SRC Faculteitsraad Faculteitsbestuur CW Vakgroep A Vakgroep B SOCO Snelliusbestuur Ledenvergadering "Snellius" FACULTEIT DER GEODESIE SCR Fotocie Reflector redactie EJWC Zo m erkampcie Excursiecie Lustrumcie Lustrumboekcie SNELLIUS Verificatiecie legt verantwoording af aan staat in contact met geeft advies aan Faculteitsraad: deze bepaalt het algemeen te voeren beleid op het gebied van onderwijs en wetenschapsbeoefening, en is belast met het toezicht op de uitvoering hiervan. In de raad hebben twee studenten zitting, die jaarlijks worden verkozen; Faculteitsbestuur: belast met het uitvoeren van het door de raad vastgestelde beleid en het afhandelen van dagelijkse zaken. Hierin heeft één student zitting; Commissie Wetenschapsbeoefening (CW): geeft de raad advies over de wetenschapsbeoefening op de faculteit. Hierin heeft ook één student zitting. Deze organen komen overeen met het bovenste blok in het sche ma. Het onderste blok geeft de structuur van Snellius zelf weer: Algemene Ledenvergadering (ALV): het hoogste orgaan van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius. Hierin heeft ieder lid van Snellius zitting. De leden hebben het recht het woord te voeren en voorstellen te doen. De ALV is bestemd voor het bespreken van actuele problemen binnen het Snellius-leven, het houden van stemmingen en het nemen van beslissingen; Bestuur: bestaat uit tenminste voorzitter, penningmeester en secretaris. Dit is het uitvoerende orgaan van het Gezelschap. Het bestuur is verantwoording schuldig aan de ALV; Snellius College Responsiegroep (SCR): studenten uit ver schillende jaren dragen eventuele problemen in het onderwijs voor; Snellius Overleg Commissie Onderwijs (SOCO): vormt het standpunt van de studenten over verschillende zaken in de faculteitsorganen; Fotocommissie: neemt foto's bij Snellius-aangelegenheden en archiveert deze; Eerste Jaars Weekend Commissie (EJWC): organiseert een weekend voor aankomende geodesiestudenten, zodat deze elkaar leren kennen; Zomerkampcommissie: organiseert het zomerkamp, in het bij zonder die activiteiten, die buiten werkuren plaatsvinden; Excursiecommissie: organiseert een meerdaagse, buitenland se excursie; Verificatiecommissie: houdt toezicht op de financiële boekhou ding van Snellius en onderzoekt financiële verslagen en begro tingen voor zij ter inzage worden gelegd; Reflector-redactie: vanwege het speciale karakter van dit jaar is door enkele studenten een interimcommissie gevormd, die zich bezighoudt met de uitgave van de eerste bedrijvenreflec- tor. In deze reflector komt een overzicht te staan van de geode tische beroepspraktijk. Omdat de bezigheden van geodetische bedrijven sterk uiteenlopen, wordt getracht de studenten dui delijkheid te verschaffen over de bedrijven waar ze later hun werkkring kunnen vinden of waarmee ze later als geodetisch ingenieur in aanraking kunnen komen; Een groot aantal bedrijven is aangeschreven en gevraagd of zij twee pagina's kunnen vullen. Gezien de enthousiaste reacties ziet het ernaar uit dat dit experiment een succes zal worden en in de toekomst zeker voor herhaling vatbaar is. De reflector zal gratis worden verstrekt aan alle studenten aan de faculteit en zal bovendien worden toegestuurd aan de andere studieverenigingen in Delft. Op deze manier kunnen ook andere TU-studenten een beeld krijgen van de werkzaam heden van de geodetisch ingenieur. Dit kan helpen de afstand tussen de gemiddelde TU-student en de geodeten, die niet alleen geografisch groot is, te verkleinen; Lustrumboekcommissie: zoals gebruikelijk bij de lustra zal ook dit jaar een lustrumboek worden uitgegeven. Over de inhoud van het boek met de titel ,,Een halve eeuw in de goede rich ting" en de wijze van bestellen is reeds geschreven in NGT Geodesia 1990 no. 4, p. 179. Zoals bekend zal zijn, viert het Landmeetkundig Gezelschap Snellius eind november haar tiende lustrum. Ruim een jaar ge leden is de lustrumcommissie al begonnen met de voorbereiding van de viering van dit heuglijke feit. Graag geven wij een overzicht van de activiteiten die van 27 november tot en met 1 december 1990 zullen plaatsvinden. Dinsdag 27 november buitengewone ledenvergadering met: ceremoniële opening lustrumweek presentatie lustrumboek 1985-1990 benoeming nieuwe ereleden tiende lustrum-receptie koud buffet ,,Luuk"-bar filmvoorstelling, bestaande uit een video over de hoogtepunten van het afgelopen Snellius-jaar en een hoofdfilm Woensdag 28 november leerzame lustrumexcursie naar enkele bedrijven in Nederland ,,Luuk"-bar traditionele boerenkoolmaaltijd groots open feest in de Delftse binnenstad met levende muziek Donderdag 29 november symposium over Artificial Intelligence binnen de geodesie met in het bijzonder aandacht voor expertsystemen ,,Luuk"-bar Snellius 50 jaar Vrijdag 30 november presentatie bedrijvenreflector bedrijvendag ouderdag (-avond) geodetische veiling Zaterdag 1 december reünie gala-avond, diner en bal Alle activiteiten zijn voor studenten bedoeld. Daarnaast zijn er enkele activiteiten waar ook afgestudeerde geodeten welkom zijn. Dit zijn: de buitengewone ledenvergadering, de gala-avond en in het bijzonder de reünie. Voor de bedrijvendag en het symposium wordt een ieder gaarne uitgenodigd. Met betrekking tot het symposium, de bedrijvendag en de excur sies kan worden vermeld dat deze in het teken zullen staan van het gebruik van de computer in de geodesie. Naar wij hopen zal ons tiende lustrum een groot succes worden. Dit hangt niet alleen van onze organisatie af, maar het wordt voor een groot deel bepaald door uw aanwezigheid. Wij hopen u in de lustrumweek te ontmoeten. Inlichtingen: tel. 015-781820. F. Kieijer R. J. Valten NGT GEODESIA 90-10 451

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 27