Personele gevolgen Wellicht zelf een huisje kopen? Ambtelijke zekerheid? Daar kom je wel van terug! functies over te nemen om de eigen functie omhoog te krikken. Van het begin af heeft de gedachte voorop gestaan dat we het gezamenlijk moesten klaren, als groep, niet ieder voor zich. En we zijn een groep gebleven. Is er helemaal geen verschil tussen de oude en de nieuwe situatie? Ja, toch wel. In een private dienst werk je anders, meer bewust. Je voelt allemaal veel meer de verantwoordelijk heid die je draagt voor het stuk werk waarmee je bezig bent. Je wil het zo efficiënt mogelijk doen; je wordt je er meer bewust van wat het kost. Dat geeft overigens wel meer werkdruk, maar tegelijkertijd ook meer voldoening. Het motiveert heel erg. Volgens mij motiveert dat meer dan een kerstgratificatie, probeer ik even. Daar is men het niet helemaal mee eens. Het was net een week voor Kerst en dus niet zo'n tactische vraag. Drie jaar geleden hoopte ieder een nog dat de oude dienst kon blijven bestaan. Dat is niet ge beurd; er werd geprivatiseerd en de hele dienst ging over naar de Grontmij. De ambtelijke sta tus met al zijn zekerheden moest worden ingeruild voor de onzekerheid van de private sec tor. Was dat een teleurstelling? Het antwoord werd bijna in koor gezongen: Zekerheid bij de overheid? Daar kom je wel van terug. Jarenlang hebben we in de grootste onzekerheid ge leefd. Het enige wat zeker was, was ons naderend einde. Welwillend wordt dan uitgelegd hoe het allemaal is gegaan en hoe het nu is. Het heeft dan wel lang geduurd, maar toch heeft iedereen nu drie jaar later een duidelijke plaats en functie, die vrijwel identiek is aan de oude. Nee, geen gevechten om hogere, nieuwe functies, geen ellebo genwerk om delen van eikaars NGT GEODESIA 91-2 65 FlevocentraU Viskwekerij Centraal Diergene Marina Lelystad rinxhr^ HOUTRIBHOEf Stichting voor 'lantenvereideling #]WEG BRONSWEG Stichtirig Proefstatipn van de Akkerbouw en Groenteteelt in de völle grond Lelystadhavi distort )E BELT \\\'f Bovenlater DeGnutter /Terrein voor Modelvliegtuigen Vogelhut v Testbaars Rijksdienst vpör het\Vegve;Keer tuchtf ^Lelystad Rijdend door de mooie, nieuwe polder kijk ik links en rechts van de weg naar silhouetten van landmeters die wellicht hun laatste voetstappen in de polder aan het plaatsen zijn. Ik zie ze niet. Zouden ze dan toch al klaar zijn? In het Smedinghuis in Lelystad wordt echter alles duide lijk. Welgemoed en opgewekt zit het kader van de voor malige dienst in een sfeervol (het is bijna Kerst tijdens ons bezoek) ingerichte vergaderruimte rondom de kerst kransen om te demonstreren dat ze er beslist nog zijn. Ze zijn inderdaad best tevreden en graag bereid hun verhaal te doen. Het wordt een wat vreemd interview, want eigenlijk wil iedereen liever laten zien wat hij nu doet. Maar een beetje praten mag wel. Ik had een vraag achter de hand: Die vielen allemaal best mee. Het gehele personeel mocht zelf meebeslissen bij de keuze bij welk bedrijf de dienst zou worden ondergebracht. Enkelen kozen voor een andere ambtelijke dienst (dat kon ook), enkelen werden bij de Rijkswaterstaat ondergebracht, maar de grote groep koos voor totale overgang naar de Grontmij. ,,We hadden beslist niet overal naar toe gewild," ver klaarde men eenstemmig, „het moest echt wel passen." Waarom de Grontmij dan wel zo paste? Dat was vooral de werksfeer. Die sloeg erg goed aan en alles kon in alle openheid worden besproken. Houtribbrug Houtribsluize) Informatie Nieuw Land VOC schip de i

(NGT) Geodesia | 1991 | | pagina 9