Geodesie-poot Tot elkaar veroordeeld Van de CAD-wereld naar de geodesie is natuurlijk maar een kleine stap. Rocomp merkte dat, vooral bij gemeen ten, de automatisering steeds meer wordt gerelateerd aan vastgoed en dan kom je in de geodetische wereld terecht. Sinds 1989 is daarom aan het bedrijf een geodesie-poot toegevoegd; die poot zit in Arnhem en bestaat uit zeven medewerkers. Joop Blom is manager van die afdeling. Ook daar is niet alleen de levering van apparatuur en programmatuur van belang, maar vooral de nazorg en ondersteuning. Ro- comp-geodesie heeft inmiddels ook een markt veroverd en had in 1991 een omzet van 3,2 miljoen gulden. Omdat de belangstelling van de lezers van NGT Geode- sia waarschijnlijk het meest uitgaat naar deze poot, kan er ook nog wel een bezoek aan Arnhem bij. Kregen ze voor de derde keer de Exact"-beker. Sinds begin 1989 zit Rocomp in een gloednieuw gebouw. Aan bouw en inrichting is al te zien dat het goed gaat. Alle kamers zijn praktisch ingericht en ruim. Veel kamers zonder beeldscherm heb ik niet gezien. Er was een zaal tje waar er wel tien naast elkaar stonden, dat was de opleidingsruimte. De grootste ruimte was echter toege meten aan de werkplaats waar nog veel meer computers te zien waren, maar die lagen veelal met hun ingewanden bloot en dan zien ze er ineens heel anders uit. Het is geen kunst apparatuur te leve ren, zegt ir. J. A. M. A. Roosen, maar alles wat je levert, moet ook worden onderhouden. Meer dan de helft van het personeel werkt aan die nazorg. Toch is hij ook best trots op het feit dat Rocomp veel levert. Met name in de sector midden- en kleinbedrijf, waar zij financieel/administratieve systemen van de firma Exact doorleveren. Eerst hebben we gedacht deze produkten zelf te gaan ontwikkelen, maar waar om zouden we zelf gaan uitzoeken wat anderen allang hadden gedaan? We vonden dat Exact dit heel goed deed, daarom werden wij daar dealer van. Al driemaal achtereen zijn we dealer van het jaar geworden, zegt hij niet zonder trots, en kregen er een kanjer van een beker voor uitgereikt. systeem, nee we gaan een (LAT-)relatie aan met onze klanten, we zijn dus een aantal jaren tot elkaar veroor deeld. We noemen dat de Rocomp-relatie. Met velen heb ben we langdurige relaties en velen zijn onze vrienden geworden. Dat blijkt ook bijvoorbeeld op een NGL con gres. Veel relaties vallen daar even binnen om uit te bla zen, ze zijn even thuis. Dat bedoelen we dan ook met de kreet „Bij Rocomp gaat het om mensen". Het zit hem in de relatie. De grootste groei werd veroorzaakt door de komst van de CAD-systemen. Daar was wel veel aan te begeleiden en daarin is ook veel geïnvesteerd, volgens Rozema. We zijn daar langza merhand ingegroeid. Dat begon in de werktuigbouw met AutoCAD. Omdat wij vinden dat wij de taal van de klant moeten spreken, werden deskundige, slimme werktuigbouwers aangetrok ken, want het gaat bij de klant juist om de moeilijke zaken, de eenvoudige kan hij zelf wel oplossen. Wij leveren niet alleen een kast of een 98 NGT GEODESIA 92 - 3

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 14