Lustrumfeest Langs Regge en Dinkel Dat gaat dus blijkbaar niet vanuit het motto: als ze een maal lid zijn, blijven ze wei lid Aafko: Nee hoor, al moet je natuurlijk altijd actief aan ledenwerving doen. Maar het is zeker ook gericht op het leggen van relaties tussen verschillende generaties dus oud en jong binnen ons vakgebied. Daar heeft iedereen baat bij. Misschien is dat ook wel het leuke van de VVL, dat het zo'n gemêleerd gezelschap is, verbon den door het landmeten. De VVL en nog drie andere. Aafko draagt straks de voorzittershamer over aan Bé. Wat neemt hij als beste herinnering aan zijn voorzitter schap mee Aafko doet even moeite om zijn (traditionele) bescheiden heid opzij te zetten en vat het dan kort en krachtig samen het meest positieve is dat het in die periode is gelukt de vereniging flink te laten groeien en meer aanzien te geven. Het ledenaantal is meer dan verdubbeld, van 400 naar ruim 850. We hebben onze positie duidelijk ver beterd en mee kunnen denken en werken aan activiteiten die binnen ons vakgebied nodig zijn. Toen ik pas bij de VVL was, sprak men over de drie verenigingen en de VVL was er ook, nu is de VVL er en er zijn nog drie andere verenigingen. (Als dat maar geen ingezonden stukken veroorzaakt.) De slotvraag is voor Bé. Hoe zie je de toekomst van de VVL, ga je verder in de voetstappen van je voorganger? Waar koers je op af? Bé: Alleen maar verder gaan in de voetsporen van mijn voorganger, ligt niet zo in mijn aard. Ik wil daar uiteraard wel op voortborduren, maar ik vind dat we in een paar jaar moeten kunnen stijgen naar duizend leden, en dat we binnen dé vereniging ons sterk moeten maken de mbo- ers meer aan de vereniging te binden. Hun inzicht kan daardoor ook verbreden. Buiten de vereniging: meer samenwerking; in welke vorm zal de toekomst leren. Voor de rest vind ik dat ons eigen orgaan wat meer leesbaar mag worden, (na enige aarzeling) zonder daarbij NGT Geodesia concurrentie aan te doen. We wensten de nieuwe voorzitter veel succes bij die enthousiaste plannen voor de toekomst van de vereni ging en van de landmeetkunde. Toen rinkelde de kassa voor de laatste keer. Bezichtiging Dinkelhuisje Meer dan 150 deelnemers traden op de feestdag aan in het mooie nieuwe waterschapshuis van Regge en Dinkel in Almelo, met het gevolg dat de koffie staande moest worden genuttigd. Een heel goede methode trouwens om de aangekondigde contacten aan te halen. Om de mannen de gelegenheid te geven de jaarvergade ring af te werken, mochten de partners een uurtje door het waterschapshuis dwalen en kennis maken met de geautomatiseerde systemen. Natuurlijk werd de land meetkundige afdeling daarbij niet vergeten. De jaarvergadering stond in het teken van de voorzitters wisseling. Dat was ook feestelijk, omdat Aafko weliswaar aftrad, maar tegelijkertijd tot lid van verdienste werd benoemd. Hem werd een handmatig vervaardigde ambts keten, bestaande uit onderdelen van meetbanden en schietlood, omgehangen. Het sierde hem de hele dag. Zijn vele verdiensten werden belicht, waarbij met name de enorme ledenaanwas werd genoemd. Aafko zelf was blijkbaar het meest ingenomen met het gezelligheidsaspect dat in alle bijeenkomsten bewust wordt ingebakken. Hij wees overigens het verwijt van de hand dat de grote opkomst van deze dag alleen te danken zou zijn aan het beloofde aperitief. Omdat op een jaarvergadering ook altijd iets vaktech nisch moet worden gedaan, was nog een half uurtje uitge trokken om Jan Groot Kormelink te laten uitleggen wat (hij bij) het waterschap doet. Het werd natuurlijk meer dan een half uur, maar dat wist iedereen van tevoren. Jan weet zijn toehoorders altijd goed te boeien. Dertig jaar VVL-voorzitters. Drie bussen vol trokken de rest van de dag door het mooie Twentse landschap. Aan de bijna statutaire con tactuele en gezelligheidsvoorwaarden werd ruimschoots voldaan door het inlassen van de nodige stops op de mooiste plekjes. Bij de trip werd globaal de „Geodesia- route" gevolgd, zoals die in het oktobernummer van 1992 is beschreven. Bij de watermolen van Singraven was de houtzagerij in werking; het opgewekte stof maakte de kelen wat droog, maar die konden met boerenjongens of -meisjes worden gesmeerd. Van de Twentse koffietafel naar de rioolzuiveringsin stallatie was wel even een omschakeling. Via het Dinkel huisje, waar het water nu doorheen spoot, kwam het gezelschap nabij het Lutterzand om te zien hoe de Dinkel NGT GEODESIA 93 - 1

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 10