Een nieuwe huisstijl DHV - van HeugtenUGeodesie b.v. De ontwikkelhoek. IGOS, AutoCAD, Microstation en nog wat Alles wat buiten wordt gemeten, krijgt binnen nog een vervolg. Het wordt met de hand of geautomatiseerd ver werkt tot een eindprodukt, vaak een kaart of een digitaal bestand. De grote „tekenzaal" loopt helemaal rondom het trap penhuis. Het blijkt er tamelijk vol. Alle apparatuur van de beide voormalige tekenzalen is hier samen opgesteld en aan elkaar geknoopt. Grote werkstations met IGOS nemen veel ruimte in, maar ook staan er nogal wat klei nere beeldschermen waarop het AutoCAD-gebeuren wordt verwerkt. Achter elk beeldschermapparaat is minstens één man bezig iets uit te werken of te bereke nen. Zoals de verwerking van een stuk GBK-Brabant, waar als extra de rioolputten zijn opgenomen. Van de GBKN van Leiderdorp wordt met Geoscan de grondslag berekend, maar wordt ook een stuk analoog uitgetekend. Van Eerbeek wordt een naverkenning verwerkt, de foto- vlucht is in het DFK-formaat van het Kadaster ingelezen; samen met een gedigitaliseerd bijblad moet er een nieuw digitaal bestand van worden gemaakt. Voor het Kadaster Alkmaar zitten meerdere mensen kadastrale kaarten te digitaliseren. Even verderop is een „ontwikkelhoek". Hier zijn een paar programmeurs dagelijks bezig met ontwikkelen en aan passen van programma's. Toch is nog niet alles digitaal, er zijn nog enkele teken tafels bemand door mensen die de tekenpen hanteren, want vaak moeten bestaande analoge produkten worden bijgewerkt of geactualiseerd. Ook dat werk zal nog wel een poosje blijven bestaan. Zo blijkt ook het werk bij de binnendienst gevarieerd ge noeg en de medewerkers beamen dat ze gelukkig zijn met het nieuwe samengestelde bedrijf. Af en toe werken de buitendienst-landmeters ook een poosje binnen, want het is natuurlijk wel goed om te weten wat er met je werk gebeurt als je het eenmaal hebt afgegeven. De echtgenoten hebben alle waardering voor de huisstijl van hun moederbedrijven, per slot van rekening blijven ze daarmee toch een hechte relatie houden. Zowel Van Heugten als DHV zijn aandeelhouders van het nieuwe bedrijf. Maar het leek toch goed een geheel eigen gezicht te laten zien aan de kennissenkring. Daarom ook een nieuw logo. Ed van Zeben in de naverkenning. Logo: we konden niet om de jalon heen. „We zochten naar een symbool waarin de 'corebusiness' van onze toko naar voren komt", zegt Theo. „We konden toen niet om de jalon heen. Verder hebben we een groen vlak genomen, het land dat in kaart moet worden ge bracht en daaroverheen een matrix-net. De lagen geven de verschillende soorten kaarten aan, GBK en leidingen. Ook symboliseren ze een GIS. De jalon tenslotte prikt alles aan elkaar". Volgens mij prikt die jalon overal doorheen, hetgeen niet wegneemt dat het een mooi logo is voor een geodetisch echtpaar. Die zijn al helemaal aan elkaar gewend. „De situatie is op dit moment zo, dat we elkaar lief hebben", zegt Peter, „in ieder geval bijten we elkaar niet meer". En dat is in een huwelijk, zelfs als dat geodetisch is, natuurlijk nooit weg. NGT GEODESIA 92 - 9 339

(NGT) Geodesia | 1992 | | pagina 7