het hoofdgebouw van de Hochschule, Templergraben 55 te Aken, aanvang 17.00 uur: donderdag 3 juni 1993: „General Contracting als een voorbeeld van een groot landmeetkundig project", door dr.-ing. R. Schroth van Hansa Luftbild uit Mün- ster; donderdag 1 juli 1993: „Het synergie-effect van foto- grammetrie en GIS", door prof. dr.-ing. D. Fritsch van het Instituut voor Fotogrammetrie van de Universiteit van Stuttgart. Belangstellenden zijn van harte welkom. Inlichtingen op bovenstaand adres. METEN LANGS WEGEN Oproep aan openbare diensten beiast met landmetingen die gebruik maken van de ontheffing van de Minister van Verkeer en Waterstaat van 11 augustus 1971, no. RVW 51569. Bij beschikking van 11 augustus 1971, no. RVW 51569 (gewijzigd bij beschikking van 12 mei 1972, no. RVW 33044), heeft de Minister van Verkeer en Waterstaat aan openbare diensten, belast met landmetingen langs wegen, alsmede aan bedrijven die in opdracht van open bare diensten met het doen van landmetingen zijn belast, ontheffing verleend van een aantal artikelen en borden van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens uit 1966 (RVV uit 1966). Zoals bekend is het RVV uit 1966 met ingang van 1 november 1991 vervangen door het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens 1990 (RVV 1990). Mede in verband met deze wijziging acht de Minister van Verkeer en Waterstaat het noodzakelijk dat de beschikking van 11 augustus 1971 wordt aangepast aan het RVV 1990. Voordat de beschikking uit 1971 kan worden aangepast, dient evenwel eerst te worden nagegaan of de openbare diensten belast met landmetingen nog wel gebruik maken van de genoemde beschikking. Deze diensten worden hierbij opgeroepen om contact op te nemen met de Hoofddirectie van de Waterstaat (Minis terie van Verkeer en Waterstaat), waarna zal worden bekeken of aan die diensten een nieuwe beschikking dient te worden verstrekt. Het voornemen bestaat om de 124 onderhavige beschikking, na verwerking van de inge komen reacties, medio 1993 in te trekken. Een spoedige reactie wordt dan ook zeer op prijs gesteld. Contact persoon: H. A. T. M. Pigmans, Hoofddirectie van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag, telefoon 070 - 3744994. Aanhangsel artikel 138 van het R.V.V. Beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat van 11 augustus 1971, nr. RVW 51569, betreffende ontheffing aan openbare diensten, zoals gewijzigd bij beschikking van iz mei 197a, nr. RVW 33044 (Stcrt. ■972. 97). De Minister van Verkeer en Waterstaat, Gelet op artikel 138, vierde lid, van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens; I. Besluit: aan openbare diensten, belast met landmetingen op en langs wegen, alsmede aan bedrijven die in opdracht van openbare diensten met het doen van landmetingen zijn belast, verder houders der ontheffing ge noemd, voor zover betreft hun personeel belast met het verrichten van deze metingen tot wederopzegging ontheffing te verlenen van het bepaal de in de volgende artikelen van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens: 8, voor zover betreft de verkeerstekens op de borden 27, 29, 31, 49, 50, 51, 53, 57a cn b en 61 van bijlage II van dat reglement; 28, eerste lid, voor zover betreft de hier aan de voetganger opgelegde verplichting van het voetpad of het trottoir gebruik te maken; tweede lid, voor zover betreft de verplichting gebruik te maken van het fietspad in geval een voetpad of trottoir ontbreekt; voorts het derde lid; 82, eerste lid; 83, aanhef en onder d en h; 84, eerste lid; 88, tweede en derde lid; 99, tweede lid, en 126; onder de volgende voorwaarden: 1. De veiligheid van het verkeer dient onder alle omstandigheden te zijn gewaarborgd. 2. degene, die van de ontheffing gebruik maakt moet in het bezit zijn van een door of vanwege de openbare dienst die de opdracht tot het ver richten van de metingen heeft gegeven, afgegeven verklaring, waaruit blijkt dat de houder ervan tot dat gebruik gerechtigd is en waarin wordt aangegeven voor welke van bovengenoemde artikelen en voor welke we gen of wegvakken de ontheffing geldt. 3. de aanwezigheid van een meetploeg binnen een bepaald weggebied moet door de chef van de meetploeg tijdig tevoren worden gemeld aan de betrokken wegbeheerder. 4. bij metingen op rijbanen of binnen een strook van 1 m uit de kanten van rijbanen, op verharde parkeer- of vluchtstroken of verharde ber men, op fietspaden of binnen een strook van 0,60 m uit de kanten van fietspaden moeten in overleg met de betrokken wegbeheerder de nodige veiligheidsmaatregelen worden getroffen. j. van de ontheffing mag alleen gebruik worden gemaakt voor zover dat voor de goede uitoefening van de dienst noodzakelijk is, tussen een half uur vóór zonsopgang en een half uur nó zonsondergang. 6. bij dichte mist mag van de ontheffing geen gebruik worden gemaakt. 7. van de ontheffing mag op de weg, buiten enig voertuig, alleen ge bruik worden gemaakt als een veiligheidsvest wordt gedragen, die vol doet aan de volgende voorwaarden: a. bij gebruik bij dag fluorescerend oranje kleur met een oppervlakte van ten minste ijoo cm*, gezien uit de richting van de waarnemer; y o,i76x 0,262 grens naar oranje x -y 0,900 grens naar wit y o,048x 0,301 grens naar rood; b. de kleding dient in zodanige staat te verkeren dal de waarneembaar heid voldoende is gewaarborgd. 's-Gravenhage, 11 augustus 1971 De Minister voornoemd, Namens de Minister, De Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat, (get.) Hooghoudt l.D.-G. PROVINCIAAL VASTGOEDOVERLEG ZEELAND Geen PPR nodig Aan een PPP-constructie hebben ze (voorlopig) geen behoefte in Zeeland. Misschien moet die er wel een keer komen, maar voor de GBKN-produktie is dat niet nodig, NGT GEODESIA 93 - 3

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 24