QO WAARNEMER/OPNEMER m/v literatuur 0Q gemeente beuningen! Beuningen, een levendige gemeente binnen het Rijk van Nijmegen, telt nu ruim 22.000 inwoners. Een unieke structuurvisie, leidend tot een inwo nersaantal van ±28.000 inwoners is in ontwikke ling. Op de afdeling Civiele Techniek ligt een taak te wachten voor een Functie-informatie: De te benoemen functionaris zal in hoofdzaak worden belast met: - het uitzetten van maten plannen (tachyme- trisch); - het verrichten van hoogte metingen; - het verrichten van situatie metingen ten be hoeve van G.B.K.N.; - het uitvoeren van algemene situatie-metingen; - lichte teken- en rekenwerkzaamheden; - het bedienen van de tachymeter en het elec- tronisch veldboek; - algemene werkzaamheden. Functie-eisen: - beginnend M.T.S.'er Landmeten of een L.T.S.'er Bouwkunde met ruime ervaring op het gebied van landmeten; - in het bezit van een rijbewijs BE. Salaris: Bedraagt bij aanstelling, afhankelijk van ervaring, maximaal ƒ3.071,-- (schaal 5) met uitloopmoge lijkheden op grond van diensttijd. Overige informatie: - voor nadere informatie voor de functie kunt u contact opnemen met de heer A.D. Jansen, chef sectie Landmeten, telefoon 08897-71754; - personen die tot de doelgroep van de W.A.G.W. behoren, worden uitdrukkelijk ver zocht te solliciteren. Indien zij aan de eisen voldoen genieten zij de voorkeur; - een psychologische test kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure. Belangstellenden worden verzocht hun sollicita tie binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan het college van burgemees ter en wethouders, Postbus 14, 6640 AA BEUNINGEN. grafische basisgegevens in geautomatiseerde vastgoedinformatie systemen, waarbij koppeling en integratie met andere (vastgoed)- gegevens plaatsvinden. Dat er op het gebied van de grootschalige topografie nog geen sprake is van een doelmatige en doeltreffende informatievoorzie ning, wordt duidelijk aan de hand van de geconstateerde knelpun ten. Deze knelpunten zijn enerzijds van technische aard. Zo vormt de geringe mate van standaardisatie een belemmering bij het uitwisse len van gegevens en verhinderen de structuur en de gebrekkige actualiteit van de informatie een doelmatig gebruik ervan. Anderzijds betreft het knelpunten van bestuurlijke aard: afstemming van vraag en aanbod, samenwerking en coördinatie, en de financiering en kostenverdeling bij grootschalige topografische basisbestanden. Voor de knelpunten van technische aard op het gebied van uitwisse ling van gegevens vindt de RAVI op korte termijn oplossingen nood zakelijk. Daarom zal de Raad aan zijn Commissie Topografische Basisbestanden, die ook dit inventarisatierapport voorbereidde, op dragen nadere onderzoeksvoorstellen te doen. Om de knelpunten van bestuurlijke aard op te lossen, acht de RAVI nadere advisering noodzakelijk over de gewenste structuur van de informatievoorziening op het terrein van de grootschalige topografie op de middellange en lange termijn. Deze advisering zal plaats vinden in het kader van de structuurschets voor de vastgoedinforma tievoorziening, die op verzoek van de coördinerend bewindsman voor vastgoedinformatie wordt opgesteld. In het advies wordt veel aandacht besteed aan de situatie rondom de Grootschalige Basiskaart van Nederland (GBKN), die door het Kadaster veelal in samenwerking met gemeenten en nutsbedrijven, wordt vervaardigd. Maar ook de stand van zaken en ontwikkelingen bij andere producenten en gebruikers van topografische informatie worden uitgebreid beschreven. Bij de inventarisatie was een groot aantal producenten en gebruikers van topografische informatie betrokken, zoals het Kadaster, ge meenten en nutsbedrijven, PTT Telecom, Nederlandse Gasunie, Rijkswaterstaat, Nederlandse Spoorwegen, provinciale diensten en waterschappen. Daarnaast werden ook leveranciers van apparatuur en programmatuur, systeemhuizen, leveranciers van gegevens en ingenieursbureaus geënquêteerd. Over het concept-rapport werd door de RAVI-secretaris al een inlei ding gehouden op 10 mei 1990 in het kader van een studiemiddag van de Vereniging Vastgoedinformatie (VVI). Een verslag daarvan is opgenomen in het juninummer van NGT Geodesia, p. 279. De hieronder vermelde tijdschriften kunnen door de lezers van NGT Geodesia worden geleend bij ing. H. A. Schok, Vakgroep Landmeetkunde, Landbouwuniversiteit, postbus 339, 6700 AH Wageningen. I International Journal of Geographical Information Systems 1989-2 Abel, SIRO-DBMS: a database tool-kit for geographical information systems. The NCGIA, The research plan of the National Center for Geographical Information and Analysis. Bracken, Webster, Towards a topology of geographical information systems. Nyerges, Schema integration analysis for the development of GIS databases. Vasile, Cristescu, Savulescu, The development and state of the art of GIS in Romania. 1989-3 Gahegan, An efficient use of quadtrees in a geographical information system. Langran, A review of temporal database research and its use in GIS applications. Price, Modelling the temporal element in land information systems. Pong-Chai Goh, A graphic query language for cartographic and land information systems. Koshkariov, Tikunov, Trofimov, The current state and the main trends in the development of geographical information in the U.S.S.R. 1990-1 Armstrong, Densham, Database organization strategies for spatial decision support systems. Abel, Mark, A comparative analysis of some two-dimensional orderings. Skidmore, Terrain position as mapped from a gridded digital elevation model. Cimon, Coe, Quigley, Technical note. A regression technique for estimating the time required to digitize maps manually. Davis, Stoms, Estes, Scepan, Scott, An information systems approach to the preservation of biological diversity. Méaille, Wald, A geographical information system for some Mediterranean benthic communities. Hall, Mac- Lennan, Video support in teaching about geographic information systems: a review of six videotapes. NGT GEODESIA 90-11 517

(NGT) Geodesia | 1990 | | pagina 37