Voordelen voor de andere afdelingen Bij Rocomp gaat het om de mensen van de meting. De landmeter die dit vanmorgen heeft gemeten, kwam het resultaat even bekijken om te zien of hij morgen verder kan of nog fouten moet herstellen. En hij zag dat het goed was. Het eindresultaat kan nu via de LKI-module in het bestand worden ingevoerd. Omdat hierbij ook veel attributen wor den toegevoegd zoals classificatieco de, selectiecode, opnamedatum en te kencode, ontstaat de mogelijkheid al lerlei selecties toe te passen, bijvoor beeld alle hoofdgebouwen, of alle metingen na een bepaalde datum. Zo kan ook uit de totale kaart eenvoudig een GBKN-selectie worden gemaakt. VOGELVLUCHT-IMPRESSIE „BOTERZWIN OPENBARE WERKEN DEN HELDER NOV. '90 Bij Planontwikkeling" maken ze er mooie 3D-tekeningen mee. Het was al eerder ter sprake geko men: de andere afdelingen hebben er zoveel gemak van. Ze kunnen onze kaart via het netwerk oproepen en hun werk doen. Toch even kijken daar of dat wel waar is. Het was waar. Op de afdeling Planontwikkeling is Ben bezig met het ontwerpen van het uitbreidingsplan Boter- zwin. Een lichtgrijze ondergrond op zijn beeldscherm blijkt de landmeetkundige kaart te zijn. Daarop maakt Ben met rode en blauwe lijnen zijn ontwerp van die wijk, met gebouwen, straten, pleinen en kavels. Het is zelfs mogelijk het eindresultaat in 3D op het scherm te krijgen. Voor presentatie in een vergadering van B en W of de gemeenteraad is dit natuurlijk prachtig. Rocomp-paleis in Eindhoven. Na goedkeuring van het plan zal de afdeling Stadsbeheer een en ander nog verder uitwerken. Op die afdeling zien we dat zij op hun beeldschermen niet alleen de landmeet kundige ondergrond, maar ook het ontwerp van de afde ling Stadsontwikkeling kunnen oproepen. Daaruit zullen zij straks de praktische zaken gaan berekenen, zoals de assen van de wegen, de rioleringen, de kabels en leidin gen en de eerder genoemde rotonde. Daarna is het weer aan de sectie Landmeten om de uitzetgegevens daarvan te berekenen en alles in het terrein uit te zetten. NGT GEODESIA 92 - 3 Zo voorzien de afdelingen elkaar dus doorlopend van werk. Geeft dat geen vervelende conflicten? Integendeel, zegt Van 't Hof. We hebben het samen op gebouwd en zijn er nog steeds druk mee bezig. Het heeft juist een veel nauwere band teweeggebracht. Je moet alles echter wel heel goed structureren. Er zijn nieuwe, interessante mogelijkheden ontstaan voor iedereen en we zijn er heel erg tevreden mee. Ik moet naar Eindhoven om iets meer te weten te komen van de achtergrond van Rocomp. In het fraaie Rocomp- paleis aan de Bisschop Bekkerslaan in Eindhoven (met veel parkeerruimte voor de bezoekers vlak tegen de voor deur) willen de directeuren Roosen en Rozema, wier namen samen de basis vormen van de bedrijfsnaam, hun verhaal best kwijt. „We zijn een heel gezond bedrijf", zegt directeur Roo sen, „het vorige jaar sloten we af met een winst van bijna twee miljoen gulden". „Netto", voegt hij er nog aan toe. Voor een bedrijf dat pas in 1983 is gestart, is dit niet slecht. Ir. J. W. Rozema vertelt graag iets van dat begin. Met zes man zijn we gestart. We waren toen allen werkzaam bij een bedrijf dat voornamelijk randapparatuur verkocht, maar we vonden dat we het zelf beter konden en gingen op eigen benen staan. We richtten ons eerst op het leve ren van pc's, maar vooral ook op dienstverlening in auto matisering. Vooral toen was daar enorme behoefte aan, tegenwoordig hoef je niets meer uit te leggen over alge mene programma's als WP, dBase en Lotus, maar toen was de behoefte daaraan groot. Het begin was het moeilijkst, ze kennen je nog niet, je moet jezelf waarmaken. Nu men ons eenmaal kent, is dat geen probleem meer. Vanaf het begin hebben we ook zeer kostenbewust ge werkt en succes bleef niet uit: het eerste jaar sloten we al met een (bescheiden) winst af. Vanaf dat tijdstip zijn we verder gegroeid en er werken hier nu meer dan zeventig mensen. Het werk groeide ondertussen uit van het leve ren van pc's tot het installeren van complete netwerken. 97

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 13