Academici voor drilling research Opsporing en winning van olie en aardgas chemie, chemische technologie, fysi- zijn twee kernactiviteiten van de Konink- sche en mathematische geodesie of lijke/Shell Groep. Bij Shell Research wordt vliegtuigbouwkunde. Verder is ervaring onderzoek verricht naar methoden en tech- gewenst in één of meer van de volgende nieken, ter on dersteuning van deze wereldwijde activiteiten. De sectie Drilling Research van het Koninklijke/Shell Exploratie en Produktie Laboratorium (KSEPL) te Rijswijk doet onderzoek op het gebied van het boren van exploratie- en produktieputten. De sectie bestaat uit een multidisciplinaire en inter nationale groep onderzoekers. Er is plaats voor academici die in teamverband onder zoek willen doen ter verbetering van be staande en ontwikkeling van nieuwe boor technieken, met het doel de boorkosten te verlagen en tot nu toe onbereikbare olie- en gasvoorkomens winbaar te maken. U komt in aanmerking als u bent afgestu deerd in werktuigbouwkunde, civiele techniek, (technische) natuurkunde, onderwerpen: mo delleren van fysi sche processen, dynamica van constructies en/ of stromingsleer. De voorkeur gaat uit naar kandidaten met sterke technische belangstelling en een maximum leeftijd van 30 jaar. Gezien de nauwe samenwerking tussen de onderzoe kers in de Drilling Research sectie en de operationele staf in de werkmaatschappij en van Shell, bestaat de kans dat uw vol gende carrière-stap een functie is bij een laboratorium of werkmaatschappij binnen of buiten Europa. Geïnteresseerd? Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan Koninklijke/Shell Ex ploratie en Produktie Laboratorium, afde ling LRSP, Postbus 60, 2280 AB Rijswijk, onder vermelding van GEO/G0151. Bij Shell kun je laten zien wie je bent. 404 NGT GEODESIA 90 9

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 44