4 NGL - HSBB studiemiddag Mariene Geodesie Meten op Zee 28 oktober 1992 Engels Rotterdam De Stichting NGL organiseert in samenwerking met The Hydrographic Society Benelux Branch een studiemiddag waarbij enkele aspecten van de Mariene Geodesie aan de orde zullen komen. De toename van het aantal activiteiten en de intensiteit van die activiteiten zoals olie- en gaswinning, scheepvaart, constructies, kabels en leidingen, alsmede de toegenomen aandacht voor de bescherming van het milieu, hebben geleid tot de vraag naar betrouwbare informatie over de locatie van gegevens op zee. Het meten op zee is geen eenvoudige zaak, omdat altijd rekening moet worden gehouden met beweging door stromingen en getijden. Ontwikkelingen van dynamische systemen maken het mogelijk betrouwbare informatie te verkrijgen over de zeebodem, het zee-oppervlak en dat wat zich onder de zeebodem bevindt. In zijn werkomgeving komt de geodeet regelmatig in contact met een groot aantal andere disciplines, waar onder geofysica en oceanografie. De studiemiddag geeft de deelnemers de unieke gelegenheid om kennis te vergaren over: wat en waarom meten op zee; elektronische plaatsbepalingssystemen op zee; kartering van de zeebodem; praktische toepassingen. Bovengenoemde onderwerpen zullen worden ingeleid door de volgende sprekers: ir. P. G. Sluiter, geodetisch en hydrografisch adviseur; ir. A. W. van Dam, Algemene Hogeschool Amsterdam, afdeling Mariene Techniek en Transport; C. Maiiie, kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten, Dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine, hoofd Bureau Plannen, Projecten en Opnemingen; F. E. A. P. Hartsuiker (M.M.), Baggermaatschappij Boskalis BV, coördinator Hydrographic Survey Department. De studiemiddag wordt gehouden op 28 oktober 1992 in zaal Claus van het congrescentrum Engels, Groot Handelsgebouw te Rotterdam, nabij het Centraal Station. Aanvang 13.30 uur. Deelname is gratis voor: leden van de bij het NGL aangesloten verenigingen en abonnees van NGT Geodesia. Zij dienen zich vóór 7 oktober 1992 schriftelijk aan te melden bij J. J. S. Kopaszewski, A. van Schendellaan 16, 5531 TV Bladel; leden van The Hydrographic Society. Zij dienen zich op de gebruikelijke wijze op te geven bij het secretariaat van de Hydrographic Society Benelux Branch. Andere belangstellenden kunnen zich aanmelden door vóór 7 oktober 1992 f 75,— over te maken op giro rekening 2664153 t.n.v. de penningmeester van de Commissie Studiedagen NGL te Roosendaal. Inlichtingen: maandag, woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur, telefoon 055 - 665915. De commissie studiedagen NGL, L. Honderdors, J. J. S. Kopaszewski, H. Jongbloed, F.B. de Vries. 356 NGT GEODESIA 92 - 9

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 24