IMieuwe koers van het NGL? „Recht so die gaet" Interview met de gaande en komende voorzitter van het NGL, door Hans Vos en Theo Scheele, redacteuren. SUMMARY An interview with the coming and past chairmen of the NGL The most important message of this interview is: cooperation. Does the new chairman alter the course or will he be going 'straight on'? The interviewers' conclusion was: 'Full speed ahead'. Siebe Stellingwerff Beintema heet hij, de nieuwe voor zitter van het NGL. Op het congres in oktober 1991 kreeg hij de hamer overgedragen van Jan Schoemakers. Is Jan opgelucht? Heeft Siebe er zin in? Gaat het roer om Dat is een interview waard. Het kostte weinig moeite beide heren aan tafel te krijgen. Het werd een boeiend interview, met krasse uitspraken. Zes jaar heeft Jan meegedraaid als voorzitter, heeft drie congressen geleid, iedereen moet hem kennen, voor stellen hoeft dus niet meer. Maar wie is Siebe? Binnen het NGL is hij bepaald geen onbekende, hij draait ook alweer zes jaar mee in het bestuur. Geen geodeet in het dagelijks leven: ,,lk ben nauwelijks geodeet meer, maar ik snap de taal". Afgestudeerd als geodeet in Delft in 1972 doorliep hij een aantal functies in de randwereld van de geodesie, steeds bij het bedrijfsleven. Na een periode van werk in de offshore (leggen van gas- en olieleidingen) ging hij naar Radio Holland waar het ging om het leveren en installeren van navigatie-appara- tuur in Saoedie-Arabië, en richtte daarna het bedrijf Sea- tronics op, leverancier van meetapparatuur en compu ters. Door een management buy-out werd hij hiervan eigenaar en is nu als verkoopmaatschappij Stellingwerff Beintema op de markt. Hoe is dat zo gegroeid Toevallig; alles hangt af van de omstandigheden, het loopt zoals het loopt, legt Siebe uit. Toen ik werd ge vraagd voor het NGL bestuur had ik daar wel zin in. Eigenlijk had ik geen tijd, maar als je iets wilt, dan maak je tijd en dan kan het toch. Niemand heeft tijd, je moet tijd maken. Een voorzitter moet lui zijn Wat mij trekt in de functie van voorzitter? Ik heb me afge vraagd: ben ik arrogant genoeg om te vinden dat ik dat kan? Die vraag heb ik positief beantwoord, maar ver volgens toch nog even bij enkele vertrouwensmensen afgecheckt, onder andere bij Jan. Jan Schoemakers bevestigt dat volmondig: Wie het beste is, moet het worden. Wanneer is een voorzitter goed, Jan Hij moet lui zijn, zoveel mogelijk door anderen laten doen, delegeren. Een voorzitter heeft een in- en een uit-bak en daar zit hij zelf tussenin. Laten we het zo zeggen: hij moet lid van het team zijn. Noem het even een voetbalteam. Hij moet verstand hebben van alles, kunnen verdedigen, op doel spelen, fouten van anderen herstellen en op de achterlijn spelen om de nul vast te houden, de voorhoede van goede passes voorzien en soms zelf een doelpunt maken. Hij moet dus veel verstand van voetbal hebben Nee, hij moet lid van het team zijn, kunnen sturen, zorgen dat je daar terecht komt, waar je terecht wilt komen. Moet de voorzitter van het NGL een geodeet zijn Jan is daar duidelijk in. Jazeker moet de voorzitter een geodeet zijn. Waarom? Omdat hij een vertegenwoordiger is van vier verenigingen die uit geodeten bestaan. Dus toch verstand van voetbal? Je moet de taal spreken van degenen die je vertegen woordigt. Moet de NGL voorzitter een titel hebben Nee, dat is flauwekul, de man moet gewoon zijn werk goed doen, zegt Jan. Bij grote ingenieursbureaus kunnen ook mensen zonder titel aan de top staan. De beste moet het gewoon worden. Wie iets kan, moet het ook doen, zo werkt dat bij het NGL. We willen graag weten hoe Jan dat zelf heeft ingevuld de afgelopen zes jaar. Is er veel veranderd in jouw regeerperiode?" Wat mij het meest is opgevallen, begint Jan gedecideerd, 2 NGT GEODESIA 92 - 1

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 4