literatuur COMMERCIEEL MARKT ANALIST (M/V) In de praktijk worden verschillende methoden gebruikt om geoïde- hoogten te berekenen, waarbij verschillen van meerdere centimeters voorkomen, zonder dat een objectieve voorkeur voor een van de modellen kan worden uitgesproken. Algemeen kan worden gecon cludeerd dat het niet eenvoudig zal zijn werkelijk een centimeter- geoïde te bepalen. De hieronder vermelde tijdschriften kunnen door de lezers van NGT Geodesia worden geleend bij ing. H. A. Schok, Vakgroep Landmeetkunde, Landbouwuniversiteit, postbus 339, 6700 AH Wageningen. International Journal of Geographical Information Systems 1991-1 Yeh, The development and applications of geographic information systems for urban and regional planning in the developing countries. Hastings, Clark, GIS in Africa: problems, challenges and opportuni ties for co-operation. Yapa, Is GIS appropriate technology? Fox, Spatial information for resource management in Asia: a review of institutional issues. Yue, Zhang, Xiaogang, Yingming, The establish ment and application of the geographic mapping database by city/ country unit in China. Al-Ankary, An incremental approach for esta blishing a geographical information system in a developing country: Saudi Arabia. Hyde, The feasibility of a land information system for Belize, Central America. Nkambwe, Resource utilization and regio nal planning information systems (RURPIS) in Botswana. Tappan, Moore, Knausenberger, Monitoring grasshopper and locust habitats in Sahelian Africa using GIS and remote sensing technology. Hastings, Kineman, Clark, Development and application of global databases: considerable progress but more collaboration needed. Surveying and Land Information Systems 1991-1 Slonaker, Texas National Research Laboratory Commission Land Acquisition Computer Mapping and Data-Base Management System for the Department of Energy Superconducting Super Collider, Ellis County, Texas. Moyer, Niemann, Economic Impacts of LIS Techno logy upon Sustainable Natural-Resource and Agricultural Manage ment. Onsrud, Hintz, Evidentiary Admissibility and Reliability of Automated Field Recorder Data. Connin, Exploring the Effects of Third-Party Liability. Greenfeld, A Four-Year Land Surveying Educa tion: The New Jersey Experience. Shrestha, Dicks, Comparison of NAD 27 to NAD 83 State Plane Coordinate Transformation Models. Von Meyer, Scruggs, Cadastral Survey Data Modeling for the Bureau of Land Management Land Information System. Zeitschrift für Vermessungswesen 1991-5 Platen, Das öffentliche Vermessungswesen vor dem Hintergrund der deutschen Einigung. Meier, Stochastische Prozesse auf dem Kreis Teil I: Prozesseigenschaften, Gauss- und Raleigh-Prozess. Stark, Bungarten, Das EDV-gestützte Literaturinformationssystem des Lehrstuhls für Bodenordnung und Landentwicklung der TU Mün- chen. Torge, Denker, Zur Entwicklung der Geoidmodellierung in Europa. Wolf, Kampmann, Lp-Norm-Kollokation mittels Cholesky- Zerlegung. 1991-6 Steinert, Witschas, Beitrag des Schmidtspiegelastrometrie zur pla- netaren Geodasie. Kobryn, Allgemeine Übergangsbögen zur Gra- dientenberechnung im Verkehrswegebau. Stützer, Computerunter- stutztes Informationssystem für die Bearbeitung der Bodenordnung in der Flurbereinigung. Xu, Least squares collocation with incorrect prior information. G.l.T.C. bv is, als onafhankelijke informatie intermediair, werkzaam in de geodetische branche op mondiaal niveau. Eén van haar belangrijkste activiteiten is het uitgeven van internationale vakbladen in de bovengenoemde branche. Naast het uitgeven richt zij haar werkzaamheden op de internationale marketing in de verschillende disciplines binnen dit vakgebied. Voor onze afdeling marktonderzoek zoeken wij op korte termijn een: De voornaamste taken binnen deze functie kunnen als volgt worden om schreven: Opstellen van enquêtes en het zorg dragen voor het enquêteren Produceren van marktrapporten voor onze afnemers Database management De acquisitie voor deze afdeling Het uitbreiden van de bestaande acti viteiten binnen deze afdeling Deze zelfstandige functie vereist een "doeners-mentaliteit" alsmede een commerciële en flexibele instelling. Wij zoeken een persoon die voldoet aan onderstaande eisen: Afgeronde HBO-opleiding Beschikken over leidinggevende en organisatorische capaciteiten Uitstekende beheersing van de En gelse taal in woord en geschrift Goede contactuele eigenschappen Bereidheid tot kort verblijf in het buitenland Leeftijd tot 30 jaar Voor het met succes vervullen van deze functie kunnen onderstaande eigen schappen als pré worden beschouwd: Relevante ervaring met of kennis van marktonderzoek Relevante ervaring met of kennis van de geodetische branche (landmeet kunde en/of geografische informatie systemen) Bekendheid met UNIX computersys temen Beheersing van meerdere talen Wij bieden u een interessante baan met doorgroeimogelijkheden naar de functie van hoofd van een zelfstandige business unit. Nadere informatie kunt u inwinnen bij ing. J. Boesjes tijdens kantooruren: tel.: 05146 - 1854 of privé 05146 - 4288. Schriftelijke sollicitaties binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad, richten aan: G.l.T.C. bv. Postbus I 12, 8530 AC Lemmer, t.a.v. Mw H.P.M. Agricola. NGT GEODESIA 92 - 2 71

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 31