IX) natuurmonumenten CUNA PROFESSIONELE PORTOFOONS jumor-tekenaar/ster Grote en kleine modellen voor alle toepassingen VERKOOP/VERHUUR De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland vraagt voor de kartografische sectie van haar afdeling Beheersadministratie een voor 40 uur per week met als standplaats: 's-Graveland. Op deze afdeling met een bezetting van 8 mede werkers wordt o.m. de eigendomsadministratie van de bezittingen van Natuurmonumenten met een gezamen lijke grootte van ca. 65.000 ha gevoerd. Functie-inhoud De werkzaamheden welke zowel handmatig maar voor al via een geautomatiseerd tekensysteem worden verricht, bestaan o.m. uit: - het digitaliseren en muteren van basis- en beheers- kaarten - het bijwerken en bijhouden van de eigendoms- en gebruikssituatie - het bijwerken en bijhouden van het bestand van kadastrale kaarten - overige werkzaamheden op de kartografische afdeling. Functie-eisen Van de nieuwe medewerker/ster verlangen wij - een opleiding op MBO-niveau (MBCS, Middelbare Agrarische of Tuinbouwschool met landmeetkunde in het vakkenpakket) - ervaring op het gebied van tekenwerk - belangstelling voor het werken met digitale bestanden - kennis van topografie en de werking van het kadaster. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring tot max. f 3.255,- bruto per maand. Voor nadere informatie over de functie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer H. Blikman, plv. hoofd van de afdeling of met afd. Personeelszaken (035-62004). Belangstellenden dienen schriftelijk te solliciteren. Hun brief moet uiterlijk 4 februari a.s. in het bezit zijn van afd. Personeelszaken, Noordereinde 60, 1243 JJ 's-Graveland. in de zin waarin de term in de GIS-wereld, door geestelijke luiheid, wordt misbruikt. Het bematingsgetal, zoals weergegeven in de kaart, is zonder de bijbehorende bematingslijn zelfs betekenisloos, omdat dan niet duidelijk is naar welke concrete situatie of handeling het ge tal verwijst. Er deugt dan iets niet in de semantiek door een onvolko menheid van de symboliek. Ik heb het al vaker in ingezonden stukken en artikelen naar voren ge bracht: de relatie tussen allerlei termen en hun betekenis wordt steeds vaker verstoord door een slordig gebruik van die termen. De taal verslonst, en daarmee het begrip en de verstandhouding (mooi woord!). Wanneer men niet digitale beschrijvingen van het terrein en (digitale beschrijvingen van) kaarten uit elkaar weet te houden, en rustig uitstekende termen als kaart, grafisch, semantisch, visueel, kartografisch attribuut en grafisch element (zie voor de laatste twee het artikel over SUF-2 op p. 355!) in een verkeerd verband blijft of gaat gebruiken, zal er nog veel tijd en geld worden verspild met het oplossen van schijnproblemen. In het onderhavige artikel lijkt dat ge lukkig niet het geval, maar bij het lezen van artikelen of nota's over bijvoorbeeld digitale gegevensuitwisseling of (kartografische) gene ralisatie maak ik me vaak ernstig zorgen over het onbegrip over hoe de geografische gegevensverwerking in elkaar zit. ir. R. van der Schans, Vakgroep Landmeetkunde en Teledetectie, Landbouwuniversiteit Wageningen. Ir. H.T.C. van Stokkom is per 1 februari 1992 benoemd tot hoofd van de afdeling Strategie en Facet bij de hoofddirectie van de Water staat. De heer Van Stokkom is sinds oktober 1989 directieteamlid en hoofd van de hoofdafdeling Technische en Numerieke Ondersteu ning bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Zijn opvolger in deze functie wordt Dr. Ir. F. J. J. Brouwer, thans hoofd van de afde ling Onderzoek van deze hoofdafdeling. Met zijn benoeming maakt na enkele jaren een geodeet weer deel uit van de directie van de Meetkundige Dienst. excl. BTW, compleet v.a. fl. 995,— PTT goedgekeurd Lage prijzen 0 Unieke 24 uurs service 0 Volledige garantie 0 Ook mobilofoons 0 Levering via R.I.B.- condities 0 Uit voorraad leverbaar Bel of schrijf voor informatie Eigen technische dienst Reparaties en onderhoud van alle merken Rotterdamsedijk 2 3112 BA Schiedam Cuna Tel. 010 - 415.17.88/462.00.06 international b.v. Telex 22393 cuna nl 26 NGT GEODESIA 92 - 1

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 28