publikaties vermoeden dat het gebouw een efficiënte kantooromgeving herbergt en toch stimuleert tot werken. En als toekomstperspectief noemde een van de medewerkers: het gebouw is zo multifunctioneel, dat je het altijd nog als jongerencentrum kunt inrichten als het bedrijf failliet mocht gaan. Na deze bloemlezing besloot Steemers: misschien wordt dit gebouw wel de nieuwe geliefde, een blond gebouw met zachte rondingen, een warmkleurige huid en een entree als lippen zo rood. Toen was de tijd aangebroken dat Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, Jonkheer drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, de opening inleidde. Hij nam daar wat tijd voor en nam eerst de toespraken van de voorgaande sprekers even op de korrel. Wij komen straks in de schepping van Steemers, begon hij. Mensen die echt tot mooie scheppingen komen, doen het alleen, zegt men weieens, maar dat staat natuurlijk wel op gespannen voet met een coöperatieve verenigingsgedachte. Steemers is daar goed uit gekomen. Het moet vreselijk moeilijk zijn zo'n bureau als opdracht gever te hebben, ze controleren natuurlijk alles. U hebt het redelijk overleefd, maar ja, dat heb je met Rotterdammers; die hebben nooit helemaal door wat er in de omgeving plaatsvindt. Als Utrechter heb je dat, omdat je in het midden van het land zit, veel beter door. Beelaerts was blij hier te zitten, in de blauwe tent en niet hiernaast in het gebouw-dat-noodt-tot-werken en niet tot rustig doezelen zoals in deze tent, slechts gestoord hierin door één spreker. Een voor treffelijke gedachte om het hier te doen. Als je hier voorin de tent zit met die blauwe hemel en je sluit de ogen, dan hoor je een heel zacht geluid als van de regen die tegen de patrijspoort slaat, buiten onveilig, binnen heerlijk, zeker als er dan nog zo'n mooie perzik is, zoals Steemers beschreef. Als je de ogen opent, dan lijkt het wel de blauwe zee met de wolken erin met echte rimpeling en dan hoor je zacht in de verte de branding, hoor maar en het geluid van een langsdaverende trein onderstreepte zijn ontboezeming. Dat je dit in Houten mee kan maken! Met nog een enkel palmpje erbij voel je je net als op de boulevard in Nice, je voelt je dan redelijk happy. Vervolgens over de vestigingen in de binnenstad van Utrecht: Van Steenis had daar een heel mooi kwartet, dat om een aantal bedenkelijke redenen wordt verlaten, parkeerproblemen en zo. Als we niet oppassen, loopt iedereen daar weg en blijven er straks stapels oude geliefden over. Jammer, maar gelukkig geeft dat weer reden voor anderen om die op te zoeken. Van Steenis is niet zomaar een bureautje, het heeft een geweldige reputatie, breidt uit, groeit. Het was het eerste gespecialiseerde landmeetbureau in Nederland, heeft internationale faam, wordt genoemd in de Bondsrepubliek en de mediterrane landen en dat kiest dan toch voor Houten geweldig, te mooi om waar te zijn. Dat het waar is, gaan we straks zien. Serieuzer verdergaand, noemde hij Van Steenis een kennisfabriek waar veel informatie kan worden verkregen. Je kunt tegenwoordig alles meten, bijvoorbeeld het huisvuil en de toename daarvan en de problemen van de bodemverontreiniging, hoewel hij zich afvroeg of we daarin tegenwoordig niet te ver doorslaan. De kosten die daar mee zijn gemoeid, kun je voor zoveel andere dingen gebruiken. Maar vast blijft staan dat er veel moet en kan worden gemeten, met name door Van Steenis. Veel kennis blijft daardoor niet onder de korenmaat, maar komt in de openbaarheid. Ik hoop dat wij daar ons voordeel mee kunnen doen en ik hoop dat de leden van uw coöperatie met zeer veel vreugde in dit gebouw mogen werken, aldus Beelaerts van Blokland. Door het bedienen (met hulp van een specialist) van een computer werd een veelkleurige beeldpresentatie, ondersteund door keiharde muziek, in werking gezet, waarmee het gebouw officieel was geopend. Een korte felicitatie van de voorzitter van de coöperatieve vereniging, ing. W. D. Snoek, zowel met de opening van het gebouw als het jubileum van directeur Provily, besloot dit gedeelte. Toen werden de glazen geheven. De grote schare aanwezigen verdeelde zich over het hoofdgebouw waar ze de activiteiten konden waarnemen, en de blauwe tent waar ir. Provily kon worden gefeliciteerd en waar tevens aandacht aan de inwendige mens werd besteed. In het hiervoor zo lyrisch bezongen nieuwe gebouw demonstreerden de medewerkers de nieuwste systemen. Onder de opwekkende klanken van een kamermuziek trio dat in de koffiekamer was neer gestreken, kon men allerlei activiteiten gadeslaan of zelf verrichten. Zo kon men zien hoe het door Van Steenis ontwikkelde leidingen beheersysteem werkte (een applicatie van het AutoCAD-Sybase systeem) wat bestaat uit een koppeling tussen de ruimtelijke ge gevens van AutoCAD en de administratieve in een rationeel gege- vensbeheersysteem. Ook het Van Steenis LKI-systeem was te bewonderen. De bezoekers werden uitgenodigd zelf een kaartje te digitaliseren (en te laten plotten) en sommigen lukte dit heel aardig. Veel belangstelling was er ook voor de buiten opgestelde sondeerwagen, waarin men tot wel veertig meter diep de grond in boorde. Van Steenis heeft met deze opening niet alleen laten zien waar ze nu woont en werkt, maar ook wat men kan. En dat is best veel. Theo Scheele De heer J. H. J. M. Vos is per 1 september 1990 benoemd tot directeur van de afdeling Landmeten en Kartografie bij ingenieurs bureau Mabeg bv te Utrecht. Voorheen was hij werkzaam als afde lingshoofd bij Bravenboer Scheers Geodesie bv te Deventer. Ardis Bollweg, 4e jaars studente geode sie heeft jl. augustus voor de tweede maal het wereldkampioenschap behaald in de Laser-klasse zeilen. Dit geschiedde in Newport, VS. In een interview met Delta, het blad van de TU Delft, zegt ze: „Met maar 30 cm ver schil ging ik voor haar over de finish. Toen had ik het; op een V't punt had ik m'n titel behouden". Per 1 november 1990 is ir. M. J. Olierook benoemd tot hoofd ingenieur-directeur van de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat. De heer Olierook studeerde werktuigbouwkunde te Delft. Binnen de Rijkswaterstaat was hij werkzaam bij de Directie Bruggen en laatstelijk voorzitter van de projectgroep „Tolheffing". Eveneens sinds 1 november is bij deze dienst de functie van hoofd van de Hoofdafdeling Mariene en Terrestrische Geodesie tevens lid van het directieteam vakant. Ir. L. J. J. Vogelaar aanvaardde een functie als projectleider bij de Hoofdafdeling Infrastructuur en Verkeer van de Hoofddirectie van de Waterstaat. RAVI-RAPPORT NO. 18 De grootschalige topografie in beeld Apeldoorn, 1990, 119 pag., prijs f 10,—, ISBN 90 72069 19 6. De voorlopige Raad voor Vastgoedinformatie (RAVI) heeft onlangs een inventarisatie afgerond naar de stand van zaken en ontwikke lingen op het gebied van de grootschalige topografische basisbfc- standen. Dit zijn bestanden met gegevens over topografie, die doqr verschillende „instanties in Nederland (zullen) worden gebruikt. Worden deze gegevens nu nog meestal gebruikt voor de produktie van grootschalige kaarten, steeds belangrijker wordt de rol van topo- Toen werden de glazen geheven (echtpaar Beelaerts van Blokland en directeur Provily). 516 NGT GEODESIA 90-11

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 36