17e NGL congres 27, SS, S3 oktober 1333 Jaarbeurs Utrecht Congresprogramma Het vorig congres stond de kwaliteit in onze dienstverlenende bedrijfstak centraal. Door organisatorische en maatschappelijke ontwikkelingen worden we meer en meer gedwongen na te denken over wie we zijn en wat we (kunnen) betekenen voor derden. Vragen die we ons moeten stellen zijn: leveren we wel wat de klant vraagt? weet de (potentiële) klant ons te vinden? spelen we flexibel in op marktveranderjngen en technologische ontwikkelingen? staat de prijs in een juiste verhouding tot de geleverde kwaliteit en kwantiteit? past de prijsontwikkeling van geodetische produkten nog steeds in de economisch en financiële ontwikke ling van de markt? Deze vragen vormen reden genoeg om in dit congres meer aandacht te besteden aan promotie en presenta tie, zowel vanuit de beleving van de producent als vanuit de (potentiële) klant. Het inspelen op nieuwe ontwikkelingen en met name de creativiteit van de geodeet lijkt een sleutelrol te vervullen als het gaat om het leveren van maatwerk tegen een verantwoorde prijsstelling. Wat de consequenties zijn van ons handelen in het rechtsverkeer, krijgt steeds meer aandacht van het management. Dat dit aspect nog enigszins ondoor zichtig is, hangt samen met de complexiteit van regels en de toepassing. De diversiteit aan onderwerpen op dit gebied vormt hiervan een goede afspiegeling. Profilering door promotie en presentatie (woensdag 27 oktober) Het ochtendprogramma staat in het teken van „Geodesie op de markt". Buitenstaanders geven hun visie op het geodetisch vakgebied en de geodeet in het algemeen. Het accent ligt daarbij op hoe de geodeet zich, onder andere door zijn werk, kan profileren. Uiteraard komen de producenten van geodetische produkten ook aan bod. De middag staat in het teken van „Geodesie in beeld". Er wordt duidelijk gemaakt hoe produk ten kunnen worden gepresenteerd. De aandacht zal daarbij ook uitgaan naar de uitstraling van produkten in de markt. Zowel de producent als de gebruiker komt aan het woord. Bestandsopbouw met een schone lei (donderdag 28 oktober) De geodeet wordt dagelijks geconfronteerd met de integratie van nieuwe informatie en een digitaal en/of analoog verleden. Dit vereist een hoge mate van creativiteit en toepassing van nieuwe methoden en technie ken. Tegelijkertijd krijgen we meer en meer te maken met het opbouwen van totaal nieuwe systemen van informatievoorziening. Vaak zijn historische of politieke omstandigheden hierbij bepalend. De technische speelruimte lijkt hierbij een voordeel. Daar staat veelal een beperkter organisatorisch en financieel kader tegenover. Het middagdeel zal voornamelijk de ontwikkelingen in de rastertechnologie en de toepassing in de praktijk belichten. Met recht gemeten (vrijdag 29 oktober) In het geodetisch vakgebied heeft, naast de techniek, het juridisch aspect altijd al een belangrijke rol gespeeld. Naast het traditionele „zakelijke recht" vragen de laatste jaren juist nieuwe onderwerpen extra aandacht. Auteursrechten worden onder andere bezien in het licht van de Wet Openbaarheid van Bestuur en het gebruik van digitale bestanden. Toename van en professionalisering bij uitbestedingen stellen andere eisen aan contractvormen. De Arbo-wet stelt ook nieuwe kaders voor de arbeidsomstandigheden van geo deten en het consumentenrecht heeft consequenties voor produktaansprakelijkheid. 290 ngt geodesia 93 - 6

(NGT) Geodesia | 1993 | | pagina 34