REO Wie een stad als Den Haag landmeetkundig in beeld brengt, komt de aardigste objecten tegen. -Dienst Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling Ul> De ruimtelijke en economische ontwik keling en het grondbeleid van Den Haag vormen het boeiende werkterrein van de dienst REO. Hier worden de ontwikkelingskansen van de stad en z'n omgeving in kaart gebracht en vertaald in beleid en uitvoering. De sectoren - te weten Economische zaken, Stads ontwikkeling en Grondzaken - werken nauw samen in een slagvaardige projectteamstructuur. REO zorgt voor een goede afstemming van vraag (van verschillende opdracht gevers) en aanbod (ruimte en infrastruc tuur), daarbij onder andere ondersteund door de hoofdafdeling Landmeten en Vastgoed. Den Haag is méér dan een verzameling huizen, winkels en kantoren. Paleizen, bomen, bos(jes), parken, het strand, wegen, voet- en fietspaden, openbare gebouwen van internationale allure, monumenten, bibliotheek, zwembad, enz. maken het tot een boeiende stad om te wonen, te werken en te recreëren. Den Haag is met het oog op de eisen van de komende eeuw een intensief vernieuwingsproces gestart, dat o.a. ook het grondbeleid en de ruimtelijke ordening betreft. Vernieuwen in een (bijna) volgebouwde stad vraagt om meer informatie dan getekende kaarten. De afdeling: De hoofdafdeling Landmeten en Vastgoed is begonnen met de opbouw van een digitaal topografisch bestand, waarin alle informatie over topografische objecten (omvang, plaats en classificatie) vastgelegd wordt. Dit bestand kan gekoppeld worden aan andere bestanden van bijvoorbeeld collegadiensten in Den Haag en zo voor unieke informatie zorgen. Voor de uitvoering van het project Digitale Topografie is gekozen voor een geavanceerd object gestructureerd systeem van Intergraph. Den Haag is daarmee vrijwel enig in Nederland. Dat betekent een buitenkansje voor landmeters op academisch, HBO- en MBO-niveau.

(NGT) Geodesia | 1991 | | pagina 30