NGL I NGL RAYONBIJEENKOMST TE ARNHEM Op dinsdag 17 maart 1992 zal door de rayoncommissie Gelderland een avondbijeenkomst worden georganiseerd. Ir. H. T. Uitermark, werkzaam bij de hoofddirectie van het Kadaster, zal op deze avond een voordracht houden met als onderwerp: Scannen en Digitali seren". Op de markt verschijnen steeds meer systemen waarbij de analoog/ digitaal-conversie van kaarten loopt via een door scanning verkregen rasterbestand. Op dit rasterbestand worden diverse (automatische of semi-automatische) technieken toegepast om tot een digitaal vector bestand te komen. De spreker zal over deze technieken iets vertellen. Aan de hand van verschillende proefnemingen, die de laatste tijd bij het Kadaster zijn uitgevoerd, zal de rol van deze technieken voor de landmeetkundige praktijk worden toegelicht. Aansluitend zal door de Heidemij een demonstratie worden gegeven van het programma CADCore/Tracer. Dit programma is geschikt voor het bewerken van zowel raster- als vectorbestanden en bevat uitgebreide conversiemogelijkheden, waaronder de mogelijkheid van interactief vectoriseren. De bijeenkomst vindt plaats in het Heidemij-gebouw, Lovinklaan 1 (kruising Apeldoornseweg) te Arnhem. Aanvang 20.00 uur, ont vangst met koffie vanaf 19.30 uur. De NGL rayoncommissie Gelderland NGL RAYONBIJEENKOMST TE DELFT Op woensdag 18 maart 1992 zal in Delft een rayonbijeenkomst worden gehouden rondom het thema Midden-Delfland. Dit gebied vormt nog een open landschap met agrarische activiteiten, als bufferzone tussen Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft en het Westlandse kassengebied. Doordat het deel van de Randstad in de directe omgeving van Midden-Delfland zeer dicht bevolkt is, ontstond er een grote behoefte aan faciliteiten voor open luchtrecreatie ten behoeve van de stadsbewoners. Maar ook op het terrein van milieu, natuur en landschap heeft de aanwezigheid van grote steden invloed op dit gebied. Daarom werd reeds eind jaren zestig gevoeld dat in dit gebied een herinrichting nodig was, waarbij zowel agrarische belangen als belangen van milieu, natuur, land schap en recreatie aan bod moesten komen. Daarom is speciaal voor dit gebied reeds in 1977 een speciale wet van kracht geworden, de Reconstructiewet Midden-Delfland. Deze speciale wet was daarmee een voorloper van de huidige Landinrichtingswet. In Midden-Delf land worden de gevolgen van de reconstructie nu ook zichtbaar voor iedereen die door het gebied rijdt. De ervaringen in Midden-Delfland kunnen ook aangeven wat geodeten met behulp van landinrichting kunnen bijdragen aan de leefbaarheid van ons land. Om iedereen enigszins vertrouwd te maken met het gebied, begint de avond met een dia-serie (een fietstochtje van tevoren vormt misschien een nog betere voorbereiding). Daarna zullen drie perso nen vertellen over het gebied en vooral over de veranderingen. Mevrouw L. Blok, Gedeputeerde van Zuid-Holland en voorzitter van de Landinrichtingscommissie, zal iets zeggen over de politieke en bestuurlijke aspecten van de reconstructie. Het project Midden- Delfland loopt nu al een aantal jaren, in welke periode de zienswijze ten aanzien van milieu en natuur duidelijk aan ontwikkelingen onder hevig zijn. Deze ontwikkelingen zijn ook het project Midden-Delfland niet voorbijgegaan. Mevrouw M. W. van den Bogaard, ingenieur van het Kadaster ten behoeve van dit project, zal meer vertellen over de procedurele kant van dit specifieke project. Ze zal daarbij een vergelijking maken met de „normale" procedures voor landinrichtingsprojecten, maar zal vooral ook ingaan op concrete voorbeelden in het gebied. B. J. Brinkman (Grontmij) zal ingaan op de cultuurtechnische aspec ten van dit project. In het gebied Midden-Delfland zijn veel gebieden die van een hoofdfunctie landbouw een nieuwe hoofdfunctie krijgen ten behoeve van recreatie of natuur. Hiervoor zijn ook uitgebreide inrichtingswerken nodig in de vorm van natuurbouw of aanleg van voorzieningen. De bijeenkomst zal plaatsvinden in het ITC-gebouw te Delft, Kanaal- weg 3 (Meeting Room II), aanvang 20.00 uur. De NGL rayoncommissie Zuid-Holland NGL RAYONBIJEENKOMST ZUID-WEST NEDERLAND Op woensdag 22 april 1992 wordt in de „Prins van Oranje", Nieuw- straat 20 te Goes de 34e bijeenkomst van de NGL rayoncommissie Zuid-West Nederland gehouden. Het programma is als volgt: 09.15 - 10.00 Ontvangst, waarbij een kop koffie wordt aangeboden. 10.00 -10.10 Opening door D. J. van de Velde. 10.10-10.45 Ir. R. van der Schans, universitair docent vakgroep Landmeetkunde en Teledetectie van de Landbouw universiteit Wageningen: „Het interactieve planchet". 10.45-11.15 Pauze. 11.15 -11.45 D. J. van de Velde, directeur Geogroep: „Europa '92 concurrentie in de Geodesie-branche". 11.45 - 12.30 Ir. W. Th. van Rossum, onderwijs-manager Expertise Centrum GEO-informatiekunde Nederland, Gronin gen: „Geo-informatiekundige, beroep van de toe komst?" 12.30 Lunchpauze. 14.00-14.30 W. Egberts, sales-manager Rocomp, en W. Kamp horst, onderzoeksmedewerker bij het Geodetisch Ad viesbureau van de Directie Rijksdriehoeksmeting van het Kadaster: „Geodimeter 4000 een 'One man system'?" 14.30- 15.00 Ir. J. J. Knol, directeur van Passe-Partout: „Bouw nieten anders dan Landmeten?" 15.00-16.15 Forumdiscussie over: „Heeft samenwerking op het gebied van vastgoedregistratie bij diverse overheden nut?" In het forum hebben zitting: mr. A. F. Faas, directeur van het Kadaster, drs. H. J. Spaan, gemeentesecreta ris Dongen en J. E. Overzet, griffier waterschap Schouwen-Duiveland. 16.15 Sluiting. Aanmelding voor het bijwonen van deze bijeenkomst kan door middel van overschrijving van f 5,— op rekening 47.38.27.972 t.n.v. rayoncommissie NGL Zeeland (gironummer Amrobank Middelburg is 1068635). Leden van bij het NGL aangesloten verenigingen krijgen f 2,50 korting. U kunt zich ook aanmelden bij de leden van de rayoncommissie (A. C. M. Sonke, tel. 01106 - 5216, ir. E. Tofield, tel. 01180-70267, D. v.d. Velde, tel. 01184-66541 en L. J. Vercou- teren, tel. 01180 - 70222). Voor de lunch kunt u zich aanmelden door het overmaken van f 15,— op bovengenoemde rekening. Voor de opening en tijdens de pauzes zullen diverse firma's exposities en demonstraties verzorgen. De rayoncommissie Zuid-West Nederland I NVG JAARVERGADERING, STUDIEMIDDAG EN ALUMNI-FEEST Op vrijdag 20 maart 1992 zal de NVG haar jaarvergadering houden, gevolgd door een studiemiddag met als titel ,,Het onderwijs in de geodesie: voortdurend in beweging". Op deze studiemiddag zullen mogelijk een spreker van de Hogeschool Utrecht, sector Bouwnijver heid, studierichting Landmeetkunde en Geo-informatica, een spre ker van de TU, Faculteit der Geodesie, en een spreker uit België informatie verstrekken over de laatste ontwikkelingen op onderwijs gebied. Daarnaast zal weer een ontspannend en boeiend partner programma worden georganiseerd. Aan het eind van de middag zal de voorzitter van de NVG, ir. P. van der Molen, het naambord onthullen, dat door de NVG is aangeboden aan de faculteit. Deze dag is een onderdeel van de alumni-dagen die op de TU Delft worden gehouden ter ere van het 150-jarig bestaan van deze univer siteit. De dag zal daarom feestelijk worden afgesloten met een diner en een daverend feest met live-muziek, waarbij niet alleen veel NVG- leden met hun partners aanwezig zullen zijn, maar ook alle andere oud-geodesiestudenten met partners de gelegenheid hebben om oude contacten weer in ere te herstellen en nieuwe contacten op te bouwen. Een uitnodiging voor deze dag, compleet met inschrijfformulier, zal hen persoonlijk worden toegestuurd. Voorlopig programma 09.30 uur Ontvangst met koffie en cake. 10.00 uur Jaarvergadering. 12.30 uur Lunch. 14.00 uur Studiemiddag „Het onderwijs in de geodesie: voort durend in beweging". 15.30 uur Ontvangst alumni, terugkeer partners. 16.00 uur Aanbieden naambord gevolgd door een feestelijke toost. 16.30 uur Borrel. 17.30 uur Diner en feest. R. C. Witmer, secretaris NVG 58 NGT GEODESIA 92 - 2

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 18