Dienst aan de orde, mede in vergelijking met de ons omringende landen. Het middagprogramma is gewijd aan enkele toepassingen van topografische informatie van zowel gegevens in analoge vorm als in digitale vorm. Ter gelegenheid van het jubileum biedt de Topografische Dienst de deelnemers een receptie aan in haar gebouw te Emmen. Daarbij bestaat tevens de mogelijkheid de tentoonstelling Programma mr. B. J. M. baron van Voorst tot Voorst: Topografische Dienst in verleden, heden en toekomst; drs. P. W. Geudeke: Land in kaart en bestand; Dipl.-lng. K. Barwinski: Topografische informatievoorziening in Europees perspectief; ir. J. van der Linde: Toepassingen geografische informatie; kol. W. F. de Wit: Militaire toepassingen van geografische informatie; ing. C. Visscher: De functie van digitale topografie bij de provincie Noord-Brabant; M. J. M. Strouss: Topografische informatie in een Land-Use-Management systeem; ir. H. J. M. Groot Koerkamp: Digitale topografie in een logistiek systeem. De deelnameprijs voor het symposium voor leden van de organiserende verenigingen bedraagt f 50,— inclusief koffie en lunch. De deelnameprijs voor niet-leden bedraagt f 100,—. U kunt zich aanmelden door bovenstaand bedrag vóór 20 september 1990 over te maken op post rekening 2664153 t.n.v. „Commissie Studiedagen NGL" te Bladel, onder vermelding van „TDN 175". Komt u per openbaar vervoer naar Emmen, dan kunt u gebruik maken van de speciale bus die u naar de Muzeval brengt. In dat geval vermeldt u bij de aanmelding „incl. BUS". Deelname kan alleen worden gegarandeerd bij tijdige aanmelding. Hierna ontvangt u het defini tieve programma en een routebeschrijving. Land in kaart te bezoeken en enkele demonstraties bij te wonen. J NGT GEODESIA 90 9 387

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 27