Wet AMVB Klein KB (geen advies Raad van State) Ministeriële regeling Kadasterwet Kadasterbesluit Besluit kadastraal recht 1992 Besluit inzake de Raad voor Vastgoedinformatie Aanwijzing publiekrechtelijke rechtspersonen (art. 54, lid 3; 82, lid 3) Uitvoeringsregeling Kadasterwet (Stcrt.) Organisatieregeling Kadaster (Stcrt.) Regeling massale gegevens verstrekking (Stcrt.) Overzicht soorten van gegevens (Stcrt.) Kadasterregeling Regeling waarneming bewaarder Kadasterwet Maatregel teboekgestelde schepen 1992 Regeling teboekgestelde schepen Burgerlijk Wetboek (Boek 8) Kadasterwet Maatregel teboekgestelde luchtvaartuigen Regeling teboekgestelde lucht vaartuigen Wet teboekgestelde luchtvaartuigen Structuur van de regelgeving. Hoofdlijnen Kadasterwet De Kadasterwet bestaat eigenlijk uit drie categorieën voorschriften. In de eerste plaats geeft de Kadasterwet uitvoering aan artikel 16 van Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek. Dat artikel bepaalt dat in een afzonderlijke wet wordt geregeld welke de openbare registers zijn, de in richting hiervan, hoe inschrijving kan worden verkregen, enz. In de tweede plaats is de Kadasterwet een codificatie van reeds bestaande regels die voorheen overal ver spreid stonden en erg gebrekkig waren. Tot die categorie behoort bijvoorbeeld een groot deel van de regelgeving inzake de kadastrale registratie en de kadastrale kaarten. In de derde plaats geeft de Kadasterwet nieuwe regels. Denk aan de vernieuwing, de kennisgeving van bijhou ding inzake reeds bestaande percelen, de mogelijkheid om bijvoorbeeld gemeenten te verplichten om gegevens aan het Kadaster te leveren, enz. In hoofdstuk 1 worden wat begripsomschrijvingen ge geven. Van „perceel" luidt deze: een deel van het Nederlands grondgebied van welk deel de Rijksdienst de begrenzing met behulp van landmeetkundige gegevens heeft vastgelegd op grond van gegevens betreffende de rechtstoestand, bestemming en het gebruik en dat door zijn kadastrale aanduiding is gekenmerkt. De wijze van kadastrale aanduiding is niet in de wet maar in het Kadasterbesluit geregeld. Hierdoor is de mogelijk heid opengelaten om op een gemakkelijke manier een andere wijze van kadastrale aanduiding te kunnen reali seren. Thans is dit de vermelding van kadastrale ge meente, sectie en nummer. In de toekomst zou ook de vermelding van coördinaten hiervoor in de plaats kunnen komen. Verder zijn de taken van het Kadaster en de Raad voor Vastgoedinformatie geregeld. Volgens artikel 3 zijn de taken van het Kadaster: houden van openbare registers; houden van de kadastrale registratie en kadastrale kaarten; houden van de Grootschalige Basiskaart van Neder land (GBKN); instandhouden van het net van coördinaatpunten; houden van de registratie voor schepen en de regis tratie voor luchtvaartuigen; verstrekken van inlichtingen. Voorts kunnen taken worden opgedragen bij andere wet ten en door de minister. Een belangrijke taak opgedragen bij een andere wet is de taak van het Kadaster in de land inrichting. Het belang van het bepaalde dat taken door de minister kunnen worden opgedragen is, dat uitbreiding van taken kan plaatsvinden zonder dat de wet daartoe moet worden aangepast, zoals een mogelijke pachters registratie door het Kadaster. Hoofdstuk 2 behandelt de openbare registers en de in- schrijvingsvereisten. Deze registers zijn volgens artikel 8: registers van inschrijving van feiten betreffende onroe rende zaken; registers van inschrijving van feiten betreffende schepen; registers van inschrijving van feiten betreffende lucht vaartuigen; register van voorlopige aantekeningen voor elk van de bovengenoemde goederen. Bij de inschrijvingsvereisten gaat het om eisen: die de inschrijving als handeling betreffen (bij welk kantoor van het Kadaster moet men zijn, zowel be treffende onroerende zaken, schepen als luchtvaar tuigen); waaraan het stuk als zodanig moet voldoen (er moet bijvoorbeeld tevens een afschrift van het stuk worden aangeboden op een speciaal formulier); waaraan de stukken inhoudelijk moeten voldoen (ver melding van persoonsgegevens, kadastrale aandui ding, enz.); NGT GEODESIA 92 - 9 347

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 15